Vánoce budou letos na blátě, sněžit bude pouze na horách
19. prosince 2023 (13:29)
Po nadprůměrně teplém začátku předvánočního týdne se ve středu mírně ochladí, obloha se zatáhne a bude většinou pršet, ve vyšších a přechodně i ve středních polohách sněžit. Poté ale teploty zase porostou, na Štědrý den má být až deset stupňů Celsia. I v noci se teploty během tohoto týdne dostanou pod bod mrazu jen výjimečně. Vyplývá to z týdenní předpovědi počasí Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Zbytek roku bude podle dlouhodobého výhledu počasí s velkou pravděpodobnostní výrazně teplejší než dlouhodobý průměr, v nižších polohách se sněhových srážek dočkáme zřejmě až v lednu.
Na Štědrý den bude teploměr stoupat až k deseti stupňům. V dalších dvou svátečních dnech bude chladněji, teploty zřejmě na Boží hod vánoční ani na Štěpána nepřekročí sedm stupňů Celsia. Tento trend se udrží zřejmě až do konce roku. V lednu by mohla sněhová pokrývka delší dobu vydržet i ve středních i nižších polohách.
Nejvíce sněhu na Štědrý den leželo v Česku v roce 1981. Na horách to bylo ke dvěma metrům, desítky centimetrů sněhové pokrývky ale byly i ve velkých městech.
V roce 1981 leželo na Pradědu – nejvyšším vrcholu Jeseníků - 194 centimetrů sněhu. Krkonošská Labská bouda měla 171 centimetrů, beskydská Lysá hora 174 centimetrů, krušnohorský Klínovec 142 centimetrů a šumavská Filipova Huť 164 centimetrů sněhu.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Tomáš Pečenka
Související
•V pátek brzy ráno začne astronomická zima, dny se začnou prodlužovat
•V týdnu do Vánoc se ochladí a bude pršet, místy se objeví sněhové přeháňky
•V noci a v pátek ráno se může v celé zemi tvořit náledí
Další články
Co se skrývá v oblíbené pěně na vlasy? Varování hlavní hygieničky
Ministerstvo zdravotnictví ČR vydalo varování pro spotřebitele týkající se oblíbené …
Bolavé místo v centru Příbrami. Město zahájí jednání o prázdném pozemku
Oplocený pozemek v horní části Václavského náměstí zůstává už několik let symbolem …
Nepřehlédněte
Valentýnský večer v Milíně spojí zábavu a pomoc pro Báru
Obec Milín se na Valentýna promění v místo, kde se propojí hudba, solidarita a dobrá …
Srna uvízlá v plotě v Mixově ulici zaměstnala příbramské strážníky
Neobvyklý zásah mají za sebou v úterý 10. února strážníci Městské policie Příbram. V …
Epidemie chřipky stále trvá, v kraji zemřelo 21 lidí
Lidí s respiračními chorobami ve Středočeském kraji minulý týden opět ubylo. Na …
Sůl mizí rekordním tempem! ŘSD hlásí téměř dvojnásobnou spotřebu, podobné extrémy řeší i Příbram
Zima letos silničáře drtí. ŘSD se letos potýká s jednou z nejnáročnějších zim …
AKTUÁLNĚ
/FOTO, VIDEO/ V Dobříši hořelo v areálu výrobní haly Bobcatu
Na místě zasahovalo 11 jednotek profesionálních i dobrovolných hasičů. K události se …
AKTUALIZOVÁNO
V Dobříši vypukl požár v areálu Bobcatu
Hasiči právě teď zasahují v Dobříši.
V Příbrami se chystá demonstrace na podporu prezidenta Pavla. Akce proběhne v neděli po celé republice
V neděli 15. února v odpoledních hodinách se v desítkách měst po celé České republice …
AKTUÁLNĚ
Den bezpečnějšího internetu: Vyhraje ten, kdo nePINdá
V úterý 10. února je Den bezpečnějšího internetu. Jedná se o celoevropskou iniciativu, …





