18. 6. svátek má Milan

Vánoční strom v Příbrami už je ozdobený. Rozsvícen bude 1. prosince

21. listopadu 2024   (18:00)
Další 4 fotografie v galeriiVánoční strom v Příbrami už je ozdobený. Rozsvícen bude 1. prosince
foto: pribram.cz / Jakub Pečenka

Tento týden zavládl na náměstí Příbrami ruch. S pomocí techniky byla ozdobena vánoční jedle na náměstí T. G. Masaryka. V letošním roce je strom laděn do červeno-zlaté.


Letošním vánočním stromem je jedle, pod kterou Příbram zahájí adventní období na náměstí T. G. Masaryka v neděli 1. prosince od 14. hodin. Po deseti letech bude i ohňostroj. Naposledy město o adventu odpálilo ohňostroj v roce 2014.

Přípravy v plném proudu
Dřevěný betlém, tradičně postavený pod vánočním stromem na náměstí T.G.M., už je na místě. "Dřevěné sochy jsou vedle nachystané a někdy v příštím týdnu je instalujeme dovnitř betlému. Nyní na náměstí T.G.M. připravujeme velké stánky, menší stánky pak na náměstí 17. listopadu," přiblížil vrcholící přípravy na zahájení adventu a následující vánoční období Lukáš Vavřík z Technických služeb města Příbram.

Vánoční stromky jsou už instalovány i v dalších částech města, na Václavském náměstí v horní části Pražské ulice, na náměstí 17. listopadu, na náměstí J.A. Alise na Březových Horách nebo v Žežicích. Technické služby postupně obměňují silniční výzdobu. "Nově je letos vánoční výzdoba na kruhovém objezdu v Evropské ulici," dodal Lukáš Vavřík.

Program bude bohatý a návštěvníci se mohou těšit na hudební vystoupení, dětské dílny nebo trhy. Na pódiu můžete sledovat vystoupení v podání Chlapeckého pěveckého sboru, sborů Písnička a Canzonetta a Hudebního seskupení ZUŠ Příbram I. Dále zahrají Hokus Pokus nebo hudební skupina Kantoři. V kostele vystoupí Lee A. Davison. Sváteční slovo, požehnání a rozsvícení první svíčky na adventním věnci a rozsvícení vánočního stromu, bude v 17 hodin. Ohňostroj nasvítí oblohu od 18.15 hodin.
Přípravy v plném proudu
Dřevěný betlém, …
foto: pribram.cz / Jakub Pečenka
Kromě programu na náměstí jsou připravené akce pro veřejnost v Knihovně Jana Drdy, koncertovat se bude v kostele sv. Jakuba a mimo tradičních stánků s vánočním zbožím a občerstvením se při zahájení adventu objeví také stánek, u kterého bude probíhat sbírka pro opuštěné psy z útulku v Lazci.

MHD zdarma
S ohledem na počet návštěvníků a parkovací možnosti v centru města bude v neděli 1. prosince jezdit MHD zdarma. Návštěvníci mohou také využít parkovací dům na autobusovém nádraží, kde bude po celý prosinec možné parkovat za sníženou cenu. Parkovné v prosinci je nastaveno na 5 korun za hodinu, 20 korun za den a měsíční předplatné na prosinec bude za 600 Kč. V době konání adventu budou mít obchodníci v Pražské ulici prodlouženou otevírací dobu. Uzavřena bude pro dopravu Milínská ulice. Program je naplánován do 20 hodin.

"Program je připraven také na bronzovou, stříbrnou a zlatou adventní neděli. V neděli 8. prosince se budeme moci společně sejít na březohorském náměstí J. A. Alise, 15. prosince bude program připraven na náměstí 17. listopadu a 22. prosince projede městem kočár s pastýřem," připomněla Eva Švehlová, mluvčí radnice. I v letošním roce bude městem v adventním čase projíždět vánočně ozdobený autobus, připravena bude Ježíškova schránka na odeslání toho nejdůležitějšího dopisu, program pro veřejnost připravuje i Divadlo A. Dvořáka, Hornické muzeum Příbram i další organizace jako například Dům dětí a mládeže.

Fotogalerie

Vánoční strom v Příbrami už je ozdobený. Rozsvícen bude 1. prosince (1) Vánoční strom v Příbrami už je ozdobený. Rozsvícen bude 1. prosince (2) Vánoční strom v Příbrami už je ozdobený. Rozsvícen bude 1. prosince (3) Vánoční strom v Příbrami už je ozdobený. Rozsvícen bude 1. prosince (4)

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz / Karel Hutr
autor: Karel Hutr








Další články

Restaurace U Bohéma v historickém centru Příbrami vás láká na tradiční kuchyni v nevšedním kabátu Restaurace U Bohéma v historickém centru Příbrami vás láká na tradiční kuchyni v nevšedním kabátu Příjemné tradiční prostředí, oblíbená obědová menu, zajímavý a nevšední à la carte, … KOMERČNÍ SDĚLENÍ Zastupitelstvo ve středu řeší individuální dotace i prodej městských pozemků. Jednání můžete sledovat online Zastupitelstvo ve středu řeší individuální dotace i prodej městských pozemků. Jednání můžete sledovat online Příbramské zastupitelstvo se ve středu 17. června znovu sejde v jednacím sále na … ON-LINE PŘENOS Meteorologové vydali výstrahu před vysokými teplotami Meteorologové vydali výstrahu před vysokými teplotami Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) vydal výstrahu před vysokými a velmi vysokými … AKTUÁLNĚ Rekonstrukce ulice Na Leštině bude dokončena v červnu a otevře se dopravě Rekonstrukce ulice Na Leštině bude dokončena v červnu a otevře se dopravě V Příbrami se blíží do finále rozsáhlá rekonstrukce ulice Na Leštině. Radnice slibuje … AKTUÁLNĚ Příbramský Rasken Gym mezi elitou českého boxu. Po dvou a půl letech slaví historický úspěch Příbramský Rasken Gym mezi elitou českého boxu. Po dvou a půl letech slaví historický úspěch Poslední, 12. kolo Národní ligy boxu v pražském Radotíně přineslo Rasken Gymu skvělé … SPORT Dovolené jsou lákadlem pro zloděje, chraňte si svůj domov před vloupáním Dovolené jsou lákadlem pro zloděje, chraňte si svůj domov před vloupáním Léto je obdobím dovolených, výletů a pobytů na chatách. Právě v této době však bývají … KRIMI Rozsáhlé cvičení prověřilo připravenost nemocnice i složek IZS na mimořádnou událost Rozsáhlé cvičení prověřilo připravenost nemocnice i složek IZS na mimořádnou událost Desítky hasičů, záchranářů, strážníků a zdravotníků se v úterý 16. června zapojily do … AKTUÁLNĚ Dubno bude hořet adrenalinem. Přijíždějí nejlepší hasiči republiky Dubno bude hořet adrenalinem. Přijíždějí nejlepší hasiči republiky V Dubně se chystá závod, který láme ego i svaly. Hasiči tu poběží, tahají, šplhají a … AKTUÁLNĚ Policisté zadrželi čtveřici podezřelou z výroby a distribuce pervitinu v Praze a ve Středočeském kraji Policisté zadrželi čtveřici podezřelou z výroby a distribuce pervitinu v Praze a ve Středočeském kraji Kriminalisté zadrželi tři muže a jednu ženu, kteří podle nich v Praze a později ve … KRIMI
Letní noc pod širým nebem: DJ Seppi roztančí Adventure Golf Milín Letní noc pod širým nebem: DJ Seppi roztančí Adventure Golf Milín Golfové jamky, hudba, drinky a noční obloha — tak bude vypadat pátek 19. června v … KULTURA
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz