10. 4. svátek má Darja




Vánoční svátky pohledem policejních statistik

29. prosince 2014   (11:49)
Vánoční svátky pohledem policejních statistik
foto: pribram.cz

Přinášíme bilanci uplynulých 10 dnů očima příbramské policie.



* 28 nehod, z toho osm se zvěří, většinou šlo o srny, ale do jízdní dráhy autu vběhl také jelen či pes. Řidiči u havárií nedávali většinou přednost v jízdě, nedodržovali bezpečnou vzdálenost nebo dostali na mokré vozovce smyk. Na jedno auto spadla větev, jeden motorista měl zařazený špatný rychlostní stupeň, místo zpátečky jel dopředu a narazil do budovy, u jedné havárie sehrál roli alkohol, u jiné silný vítr. Při nehodách bylo lehce zraněno šest osob.

* smrtelná nehoda se stala dne 26. prosince odpoledne v lesním úseku mezi obcemi Lazsko a Tochovice. Dvacetiletý řidič dostal na náledí smyk, následně vyjel mimo komunikaci, kde narazil do stromu. Odtud se auto odrazilo a střešní částí havarovalo do dalšího stromu, který byl nárazem přeražen. Muž na místě svým zraněním bohužel podlehl.

* 3 požáry, chaty, auta a kontejnerů.

* 4x záchytka, policisté zajišťovali převoz několika osob na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění. Při domácí hádce měla 26letá žena přes dvě promile alkoholu v dechu, ničila zařízení bytu a slovně i fyzicky napadla přítele. Dva opilí muži leželi na silnici apod.

* 4 obchody vykradeny, pečivo, dětský bazar, koloniál, drogerie – zde sebral zloděj tržbu ve výši několika desítek tisíc korun,

* 1x dům, z voliéry neznámý pachatel odcizil exotické ptactvo, celkem 15 kusů,

* 1x byt, zmizel fén, vařič, telefon a žehlička,

* 2x sklep, zlodějům se hodilo nářadí, lyže a pneumatiky,

* 3x chata, nenechavci si vzali přívěsný vozík, kabely a nářadí,

* 4x vozidlo, mizelo z nich oblečení, kosmetika, ale i pánev a konvice.

* 4x kapesní krádež, nedbalé zacházení se svým majetkem se nevyplatilo čtyřem osobám, přišly o peněženky, platební karty nebo telefony.

* 1x nález munice při úklidu garáže, pyrotechnik odvážel dělostřelecký granát, protipancéřovou střelu a několik výbušek.

* 4x jízda pod vlivem, hlídky při silničních kontrolách „načapaly“ čtyři motoristy pod vlivem, a to amfetaminu, marihuany a alkoholu.

* 5 pachatelů zadrženo, dva muži kradli železný šrot. Tři osoby vnikly do hotelu Mana, kde odcizily nábytek.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: PČR
autor: red








Další články

Policejní pyrotechnik odpálil nalezenou munici na místě Policejní pyrotechnik odpálil nalezenou munici na místě Ve čtvrtek 9. dubna po 9. hodině ráno byl ohlášen nález munice v katastru obce … NEPŘEHLÉDNĚTE V Prokopské ulici přibydou vodicí linie. Město napravuje nedostatek z rekonstrukce V Prokopské ulici přibydou vodicí linie. Město napravuje nedostatek z rekonstrukce V Prokopské ulici na Březových Horách se chystají další úpravy. Město zde nechá … AKTUÁLNĚ Baník venku vyhrál 6:3, doma vedl 2:1. Přesto končí. Rozhodla jediná špatná třetina Baník venku vyhrál 6:3, doma vedl 2:1. Přesto končí. Rozhodla jediná špatná třetina Hokejisté HC Baník Příbram vstoupili do rozhodujícího utkání přesně tak, jak … SPORT Benzin i nafta jsou stále nejlevnější u Silmetu i na čerpacích stanicích Prim Benzin i nafta jsou stále nejlevnější u Silmetu i na čerpacích stanicích Prim Za benzin Natural 95 zaplatíte do čtvrtka v Příbrami v rozmezí od 40,90 Kč do 43,90 Kč … AKTUÁLNĚ Středočeské Velikonoce: policie kontrolovala přes 7 tisíc řidičů, našli se i pod vlivem alkoholu a drog Středočeské Velikonoce: policie kontrolovala přes 7 tisíc řidičů, našli se i pod vlivem alkoholu a drog Během letošních velikonočních svátků a prodlouženého víkendu prováděli policisté ve … DOPRAVA Páteční šok: Déšť se místy změní ve sněžení Páteční šok: Déšť se místy změní ve sněžení Páteční dopoledne přinese nečekaný obrat. Zatímco den začne pod zataženou až oblačnou … AKTUÁLNĚ V křižovatce na výjezdu z Příbrami se srazily osobáky, záchranáři tam jeli kvůli dítěti V křižovatce na výjezdu z Příbrami se srazily osobáky, záchranáři tam jeli kvůli dítěti Dopravní nehoda se stala ve čtvrtek 9. dubna před 10. hodinou na silnici v křižovatce … AKTUÁLNĚ Do Příbrami dorazila móda z jihu Evropy. Otevřel se nový butik ALTA Do Příbrami dorazila móda z jihu Evropy. Otevřel se nový butik ALTA Jaro letos v Příbrami nepřineslo jen teplejší počasí, ale i nový módní vítr. Na konci … PR Příbram ovládne v sobotu 11. ročník České Route 66 Příbram ovládne v sobotu 11. ročník České Route 66 Návštěvníci této oblíbené události uvidí na čtyři stovky vystavených plechovek a … NEPŘEHLÉDNĚTE
Večer na sídlišti v Příbrami? Zapomeňte na volné místo Večer na sídlišti v Příbrami? Zapomeňte na volné místo Nedostatek parkovacích míst v Příbram je problém, který jako místní obyvatel vnímám … NÁZOR
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz