Vánoce oslavíte i s obyvateli záchranné stanice v Hrachově
7. prosince 2022 (06:45)
Další 3 fotografie v galerii
foto: Ochrana fauny ČR / se souhlasem
Akci Vánoce na fauně s komentovanými prohlídkami a programem pro děti pořádá Ochrana fauny ČR v sobotu 17. prosince.
Záchranná stanice v Hrachově na Příbramsku se o zraněná zvířata a jejich návrat do přírody stará od roku 1998. Každý rok se jich v nouzi ocitají stovky. Nejčastějšími pacienty jsou ptáci jako labutě, čápi a dravci a ze savců netopýři, vydry nebo veverky. Trvale hendikepovaná zvířata pak zůstávají v péči stanice v expozici určené k ekologické výchově.
V Hrachově vítají také lidské návštěvníky, prosincové akce potěší i ty nejmladší. V pátek 9. prosince odehraje tradiční koncert kapela Bárka ve složení harfenistky Ivany Pokorné a violoncellisty Pavla Barnáše. „Program se ponese ve vánočním duchu, navodí sváteční náladu a divákům snad zajistí i chvilku klidu od předvánočního shonu,“ zve na koncert, který zároveň podpoří činnost organizace, Andrea Bartošová.
V pátek 16. prosince přiveze do Hrachova betlémskou maštal pro nejmenší a vánoční pohádku „Hlídali jsme Ježíška“ Divadlo na větvi. „Známý příběh bude vyprávěn velmi netradičním pohledem – očima Oslíka a Volka. Představení je vhodné pro děti od tří let a všechny milovníky Vánoc,“ avizuje Andrea Bartošová. Divadlo začíná v 17.00.
Poslední možnost navštívit záchrannou stanici v tomto roce nabídne 17. prosince (od 13.00 do 16.00) akce Vánoce na fauně. Každou hodinu čekají návštěvníky komentované prohlídky stanice, během nichž se seznámí s osudy místních svěřenců a některá i nakrmí. Součástí programu budou tvořivé dílny, kde si děti vyrobí vánoční dekoraci nebo dárek. Společně ozdobíte vánoční strom, přinést můžete i dárky pro zvířata. Ocení zejména krmné směsi, kapsičky a misky všech velikostí. Liškám a krkavcům se hodí různé hračky a „přetahovadla“. Pomoc poskytnete rovněž formou patronství.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková
Související
•Meteorologové varují před náledím. Může způsobit problémy v dopravě
•Lidé v Příbrami příští rok zaplatí víc za svoz odpadu, stouply náklady
•Dnes večer se ochladí, bude pršet nebo sněžit, srážky mohou namrzat
Další články
Má mladá generace důvod v Příbrami zůstat? Data i hlasy mladých mluví jasně
Otázka, která se v Příbrami vrací stále častěji: Má mladá generace důvod ve městě …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Žena v Mníšku tvrdila, že ji někdo napadl s nožem. Policie nasadila služebního psa a kontrolovala kamery
Ve středu 11. března se mezi obyvateli Mníšku pod Brdy začala rychle šířit zpráva o …
AKTUÁLNĚ
Příbramští hasiči mají technologický arzenál. Moderní technika jim dává větší jistotu i sílu v terénu
Nové vybavení výrazně posiluje bezpečnost i schopnosti příbramských hasičů při …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Spropitné v Česku čeká změna. Sedm procent bez daně a levnější nealko
Spropitné, které už nebude viset v šedé zóně, levnější nealko v restauracích a návrat …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Auto narazilo do stromu v Obecnické ulici, na místo letěl vrtulník
V Obecnické ulici zasahovaly v úterý 10. března těsně po 15. hodině všechny složky …
AKTUALIZOVÁNO
Mladé ženy v první linii. Sexuální obtěžování zůstává v práci podceňovaným problémem
Se sexuálním obtěžováním na pracovišti se v České republice setkala přibližně pětina …
Paratriatlonista Tománek chystá extrémní sezonu. Dva ironmany za dva dny i boj o světové tituly
Paratriatlonista Jan Tománek představil své sportovní plány na rok 2026. …
SPORT
Překročili jsme hranici, o které se nám dřív ani nesnilo.
Dosáhli jsme na metu, kterou jsme v historii pribram.cz ještě nikdy nepřekročili: více …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Nafta už překročila čtyřicetikorunovou hranici
Motoristé v Česku v posledních dnech znovu připlácí za tankování. Ceny benzínu i nafty …
AKTUÁLNĚ
Fanoušci mohou rozhodnout. Sportovec Příbramska 2025 vstupuje do finále
Anketa Sportovec Příbramska 2025 míří do svého finále a právě teď mají slovo také …
ANKETA







