21. 9. svátek má Matouš

Vandal se vyřádil na ovládacím panelu cykloboxů, nebylo to poprvé

8. září 2021   (11:51)
Vandal se vyřádil na ovládacím panelu cykloboxů, nebylo to poprvé
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka

Případů vandalství v Příbrami přibývá.


Na jedné straně se Příbram zvelebuje, na druhé straně se stále častěji najdou tací, kteří si toho neváží. V dubnu byl poškozen CHLCD monitor na autobusové zastávce ve Školní ulici. Škoda se vyšplhala na 47 tisíc korun. Dále došlo k poškození dalších dvou monitorů, a to na zastávkách na Nové Hospodě a u Polikliniky Ravak. Kromě zmíněných monitorů byly poškozeny také samotné zastávkové přístřešky, kdy ve třech případech došlo k rozbití skleněných stěn. Starosta Příbrami Jan Konvalinka jednání vandalů tvrdě odsoudil. „Jde o situaci, ve které mi nezbývá nic jiného než říci, že lidská tupost je nedozírná,“ řekl.

Po necelých dvou měsících se stala pro někoho trnem v oku informační tabule na železniční zastávce Příbram – sídliště. Dosud nezjištěným způsobem došlo k jejímu poškození. Podle posledních informací zde bude ještě v tomto roce vybudován kamerový systém.
Další případ vandalství se odehrál v srpnu poblíž vlakového nádraží. Dosud nezjištěný pachatel zde poničil ovládací panel cykloboxů. „Dodání nového panelu trvalo šest týdnů,“ řekl pribram.cz ředitel technických služeb Pavel Mácha.
Jakmile došlo k jeho výměně, zaměstnanci technických služeb nemohli včera ráno uvěřit vlastním očím – opět ho kdosi poničil. Do dodání nového panelu výrobcem tak budou cykloboxy opět mimo provoz. Podle Máchy se výše škody zatím nedá určit. „Zatím nevíme, zda byla kromě displeje poškozena i elektronika,“ řekl.
Jakmile došlo k jeho výměně, zaměstnanci …
foto: pribram.cz/Jakub PečenkaTip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
autor: Tomáš Pečenka

Další články

Příbramská průmyslovka oslaví 170. výročí. Patří mezi nejstarší školy v ČR Příbramská průmyslovka oslaví 170. výročí. Patří mezi nejstarší školy v ČR Na začátku listopadu tohoto roku uplyne právě sto sedmdesát let od zahájení vyučování … Meteorologové: Teplé počasí zůstane až do konce září, v říjnu se začne ochlazovat a přibude srážek Meteorologové: Teplé počasí zůstane až do konce září, v říjnu se začne ochlazovat a přibude srážek Meteorologové vydali dlouhodobou předpověď počasí. Výlov Sadoňského rybníka doprovodí myslivecké troubení i soutěže pro děti Výlov Sadoňského rybníka doprovodí myslivecké troubení i soutěže pro děti Během Myslivecko-rybářské slavnosti v Rožmitále pod Třemšínem koupíte živé ryby nebo … Pekárna plánuje investice za stovky milionů, nabírat bude více než 200 zaměstnanců Pekárna plánuje investice za stovky milionů, nabírat bude více než 200 zaměstnanců Město Příbram schválilo odprodej pozemků, které pekárna ke svému záměru … Tým, který dosahuje skvělých výsledků, přitahuje další šampiony Tým, který dosahuje skvělých výsledků, přitahuje další šampiony Příbramská firma Wheelabrator Czech (dříve DISA) dosahuje v současnosti vrcholu svého … Komerční sdělení Obchodní akademie oslavila sto let, ocenila emeritní ředitele i firmy Obchodní akademie oslavila sto let, ocenila emeritní ředitele i firmy Obchodní akademie Příbram zároveň stále vybírá ve veřejné anketě nové logo a v plánu … Archeologové našli na budované D4 u Čimelic pravěká sídliště i hroby Archeologové našli na budované D4 u Čimelic pravěká sídliště i hroby Máme zde minimálně dvě sídliště ze starší doby železné neboli z doby halštatské, což … Vnučka Ladislava Sitenského povypráví o fotografiích svého dědečka Vnučka Ladislava Sitenského povypráví o fotografiích svého dědečka Spolu s Adélou Kándlovou provede aktuální výstavou Na kole ředitel Galerie Františka … V Příbrami byla zahájena topná sezona V Příbrami byla zahájena topná sezona Příbramská teplárna zásobuje více než deset tisíc domácností teplem rozváděným po 18 …
Lidé začnou dostávat SMS o třetích dávkách očkování proti covidu Lidé začnou dostávat SMS o třetích dávkách očkování proti covidu Na podzim odborníci doporučují spojit přeočkování proti covidu-19 s očkováním proti …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz