16. 9. svátek má Ludmila

Vandalové zničili obecní trampolínu. Svůj čin si odpracovali s lopatou a krumpáčem

3. září 2019   (06:07)
Vandalové zničili obecní trampolínu. Svůj čin si odpracovali s lopatou a krumpáčem

Obci Voznice se investice do kamerového systému vyplatila. Pomocí kamer se již několikrát podařilo odhalit nekalou činnost


Před rokem nechali radní obce Voznice nainstalovat na náves kamerový systém. Investice do kamerového systému se obci vyplatila. Pomocí zpětně vyvolaných záznamů kamer se již několikrát podařilo odhalit nekalou činnost. Kamery například zachytily občany při nezodpovědném odkládání odpadů ve sběrném dvoře či přímo za místním hotelem.

Kamery odhalily vandaly, kteří zničili obecní trampolínu
Posledním takovým úspěšným případem bylo odhalení mladistvých výtečníků z Dobříše, kteří si během dne odnesli z parku za hotelem trampolínu k rybníku, kde ji doslova celou zničili a potom odhodili a utekli.

Výtečníci si svůj skutek odpracovali s lopatou v ruce
Výtečníky se podařilo identifikovat a osobně jsem se postaral, aby si tento kousek mladí vandalové ihned odpracovali pěkně s lopatou a krumpáčem. Voznické děti o trampolínu nepřijdou, již jsme koupili novou. Bude opět umístěna na stejném místě v parku. Chovejte se k ní, prosím, jako kdyby byla vaše," uvádí Přemysl Lébl.

„Někteří si myslí, že pokud je kamera sleduje, přicházejí tím o část svého soukromí. Kamery však sledují pouze veřejné prostory. Jsou tu proto, aby chránily veřejný majetek obce, tedy majetek nás všech. Nikdo nesleduje dění v obci za účelem pobavení se tím, co kdo zrovna v určitou dobu provádí,“ dodává starosta.
 

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
obecvoznice.cz

autor: mirDalší články

Na Vrškamýcké pivoslávě byl k mání i orosený Hulvát Na Vrškamýcké pivoslávě byl k mání i orosený Hulvát V sobotu 14. září se v areálu zříceniny gotického hradu Vrškamýk konal pátý ročník pivoslávy 16. září 2019   (06:27) Svatohorská Šalmaj: Den plný hudby, tanců, loutek a šermu Svatohorská Šalmaj: Den plný hudby, tanců, loutek a šermu Celodenní veselí přilákalo spoustu pocestných 15. září 2019   (17:19) Březohorští hasiči udržují spolupráci s kolegy z Nizozemska Březohorští hasiči udržují spolupráci s kolegy z Nizozemska Ve čtvrtek 29. srpna v brzkých ranních hodinách vyrazila osmičlenná skupina členů SDH Březové Hory na čtyřdenní cestu do zahraničí. Cílem bylo partnerské město Hoorn v Severním Holandsku. 15. září 2019   (14:55) Požár rodinného domu ve Voznici způsobil dvoumilionovou škodu Požár rodinného domu ve Voznici způsobil dvoumilionovou škodu V nedýchatelném prostředí hořícího domu zahynuli dva psi. 15. září 2019   (12:14) Mladoboleslavští zařadili klukům na cestu zpátky k Litavce šestku Mladoboleslavští zařadili klukům na cestu zpátky k Litavce šestku FK Mladá Boleslav - 1.FK Příbram 6:0 (3:0). V sobotu 14. září zavítala v 9. kole FORTUNA:LIGY Příbram do města automobilového průmyslu 15. září 2019   (11:57) Rozpadá se až 45 procent manželství.  Jak jsou na tom rodiny v Příbrami? Rozpadá se až 45 procent manželství. Jak jsou na tom rodiny v Příbrami? Z údajů České statistického úřadu vyplývá, že v posledních letech rozvodovost v Česku klesá 15. září 2019   (09:45) Příbram je již 60 let městem se stálou divadelní scénou Příbram je již 60 let městem se stálou divadelní scénou Divadlo, které několikrát měnilo název (Městské divadlo, Divadlo Příbram, Krajské divadlo až po současný Divadlo Antonína Dvořáka podle slavného hudebního skladatele, ne prvního ředitele), je v současnosti významnou regionální divadelní scénou. 15. září 2019   (07:42) Na autobusovém nádraží v Příbrami vyhasl lidský život, okolnosti úmrtí šetří kriminální policie Na autobusovém nádraží v Příbrami vyhasl lidský život, okolnosti úmrtí šetří kriminální policie Policisté se snažili muže zachránit. 14. září 2019   (21:50) Rodinný dům zachvátily plameny, desítky hasičů bojovaly s ohněm Rodinný dům zachvátily plameny, desítky hasičů bojovaly s ohněm Uvnitř budovy byla propanbutanová lahev, hasiči zasahovali v dýchacích přístrojích. 14. září 2019   (21:17) Tři metry k životu: Hasičům blokují průjezd špatně zaparkovaná auta Tři metry k životu: Hasičům blokují průjezd špatně zaparkovaná auta Pátek třináctého byl ve znamení Dne požární bezpečnosti. Projeli jsme s hasiči příbramská sídliště. 14. září 2019   (17:57)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz