30. 5. svátek má Ferdinand

Vánoční strom, jako symbol zahájení adventu, se slavnostně rozsvítí v sobotu 2. prosince.

14. listopadu 2017   (09:49)
Vánoční strom, jako symbol zahájení adventu, se slavnostně rozsvítí v sobotu 2. prosince.

Pokud patříte k těm, pro které je adventní čas nejkrásnějším obdobím roku, letošní Vánoce v Příbrami se vám jistě budou líbit.



Spolu s výzdobou v ulicích zaplní náměstí stánky s vánočním sortimentem, osvětlené stromy a vůně svařeného vína. Vánoční strom, jako symbol zahájení adventu, bude slavnostně rozsvícený v sobotu 2. prosince. Do přípravy letošního předvánočního programu se jako každoročně zapojilo kromě města mnoho kulturních institucí a vybrat by si měl opravdu každý.

Vloni poprvé došlo k významné změně oproti minulosti, kdy se konání slavnostní události přesunulo ze čtvrtka na sobotu. Program je i letos koncipován na sobotu tak, aby si ho diváci mohli užít v poklidu, jak se k adventu sluší a patří. Program začne na náměstí T. G. Masaryka 2. prosince v 15 hodin, kdy vystoupí kapela Plzeňský mls. Hlavním hudebním hostem bude skupina CK Vokal. Během odpoledne a podvečera se kromě zpívání koled a vyprávění vánočních příběhů budou na jevišti předvádět také folklórní tance a kouzla, k vidění bude iluzionistické vystoupení nebo Betlémský příběh divadla Abraka Muzika. Děti se naučí žonglovat v žonglérské školičce a mohou celé odpoledne tvořit v Ježíškově dílně, která bude otevřena i během bronzového a stříbrného víkendu na náměstí 17. listopadu. V 18,45 hodin proběhne tradiční adventní zamyšlení faráře, projev starosty města, požehnání adventního věnce a slavnostní rozsvícení vánočního stromu. Večer na náměstí TGM završí dvě projekce Živého betléma s videomappingovými a světelnými efekty.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: Pavlína Svobodová tisková mluvčí MěÚ Příbram
pribram.cz
autor: TP








Další články

Nový seznamovací trend „SHREKKING“ šokuje. Lidé randí s „horšími partnery“ schválně Nový seznamovací trend „SHREKKING“ šokuje. Lidé randí s „horšími partnery“ schválně Sociální sítě opět zaplavuje nový vztahový trend, který budí emoce i ostrou kritiku. … LIFESTYLE Příbram má bronz z Balkánu! Jan Štěpánek vybojoval medaili na IMMAF Příbram má bronz z Balkánu! Jan Štěpánek vybojoval medaili na IMMAF Jan Štěpánek z Pankration Gymu Příbram vybojoval na mezinárodním turnaji Balkan Open … SPORT Ředitel ZŠ Březové Hory Mgr. Josef Strejc MBA: Škola má být místem, kde se děti cítí bezpečně a učí se s chutí Ředitel ZŠ Březové Hory Mgr. Josef Strejc MBA: Škola má být místem, kde se děti cítí bezpečně a učí se s chutí ZŠ Březové Hory je jednou z mála škol v Příbrami, která staví výuku na slovním … ROZHOVOR Studenti z Dubna si zahráli na policisty. Vyzkoušeli si zbraně, zásahy i zastavování aut Studenti z Dubna si zahráli na policisty. Vyzkoušeli si zbraně, zásahy i zastavování aut Třicet studentů oboru Bezpečnostně právní činnost ze SOŠ Dubno si vyzkoušelo, jak … FOTO Příbram čeká sportovní nápor. Nový rybník obsadí stovky triatlonistů z celé republiky Příbram čeká sportovní nápor. Nový rybník obsadí stovky triatlonistů z celé republiky Příbram čeká nabitý sportovní víkend. Už 30. a 31. května se areál Nový rybník promění … SPORT Kociánek, drobný klenot brdských lesů Kociánek, drobný klenot brdských lesů Když člověk prochází jarními Brdy, snadno přehlédne jednu z jejich nejpůvabnějších … POZNÁVÁME BRDY Složky IZS v plném nasazení: Páteční odpoledne přineslo havárii na střechu i požár s nadýchaným řidičem Složky IZS v plném nasazení: Páteční odpoledne přineslo havárii na střechu i požár s nadýchaným řidičem Příbramští záchranáři, policisté i hasiči zasahovali během několika hodin u série … AKTUALIZOVÁNO Běžecké kluby místo seznamek? Single lidé mění Tinder za společné kilometry Běžecké kluby místo seznamek? Single lidé mění Tinder za společné kilometry Ještě před pár lety byly běžecké kluby hlavně o sportu. Dnes se z nich stále častěji … ZAJÍMAVOSTI Kam vyrazit s dětmi? Příbramsko zaplaví dětské dny plné her, soutěží i pohádek Kam vyrazit s dětmi? Příbramsko zaplaví dětské dny plné her, soutěží i pohádek Začátek června tradičně patří dětem. Mezinárodní den dětí, který připadá na 1. června, … ZAJÍMAVOSTI
Vypuštěná rysice už běhá po Brdech. Telemetrický obojek prozradil, že se pohybuje v místech, kde se objevují rysí samci Vypuštěná rysice už běhá po Brdech. Telemetrický obojek prozradil, že se pohybuje v místech, kde se objevují rysí samci /FOTO, VIDEO/ Minulý pátek byla v Chráněné krajinné oblasti Brdy navrácena do přírody … BLESKOVÁ ZPRÁVA
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz