14. 12. svátek má Lýdie

Vánoce se blíží. Kapsáři mají žně

28. listopadu 2019   (06:18)
Vánoce se blíží. Kapsáři mají žně

Je to každoroční kolorit předvánočních měst: v přecpaných autobusech, nákupních centrech a tržnicích zažívají vrchol sezóny kapesní zloději.


Svátky klidu a pohody jsou pomalu za dveřmi. Lidé proto vyrážejí do ulic načerpat adventní atmosféru a nakoupit vánoční dárky, aby udělali radost svým blízkým. Nákupní centra jsou tak navštěvovaná v hojném počtu. Toho využívají kapesní zloději, jelikož moc dobře vědí, že právě v tomto období mají u sebe nakupující větší finanční obnosy. Často tak v předvánočním období dochází ke kapesním krádežím.

Zloději se zaměřují na nepozorné zákazníky. Především ženy si často odkládají své kabelky přímo do nákupního vozíku, anebo si je na vozík zavěsí a myslí si, že je mají tak pod plnou kontrolou. Opak je ale pravdou. Zkušenému zloději stačí pouhá chvilinka na to, aby zákazníka okradl. Oběť si tak krádeže ani nevšimne, a že nemá peněženku nebo peníze často zjistí až u pokladny. Pokud se nepodaří kapsáře dopadnout přímo při činu a prakticky ještě s rukou v kapse okradeného, je téměř nedopadnutelný. Vždyť většina okradených ani neví či netuší, kdy a kde jim peněženku z kapsy, tašky či nákupního vozíku někdo vytáhl.

Zájem pachatelů nekončí jen u kabelek nebo peněženek, zájem v nich vzbuzují také zaparkovaná vozidla na přilehlých parkovištích, konkrétně viditelně odložené věci uvnitř vozidla.

Lidé by při nákupech neměli být lhostejní, měli by sledovat dění kolem sebe a dodržovat pár preventivních rad:

- Své tašky, batohy, kabelky mějte vždy na očích.
- Při nákupu nenechávejte svoji kabelku (tašky, batohy) volně bez dozoru v nákupním košíku. Noste ji u těla a vždy zapnutou.
- Peněženku, doklady a telefony nikdy nenechávejte navrchu tašek.
- Osobní doklady a platební kartu nenoste v peněžence, ale na jiném bezpečném místě.
- Při placení v obchodech platební kartou nebo při vybírání finanční hotovosti dbejte zvýšené pozornosti. Všímejte si svého okolí, a zda vás někdo nepozoruje.
- Dávejte si pozor na své věci ve frontách a tlačenicích mezi zákazníky.
- Při ukládaní nakoupeného zboží do vozidla, nenechávejte bez dozoru svoji kabelku, peněženku a další cenné věci.

Řidiče a spolucestující policisté upozorňují, aby nenechávali své kabelky, batohy, cenné věci, elektroniku a další zavazadla viditelně ve vnitřním prostoru vozidla. Tyto věci totiž vizuálně lákají pozornost potencionálního pachatele a vozidlo se tak rázem může stát předmětem jeho zájmu. Veškeré věci proto uložte do zavazadlového prostoru, menší věci potom můžete uložit do uzavíratelných přihrádek v palubní desce. Tím snížíte riziko, že si právě vaše vozidlo vybere pachatel ke své trestné činnosti.

Svátky klidu a pohody jsou pomalu za dveřmi. …
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
PČR

autor: topDalší články

Hasiči likvidují požár odpadu v kovošrotu Hasiči likvidují požár odpadu v kovošrotu Hustý dým je vidět na kilometry 14. prosince 2019   (14:14) AKTUALIZOVÁNO Vánoční nákupy změnily parkoviště obchoďáku v past. Výjezd trvá i půl hodiny Vánoční nákupy změnily parkoviště obchoďáku v past. Výjezd trvá i půl hodiny Už několik dní se řidiči potýkají s dopravními komplikacemi při výjezdu z obchodních domů. 14. prosince 2019   (13:13) Hladina Orlíku je rekordně nízko. Lidem v okolí přehrady vysychají studny Hladina Orlíku je rekordně nízko. Lidem v okolí přehrady vysychají studny Pokles hladiny Orlíku vyvolal pozornost některých obyvatel měst, jež využívají vodu z Vltavy k výrobě pitné vody. 14. prosince 2019   (09:50) Flusárna se probrala ze tmy Flusárna se probrala ze tmy Ačkoliv je Flusárna frekventovanou spojnicí mezi starou Příbramí a sídlištěm, byla dlouhé roky zahalena tmou. To se změnilo instalací nového osvětlení. 14. prosince 2019   (07:38) Meteorologové varují před silným větrem Meteorologové varují před silným větrem Hrozí poškození stromů a lesních porostů, škody na majetku a budovách. 13. prosince 2019   (19:24) U Hostomic skončilo auto na střeše. Pět zraněných, z toho čtyři děti U Hostomic skončilo auto na střeše. Pět zraněných, z toho čtyři děti Záchranné složky vyjížděly dnes po patnácté hodině k dopravní nehodě, hasiči vyhodnotili havárii jako mimořádnou událost. 13. prosince 2019   (16:46) Za předvánoční úklid poděkujte Svaté Lucii Za předvánoční úklid poděkujte Svaté Lucii Svatá Lucie před Vánoci kontrolovala pořádnost hospodyněk. Pokud neměly naklizeno, tvrdě je potrestala 13. prosince 2019   (13:24) Na Nováku probíhá prořez stromů. Některé bude třeba pokácet Na Nováku probíhá prořez stromů. Některé bude třeba pokácet Při návštěvě areálu Nový rybník dbejte opatrnosti. 13. prosince 2019   (10:45) Lidé se naučili jídlo brát, ale už ne dávat. Komunitní lednice je prázdná Lidé se naučili jídlo brát, ale už ne dávat. Komunitní lednice je prázdná Komunitní lednice v Příbrami funguje již téměř rok a půl. Bez pomoci potravinové banky by však neplnila svůj účel 13. prosince 2019   (08:45) Adventní akce pokračují Adventní akce pokračují Další pozvánka v této předvánoční době zcela logicky směřuje ke stříbrné adventní neděli, kterou v Příbrami můžeme společně prožít na náměstí 17. listopadu. 13. prosince 2019   (06:07)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz