vývoj epidemie COVID-19
testovaní nemocní uzdravení zesnulí
celá ČR 67281 4091 72 53
Středočeský kraj 2555 488 9 4
okres Příbram ??? 31 ??? ???
Příbram ??? 13 ??? ???
nemocní na Příbramsku
Dobříš 1 Bohutín 1
Mokrovraty 1 Krásná Hora 4
Žežice 1 Nový Knín 2
Vařeka: Kajgr zřejmě nepochopil, co jako podnikatel způsobil

2. prosince 2019   (06:10)
Vařeka: Kajgr zřejmě nepochopil, co jako podnikatel způsobil

„Na straně jedné si půjčoval jako kdyby měl zítra umřít a na straně druhé sponzoroval milionovými částkami hned tři fotbalové kluby. To bylo vůči všem věřitelům nejenom silně neetické, ale svědčí to o jisté slaboduchosti, která podnikání nesvědčí,“ uvádí v rozhovoru Jindřich Vařeka.Pane Vařeko, 25.listopadu byla na ČT odvysílaná reportáž „Tygří převzetí,“ ve které pan František Kajgr obvinil Vašeho otce z násilného převzetí společnosti Kajgr, která se zabývala servisem a prodejem pneu. V reportáži bylo řečeno, že se stal obětí podvodu. Doposud jste se jakémukoli vyjádření vyhýbal, nehodláte svůj postoj změnit?
 
Můj otec v loňském roce zemřel a nemůže se již bránit. Budu tedy muset za naše dobré jméno zřejmě zabojovat sám, a to i přesto, že můj otec nikdy nepovažoval za nutné své syny o svých obchodech informovat.
 
Vy jste nikdy s panem Kajgrem nemluvil?
 
Kdysi, před léty na mne na ulici před firmou vybafl člověk, který se představil jako pan Kajgr a jal se mi vyhrožovat, že pokud mu nepomůžu, zostudí mne na veřejnosti. Vůbec jsem nerozuměl tomu co mi říká, vyhodnotil jsem tedy toto setkání jako srážku s šílencem a pustil jsem to z hlavy. To ale není podstatné.
 
A co je tedy podle Vás v tomto případu podstatné?
 
Podstatné je přesně to, co ona reportáž úmyslně zamlčela. Pan František Kajgr zdědil po svém otci velmi dobře prosperující firmu. Udělat si obrázek o tom, jak se mu dařilo v rodinné tradici pokračovat, k tomu mi stačilo 5 minut hledání na insolvenčním rejstříku, kde se každý může dočíst následující:
 
Společnost Kajgr - prodej pneu a.s. dlužila k 3.únoru 2017 svým věřitelům více než 72 milionů korun. Většinu této sumy tvoří dluhy vůči bance, pojišťovnám, finančnímu úřadu a dodavatelům. Tyto dluhy byly vytvořeny dlouho před tím, než pan Kajgr mého otce potkal.
 
Pan František Kajgr dluží i jako fyzická osoba, a to dle insolvenčního rejstříku (po odečtení pohledávky bance vyplývající z ručení) dalších 24 milionů korun, z toho většinu mému otci.
 
Další osobní dluh, a to ve výši 22 milionů korun vytvořil pan Kajgr vůči vlastní firmě. To jsou peníze, které byly výnosem firmy, do firemní kasy nikdy nedoputovaly, ale (nezdaněné) byly použity pro osobní potřebu pana Kajgra. V této souvislosti bylo proti panu Kajgrovi vzneseno obvinění ze zločinu zpronevěry a je také vyšetřován ve věci trestného činu poškození věřitele. Toto je další drobnost, kterou reportéři ČT pozapomněli divákům naservírovat.

 
 
Pane Vařeko, dle sdělení pana Kajgra, byla valná hromada po převzetí akcií Jindřichem Vařekou starším, jako zástavy dluhu, svolána bez Františka Kajgra i druhého akcionáře, tedy jeho sestry. Zde byl Kajgr odvolán a firmu převzal nevlastní vnuk pana Vařeky staršího, Jan Šimek. Z jakého důvodu nebyl Kajgr o svolání valné hromady informován?
 
Odpověď je prostá, snadno dohledatelná a soudem potvrzená (viz příloha). V době svolání valné hromady již nebyl pan Kajgr držitelem akcií. Na této valné hromadě, která se konala dne 4.6.2014, byl pan Kajgr s okamžitou platností odvolán z toho důvodu, že pro svoji potřebu vybíral peníze z firmy, jejímž byl ředitelem, nikoliv však jejím majitelem. Prokázaná výše takto způsobené škody činí 2,4 miliony korun. Chtěl bych někdy poznat majitele firmy, který by ponechal ve funkci ředitele člověka, o kterém by zjistil, že si firemní peníze plete se svými. 
 
V reportáži bylo řečeno: „ ..Po šesti letech přišel zlom. Prvoinstanční soud rozhodl o tom, že akcie mají patřit panu Kajgrovi..“
 
Jedná se o další velkou zkratku v tvrzení paní redaktorky. Soud nebyl o tom, kdo je majitelem akcií, ale o tom, zda akcie, jejichž držitelem byl můj otec, mají být ze soupisu majetkové podstaty vyloučeny či nikoli.
Stranou žalující v tomto sporu byla strana pana Vařeky a stranou žalovanou byl insolvenční správce, který se z principu snaží do konkurzní podstaty zahrnout maximum. Ať už bude výsledek tohoto sporu jakýkoli, pro pana Kajgra se tím nemění vůbec nic. Dluhy, které všemi směry nasekal, mávnutím kouzelného proutku nezmizí.

 
Dle obchodního rejstříku byla firma Pneuservis Kajgr v dobré finanční kondici, vykazovala roční zisk téměř pět milionů korun a půjčka (30 milionů) měla sloužit k rozvoji společnosti. Z jakého důvodu byly půjčené peníze požadovány k navrácení před datem splatnosti?
 
Pokud byla firma tak zdravá, jak tvrdí pan Kajgr, potom nevím, proč nesplatila alespoň něco svým věřitelům. Opak je pravdou, audit roku 2013 ukazuje, že firma se nacházela ve stavu, kdy její povinností bylo vyhlásit úpadek.
 
Domnívám se, že ve své době, jedinou šancí pana Kajgra bylo odprodat akcie své firmy a přeložit tak náklad svých dluhů na někoho jiného. A to se také stalo. Tehdy dostal pan Kajgr šanci se ze svízelné situace dostat. Bohužel, svých nekalých aktivit uvnitř společnosti nezanechal a jako ředitel společnosti nadále používal firemní peníze jako své vlastní. Pan Kajgr zřejmě dodnes nepochopil, co jako podnikatel způsobil. Na straně jedné si půjčoval jako kdyby měl zítra umřít a na straně druhé sponzoroval milionovými částkami hned tři fotbalové kluby. To bylo vůči všem věřitelům nejenom silně neetické, ale svědčí to o jisté slaboduchosti, která podnikání nesvědčí.
 
K dokreslení situace je možná zajímavé uvést, že ředitelem „nástupnické“ společnosti Pneu Tiger je již pátým rokem pan Tomáš Kajgr, syn pana Františka Kajgra a manažerem maloobchodního prodeje je pan ing. Šolc, zeť pana Františka Kajgra. Z toho je vidět, že žádná likvidace rodiny Kajgrů se nekoná, ale naopak společný boj o záchranu firmy je daleko přiléhavějším popisem situace.
 
Na celé záležitosti je nejděsivější představa toho, jak lze naprosto jednoduchý případ člověka, který obral své věřitele o více než sto milionů korun otočit a obrátit hněv lidu proti jednomu z mnoha poškozených. To celé jenom proto, aby bylo možné pomocí několika nemotorně pospojovaných oslích můstků plivnout až na Babiše.
 
Do reportáže „Tygří převzetí“ úmyslně nebyly zařazeny odpovědi na otázky, které byly redaktorům poskytnuty druhou stranou, a to i přesto, že 95% celkového času reportáže bylo poskytnuto pouze straně prvé.
 
Reportáž „Tygří převzetí“ je typickou ukázkou novinářské gauneřiny, které se prakticky nelze bránit. Omlouvám se všem čestným novinářům, ale konstatuji, že v očích mnoha novinářů a reportérů jsme my všichni, občané této země, jenom hloupé stádo, které mohou jeho pasáci nasměrovat kterýmkoli směrem se jim jenom zachce.
Pane Vařeko, 25.listopadu byla na ČT …

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: topNepřehlédněte

Milion korun pro dětské domovy. Albert chce organizacím  usnadnit aktuální fungování Milion korun pro dětské domovy. Albert chce organizacím usnadnit aktuální fungování Nadační fond Albert vyhlásil v reakci na krizovou situaci mimořádnou grantovou výzvu, ve které rozdělí 1 000 000 korun. Podpoří tak každodenní fungování organizací, které se starají o děti a rodiny ze sociálně ohroženého prostředí v období epidemie koronaviru. 1. dubna 2020   (12:32) Nepřehlédněte Na Příbramsku onemocnělo již 30 lidí, v Příbrami zůstává potvrzených 8 případů Na Příbramsku onemocnělo již 30 lidí, v Příbrami zůstává potvrzených 8 případů Někteří starostové obcí se nechovají transparentně a údaje o počtu nakažených tají. 1. dubna 2020   (10:35) Nepřehlédněte Salámu Čeřínek od společnosti Kostelecké uzeniny byla odebrána značka KLASA Salámu Čeřínek od společnosti Kostelecké uzeniny byla odebrána značka KLASA O značku kvality KLASA přišel salám Čeřínek společnosti Kostelecké uzeniny. Stalo se tak na základě výsledku kontroly Státní veterinární správy. Výrobek obsahoval nižší podíl masa, než výrobce deklaruje na etiketě výrobku. 27. března 2020   (10:22) Nepřehlédněte Žáci a studenti by se mohli vrátit do lavic na přelomu května a června Žáci a studenti by se mohli vrátit do lavic na přelomu května a června "Dáváme k veřejné diskusi, jestli by děti neměly třeba měsíc pak chodit do školy i v době běžných letních prázdnin," řekl předseda Ústředního krizového štábu Roman Prymula. 22. března 2020   (15:57) Nepřehlédněte Oslavte světový den spánku skvělým spánkem Oslavte světový den spánku skvělým spánkem Ať už pověrčiví jste nebo nejste, pátek 13. je tady a jak s ním naložíte, je zcela na Vás. My Vám dáme deset tipů, jak si zlepšit noc. 13. března 2020   (17:44) Nepřehlédněte


Další články

Množství zemřelých lidí nakažených koronavirem vzrostlo o sedm na 53 Množství zemřelých lidí nakažených koronavirem vzrostlo o sedm na 53 Všichni byli ve věku nad 60 let. 3. dubna 2020   (18:25) Jan Konvalinka: Ohleduplnost k prodavačům je více než na místě Jan Konvalinka: Ohleduplnost k prodavačům je více než na místě „Málokdo dodržoval bezpečnostní odstup. Lidé se k sobě mačkali, jako by se mezi námi nešířila vůbec žádná nákaza,“ říká příbramský starosta po návštěvě supermarketu. 3. dubna 2020   (15:32) Na odběrovém místě v Příbrami bylo provedeno zatím 41 testů na prokázání onemocnění Covid-19 Na odběrovém místě v Příbrami bylo provedeno zatím 41 testů na prokázání onemocnění Covid-19 Otevřeno je každý den v čase od 8 do 12 hodin, výjimkou jsou prozatím víkendy. 3. dubna 2020   (12:56) Za krádež lubrikačních gelů a forem na pečení může skončit až na osm let ve vězení Za krádež lubrikačních gelů a forem na pečení může skončit až na osm let ve vězení Muž se již v minulosti obdobné trestné činnosti dopouštěl, policisté ho tento týden převezli do vazební věznice. 3. dubna 2020   (10:57) Opilec si schválně sundal roušku a odmítal ji nasadit Opilec si schválně sundal roušku a odmítal ji nasadit Muž se bude zpovídat ze dvou přestupků 3. dubna 2020   (10:19) Lidí vyléčených z COVID-19 v ČR přibylo na 71, zemřelých je 46 Lidí vyléčených z COVID-19 v ČR přibylo na 71, zemřelých je 46 Největší podíl potvrzených případů nákazy koronavirem tvoří lidé ve věku 45 až 54 let, a to asi pětinu ze všech nakažených. 3. dubna 2020   (08:58) Logiku nevidím v situaci, kdy členové jedné domácnosti musejí mít roušky nasazené v autě, říká Tomáš Dropa, ředitel SÚJCHBO Logiku nevidím v situaci, kdy členové jedné domácnosti musejí mít roušky nasazené v autě, říká Tomáš Dropa, ředitel SÚJCHBO Ing. Tomáš Dropa nám v rozhovoru prozradil, jak se bránit nákaze koronavirem, jaké je riziko přenosu onemocnění ve vnějším prostředí, ale také odtajnil, kdo se zásadním způsobem zasadil o zřízení odběrového místa v Příbrami. 3. dubna 2020   (06:39) S nemocí COVID-19 v ČR zemřelo 44 lidí, uzdravilo se 67 pacientů S nemocí COVID-19 v ČR zemřelo 44 lidí, uzdravilo se 67 pacientů Dvě z úmrtí jsou z dnešního dne 2. dubna 2020   (18:07) Nosit roušky na veřejnosti má smysl, i když člověk nemá žádné příznaky nemoci COVID-19 Nosit roušky na veřejnosti má smysl, i když člověk nemá žádné příznaky nemoci COVID-19 "Za sebe říkám, že nevidím velký smysl v použití látkových roušek s kapsou, do níž se má vkládat filtr, často z nanovláken," říká František Lízal, odborník na testování roušek z Energetického ústavu Fakulty strojního inženýrství 2. dubna 2020   (16:46)
V Příbrami byla prokázána další nákaza koronavirem V Příbrami byla prokázána další nákaza koronavirem "Největší poděkování patří těm, kteří denně i v mrazu stojí v plné zbroji, nejdou ani na WC, nejedí, nepijí....,“ říká MUDr. Jakub Šedivý. 2. dubna 2020   (14:05) Babiš: Život v ČR by se mohl vrátit do normálu v květnu či červnu Babiš: Život v ČR by se mohl vrátit do normálu v květnu či červnu Rozvolnit by se první opatření mohla po Velikonocích. 2. dubna 2020   (13:24) Ve středních Čechách je 408 lidí s potvrzenou nákazou koronavirem Ve středních Čechách je 408 lidí s potvrzenou nákazou koronavirem S nemocí COVID-19, kterou způsobuje nový typ koronaviru, zemřelo v Česku zatím 40 lidí. Případů nákazy je k dnešnímu ránu 3604, uzdravených lidí je 61. 2. dubna 2020   (11:50) Anonym volal na policii, že po České republice šíří koronavirus. Středočeští policisté muže rychle dopadli Anonym volal na policii, že po České republice šíří koronavirus. Středočeští policisté muže rychle dopadli Muž byl dopaden spící v dodávkovém vozidle na odpočívadle čerpací stanice 2. dubna 2020   (09:45) Jaroslav Starka: Hluboce smekám před zdravotníky, a všemi, kdo s koronavirem bojují v první linii Jaroslav Starka: Hluboce smekám před zdravotníky, a všemi, kdo s koronavirem bojují v první linii Sport Případů COVID-19 v ČR ve středu přibylo na 3589, nárůst zpomalil Případů COVID-19 v ČR ve středu přibylo na 3589, nárůst zpomalil Podle úterních údajů bylo v nemocnicích hospitalizováno 312 pacientů nakažených koronavirem, z nichž u 70 mělo onemocnění těžký průběh. 2. dubna 2020   (07:39) Hornické muzeum Příbram chce být s návštěvníky v kontaktu on-line Hornické muzeum Příbram chce být s návštěvníky v kontaktu on-line Hornické muzeum zveřejňuje odkazy na televizní pořady, díky nimž se mohou zájemci do muzea alespoň na dálku vydat. 2. dubna 2020   (06:29) Vláda schválila moratorium na splácení úvěrů a hypoték Vláda schválila moratorium na splácení úvěrů a hypoték Za přerušení si banky nebudou účtovat poplatky. 1. dubna 2020   (20:37) V Česku zemřelo s nemocí COVID-19 již 39 pacientů V Česku zemřelo s nemocí COVID-19 již 39 pacientů V Česku se podle údajů hygienických stanic nakazilo 83 procent nemocných, zbytek v zahraničí, zejména v Rakousku a Itálii. Na Příbramsku zůstává 30 nakažených, z toho v Příbrami 12. 1. dubna 2020   (18:36) Ústřední krizový štáb doporučí vládě, aby požádala Sněmovnu o prodloužení nouzového stavu o 30 dní Ústřední krizový štáb doporučí vládě, aby požádala Sněmovnu o prodloužení nouzového stavu o 30 dní Štáb také navrhuje, aby policisté mohli pokutovat nedodržení omezení 1. dubna 2020   (18:11) Ředitel nemocnice: COVID-19 má s ptačí a prasečí chřipkou jedno společné. Jde o virovou nákazu, která má svůj původ ve zvířecí říši Ředitel nemocnice:  COVID-19 má s ptačí a prasečí chřipkou jedno společné. Jde o virovou nákazu, která má svůj původ ve zvířecí říši ROZHOVOR Martin Buršík: Dočasně snižujeme živnostníkům nájemné Martin Buršík: Dočasně snižujeme živnostníkům nájemné Město Příbram hledá cesty, jak pomoci živnostníkům v době nouzového stavu. S platností od 1. dubna dochází k dočasnému snížení nájemného u provozoven fungujících v městských prostorách. 1. dubna 2020   (14:49) V Příbrami byla prokázána nákaza koronavirem u dalších čtyř osob V Příbrami byla prokázána nákaza koronavirem u dalších čtyř osob Koronavirus Milion korun pro dětské domovy. Albert chce organizacím  usnadnit aktuální fungování Milion korun pro dětské domovy. Albert chce organizacím usnadnit aktuální fungování Nadační fond Albert vyhlásil v reakci na krizovou situaci mimořádnou grantovou výzvu, ve které rozdělí 1 000 000 korun. Podpoří tak každodenní fungování organizací, které se starají o děti a rodiny ze sociálně ohroženého prostředí v období epidemie koronaviru. 1. dubna 2020   (12:32) Nepřehlédněte Na Příbramsku onemocnělo již 30 lidí, v Příbrami zůstává potvrzených 8 případů Na Příbramsku onemocnělo již 30 lidí, v Příbrami zůstává potvrzených 8 případů Někteří starostové obcí se nechovají transparentně a údaje o počtu nakažených tají. 1. dubna 2020   (10:35) Nepřehlédněte Pozitivních na COVID-19 bude podle odhadů v půlce dubna 8000 lidí Pozitivních na COVID-19 bude podle odhadů v půlce dubna 8000 lidí Případů nákazy je k dnešnímu ránu 3330. Za úterý se počet zvýšil o 307. Vyléčených zůstává 45, zemřelo 32 lidí. 1. dubna 2020   (09:34) Případů koronaviru v Česku přibylo na 3330 Případů koronaviru v Česku přibylo na 3330 Ve vážném stavu v nemocnici bylo podle údajů ministerstva zdravotnictví k úterý 70 lidí, počet hospitalizovaných přesáhl tři stovky. Zhruba čtvrtina lidí, kteří byli v nemocnici, se uzdravila nebo byli propuštěni do domácí péče. 1. dubna 2020   (08:52) Kněz děkuje záchranářům: Stáváte se skutečnými hrdiny Kněz děkuje záchranářům: Stáváte se skutečnými hrdiny Koronavirus V Česku s koronavirem zemřelo 31 lidí, vyléčených je 45 V Česku s koronavirem zemřelo 31 lidí, vyléčených je 45 Počet testů na koronavirus roste a blíží se 50.000. 31. března 2020   (19:04) OSVČ postižené opatřeními dostanou jednorázově 25.000 Kč OSVČ postižené opatřeními dostanou jednorázově 25.000 Kč Podnikatel musí o podporu požádat a splnit několik podmínek předložením čestného prohlášení. 31. března 2020   (18:53) Řidič formule se vyhnul zákazu řízení. Identifikaci znemožnila helma Řidič formule se vyhnul zákazu řízení. Identifikaci znemožnila helma Doprava Část lidí z pečovatelského domu v Příbrami je v karanténě Část lidí z pečovatelského domu v Příbrami je v karanténě AKTUALIZOVÁNO Město otevírá hřbitovy a v souvislosti s nízkou vytížeností MHD omezuje provoz některých linek Město otevírá hřbitovy a v souvislosti s nízkou vytížeností MHD omezuje provoz některých linek Hřbitovy budou otevřeny prozatím vždy v úterý a ve čtvrtek v čase od 8 do 17 hodin. 31. března 2020   (12:51) Na příbramském heliportu budují hasiči odběrné místo, testovat se bude přímo z aut Na příbramském heliportu budují hasiči odběrné místo, testovat se bude přímo z aut Koronavirus První zcela bezkontaktní způsob objednání, zaplacení a doručení jídla v Příbrami i pro nemocné a lidi v karanténě První zcela bezkontaktní způsob objednání, zaplacení a doručení jídla v Příbrami i pro nemocné a lidi v karanténě Při běžném dovozu jídla z restaurace dochází ke kontaktu zákazníka a dodavatele při jeho převzetí a placení. Šáša Burger to však vyřešil jinak. 31. března 2020   (10:58) PR Odběrové centrum v Příbrami už funguje, ale pouze na doporučení praktického lékaře Odběrové centrum v Příbrami už funguje, ale pouze na doporučení praktického lékaře Koronavirus Úřady budou otevřené jen dva dny v týdnu na tři hodiny denně Úřady budou otevřené jen dva dny v týdnu na tři hodiny denně Služby úřady omezily na agendy bezpodmínečně nutné k zajišťování chodu veřejné správy. 31. března 2020   (09:00) Počet případů nákazy novým typem koronaviru v Česku překročil 3000 Počet případů nákazy novým typem koronaviru v Česku překročil 3000 V neděli činil denní nárůst nemocných 160 případů, v sobotu 262, v pátek dokonce 373. 31. března 2020   (06:56) Středočeským nemocnicím pomáhají medici, firmy i jednotlivci Středočeským nemocnicím pomáhají medici, firmy i jednotlivci Koronavirus V Česku je už 25 vyléčených z COVID-19 a 23 úmrtí nakažených V Česku je už 25 vyléčených z COVID-19 a 23 úmrtí nakažených Všichni zemřelí byli lidé trpící dalšími chorobami nebo lidé ve vyšším věku. 30. března 2020   (19:40) Omezení volného pohybu bylo prodlouženo do 11. dubna Omezení volného pohybu bylo prodlouženo do 11. dubna Opatření platí již od 16. března. 30. března 2020   (17:38)


Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2020 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz