2. 3. svátek má Anežka




Vánočně rozzářená Příbram. Jen Grinch byl proti

ANKETA
15. ledna 2026   (07:07)
Další 2 fotografie v galeriiVánočně rozzářená Příbram. Jen Grinch byl proti
foto: Náměstí TGM v Příbrami. / Petra Bálková / se souhlasem

Příbram se o adventu rozsvítila desítkami světelných vánočních dekorací. Od náměstí TGM přes Březové Hory až po Dolní Oboru. Město vsadilo na kombinaci tradičních prvků, novinek i oblíbených motivů na stožárech. Vánoční atmosféru letos narušil jen „příbramský Grinch“, který poškodil anděly na Březových Horách a ukradl beránka z vánoční vesničky.


Náměstí T. G. Masaryka: hlavní strom z Rožmitálu, brána i dřevěný betlém
Srdcem výzdoby byl opět hlavní vánoční strom, který letos Příbrami darovalo město Rožmitál pod Třemšínem. Strom doplnil dřevěný betlém, světelná brána určená k focení a také ozdobená fontána – letos sladěná do motivu vodní hladiny se světelnou koulí a elegantní labutí.

Březové Hory: andělé u stromku a útok vandalů
Na náměstí J. A. Alise na Březových Horách zdobila vánoční strom dvojice světelných andělů. Bohužel právě i ti se stali terčem vandalů, kteří je poškodili.

Náměstí 17. listopadu: vesnička, kluziště a ukradený beránek
Vedle oblíbeného kluziště vznikla vánoční vesnička s krásnou výzdobou a zvířecími dekoracemi – ovečkami, srnkami a dalšími figurami. Jednu z nich, světelného beránka, však někdo ukradl. Technické služby pořídily nového, aby „ovečkám v ohradě nebylo smutno“.

Světelné motivy na stožárech po celém městě
Ulice v různých částech Příbrami zdobily světelné motivy, mezi nimi i oblíbené světelné vločky, které patří k nejfotografovanějším prvkům výzdoby.

Dolní Obora: méně výzdoby než loni, ale adventní věnec zůstal
Okružní křižovatka u Dolní Obory byla letos skromnější než v minulém roce. Policie měla po loňských Vánocích připomínky k bezpečnosti, a tak musely Technické služby výzdobu upravit. Zůstal však velký adventní věnec, který se postupně rozsvěcel každou adventní neděli.
Březové Hory: andělé u stromku a útok …
foto: Náměstí na Březových Horách. / Nikola Matějková / se souhlasem
Kolik prvků město použilo?
„Letos jsme v Příbrami instalovali celkem 76 závěsných světelných prvků a několik desítek parkových dekorací. Velký zájem vzbudily i motivy na stožárech. Novinkou byly prvky u fontány na náměstí TGM a také doplněné dekorace ve vánoční vesničce. Na náměstí 17. listopadu jsme navíc nahradili původní dřevěný kryt kašny světelnou dekorací, kterou jsme doplnili dvěma anděly,“ uvedl vedoucí střediska osvětlení Technických služeb Příbram Petr Lukáš Vavřík.
Místostarosta Miroslav Peterka: Vánoce jsou o atmosféře, kterou tvoříme společně
„Jsem rád, že se Příbram o Vánocích opět rozzářila a lidé si výzdobu užili. Vánoční atmosféra nevzniká jen světly, ale hlavně tím, že se lidé zastaví, potkají a prožijí chvíle s rodinou. Mrzí mě vandalské útoky, ale děkuji Technickým službám za rychlou reakci a skvěle odvedenou práci. Tým pod vedením Petra Lukáše Vavříka odvedl opravdu velký kus práce a zaslouží si uznání. Věřím, že příští rok bude výzdoba ještě krásnější,“ říká místostarosta Miroslav Peterka (ODS).
A co vy? Patřili jste mezi ty, kteří si výzdobu užili, nebo byste se letos přidali spíš ke Grinchovi? Hlasujte v naší anketě.

Fotogalerie

Vánočně rozzářená Příbram. Jen Grinch byl proti (1) Vánočně rozzářená Příbram. Jen Grinch byl proti (2)

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
autor: Ludmila Zelenková








Další články

Máme vítěze nejlepší pizzy v Příbrami! A vy můžete vyhrát pizzu od medailistů Máme vítěze nejlepší pizzy v Příbrami! A vy můžete vyhrát pizzu od medailistů Týden jste hlasovali, doporučovali a posílali tipy na to, kde v Příbrami a okolí … SOUTĚŽ Řidič se údajně vyhýbal protijedoucímu vozu, dostal smyk a auto se přetočilo přes střechu Řidič se údajně vyhýbal protijedoucímu vozu, dostal smyk a auto se přetočilo přes střechu Nedaleko Nové Vsi pod Pleší v oblasti Bažantnice se v neděli stala nehoda. Řidič … FOTO Smrtící dávky nikotinu v oběhu. Hygienici varují před nebezpečnými e-cigaretami s extrémním obsahem Smrtící dávky nikotinu v oběhu. Hygienici varují před nebezpečnými e-cigaretami s extrémním obsahem Hygienická stanice hlavního města Prahy vyhlásila hned několik výrobků za nebezpečné. … NEPŘEHLÉDNĚTE Deset let doučování, návštěv a solidarity: ADRA ukazuje, proč dobrovolnictví vrací víc, než dává Deset let doučování, návštěv a solidarity: ADRA ukazuje, proč dobrovolnictví vrací víc, než dává Před deseti lety začalo v Příbrami Dobrovolnické centrum ADRA propojovat lidi, kteří … ROZHOVOR Příbramáci si ještě zalyžují. Sjezdovky v okolí drží skvělé podmínky i na konci zimy Příbramáci si ještě zalyžují. Sjezdovky v okolí drží skvělé podmínky i na konci zimy Lyžařské areály na Příbramsku hlásí stále dostatek sněhu a plánují provoz minimálně do … SPORT Příbramské divadlo se představí na ČT art. Zapojí se do projektu Divadelní jaro 2026 Příbramské divadlo se představí na ČT art. Zapojí se do projektu Divadelní jaro 2026 Příbram se letos výrazně zapíše do mapy české kultury. Divadlo A. Dvořáka Příbram se … KULTURA Reklama kasina u aquaparku zmizela. Město zasáhlo po vlně kritiky rodičů Reklama kasina u aquaparku zmizela. Město zasáhlo po vlně kritiky rodičů Reklama na kasino umístěná v těsné blízkosti příbramského aquaparku vzbudila mezi … AKTUÁLNĚ Hasiči i záchranáři zasahovali u nehod v Obořišti a Hluboši Hasiči i záchranáři zasahovali u nehod v Obořišti a Hluboši Ani v sobotu neměli záchranáři a hasiči klidný den a zasahovali u nehody v Obořišti, … FOTOGALERIE Příbram zvýší podporu hasičům. Starosta přišel s vyšším návrhem přímo na zastupitelstvu Příbram zvýší podporu hasičům. Starosta přišel s vyšším návrhem přímo na zastupitelstvu Zastupitelstvo města Příbram na svém únorovém jednání schválilo poskytnutí finanční … POLITIKA
Všichni jsme unavení. Tohle je důvod, o kterém se nemluví Všichni jsme unavení. Tohle je důvod, o kterém se nemluví Ještě nedávno jsme si nastavovali budík na pět ráno, četli knihy o produktivitě a měli … LIFESTYLE
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz