vývoj COVID-19
5. 3. 2021
Bezděkov 1
Bohostice 2
Bohutín 27
Borotice 8
Bratkovice 3
Březnice 44
Buková u Pb 1
Bukovany 5
Čenkov 5
Cetyně 2
Chotilsko 3
Chrást 2
Chraštice 1
Čím 5
Dlouhá Lhota 8
Dobříš 146
Dolní Hbity 14
Drahenice 1
Drahlín 12
Drásov 8
Drevníky 6
Drhovy 3
Dubenec 2
Dublovice 10
Dubno 5
Háje 11
Hluboš 22
Hlubyně 1
Horčápsko 1
Hřiměždice 7
Hudčice 9
Hvožďany 12
Jablonná 15
Jesenice 6
Jince 47
Kamýk n. V. 17
Klučenice 11
Kňovice 3
Kosova H. 10
Kotenčice 3
Koupě 1
Krásná H. 10
Křepenice 5
Křešín 2
Láz 14
Lazsko 5
Lešetice 2
Lhota u Pb 8
M. Hraštice 21
Milešov 8
Milín 24
Modřovice 2
Mokrovraty 25
Nalžovice 18
Narysov 9
Nechvalice 10
Nečín 6
Nedrahovice 9
Nová Ves p. P. 25
Nové Dvory 4
Nový Knín 31
Obecnice 30
Obořiště 8
Obory 1
Ohrazenice 6
Osečany 12
Ostrov 4
Ouběnice 4
Pečice 6
Petrovice 18
Pičín 5
Počaply 2
Počepice 2
Podlesí 15
Příbram 605
Prosen. L. 12
Řadíč 3
Rosovice 28
Rožmitál p. T. 51
Rybníky 4
Sádek 5
Sedlčany 102
Sedlec-Prč. 40
Sedlice 4
Smolotely 3
Solenice 6
Stará Huť 22
Štětkovice 1
Suchodol 2
Svaté Pole 14
Svatý Jan 4
Svojšice 2
Tochovice 8
Třebsko 21
Trhové Dušníky 7
Tušovice 4
Velká Lečice 6
Věšín 6
Višňová 18
Volenice 1
Voznice 7
Vrančice 7
Vranovice 9
Vševily 2
Vys. Chlumec 6
Vysoká u Pb 6
Zalužany 5
Zduchovice 10
Županovice 2

Valentýn: Nebojte se sudého počtu květů, pozor dejte na „myluju tě“

14. února 2021   (07:00)
Valentýn: Nebojte se sudého počtu květů, pozor dejte na „myluju tě“

Svátek zamilovaných je příležitostí vyjádřit city svým partnerům. Jak vyznáme lásku květinou bez zbytečného faux pas?


Svátek svatého Valentýna letos připadl na neděli. Ti, kdo jej slaví, si den zamilovaných budou moci v klidu užít a předat dárek beze shonu všedního dne. Tradiční a oblíbenou komoditou valentýnského dne zůstává květina, resp. kytice. Zopakujme si tedy pravidla, na která bychom neměli při jejím výběru zapomenout.
 

Rudá růže nemusí být vždy ta pravá
Jestliže znáte květinovou favoritku své milované, máte víceméně vyhráno. V opačném případě lze sílu partnerských emocí přenést do rudých růží, které jsou symbolem vášně a erotiky. Valentýnský den ovšem není spojen pouze s mileneckou láskou. Květinová pozornost potěší maminku nebo kamarádku, tady by ale nemusel být podtext rudé přijat s pochopením. Žlutá barva květin vyjádří přátelství a lásku mezi členy rodiny, čistota bílé zase starostlivost a úctu.
 
Krásu naaranžované kytice je jistě lepší uchovat ochranným (papírovým nebo celofánovým) obalem, tím ale jeho role končí a při předání by měl být již minulostí. S boomem orchidejí není třeba zavrhovat ani květiny v květináčích. Radost přinesou i jiné kvetoucí rostliny a pozornost zaměřte také na design keramického obalu. Hrnkové květiny získají styl přidáním ozdob s valentýnskou tematikou.
 
Krásu naaranžované kytice je jistě lepší …
Lichý nebo sudý?
Ustáleným pravidlem zůstává, že lichý počet květů patří k radostným událostem, zatímco sudý ke smutečním. Touto otázkou se zaobírá například video rozhovor z dílny podbrdského květinářství v Nepomuku. V úvodu připomíná ředitelka obchodu Kateřina Hemerle souvislost sudého počtu květin a křesťanské tradice, kdy jedna květina byla určena pro zemřelého a druhá pro Boha.
 

Jako poradce pro správnou etiketu si Kateřina Hemerle přizvala Ladislava Špačka. Ten spojuje logiku volby lichého počtu také s tradičním trháním okvětních lístků a čekáním na výsledek, zda vás dotyčný má rád či ne: „Při lichém počtu to dopadne vždycky dobře,“ říká Ladislav Špaček s tím, že partnerské štěstí vztahujeme tedy i k počtu darovaných květů.
 
Výše uvedené ale není nutné brát příliš ortodoxně. „Toto pravidlo je omezeno pouze na střední Evropu. Nikde jinde ve světě se nedodržuje,“ vysvětluje Ladislav Špaček. A Kateřina Hemerle přitakává: „V Americe lidé dávají tucet růží s odůvodněním, že vás partner miluje všech dvanáct měsíců, tedy po celý rok.“
 
Myluju tě. Ať valentýnka nepokazí dojem
K valentýnskému dárku můžete připojit přáníčko s osobním vzkazem. Postačí krátké a jednoduché formulace, zejména pokud si nejste jisti v kramflecích, co se pravopisu týče. Vážné hrubky nezahladí ani sebevětší puget.
 
Nejste-li básnický typ, využijte kreativy jiných a sáhněte po emočních vyjádřeních slavných autorů. Volte ta, se kterými souzníte – něžná, vtipná či střízlivě láskyplná. Zralý pohled nabízí třeba švýcarský dramatik Friedrich Dürrenmatt, jemuž je přisuzována věta: Láska není náchylnost jednoho k druhému, ale neschopnost žít jeden bez druhého.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
foto: ilustr_Pixabay

autor: Magdalena Rezková

Další články

Pivovary Lobkowicz Group uzavírají kvůli koronaviru pivovar ve Vysokém Chlumci Pivovary Lobkowicz Group uzavírají kvůli koronaviru pivovar ve Vysokém Chlumci "Jsme nuceni reagovat na déle než rok trvající pandemii covid-19 a skutečnost, že … Zalítat si na Padáku. V březnu se běžci vydají po lojových koulích Zalítat si na Padáku. V březnu se běžci vydají po lojových koulích Organizátoři zimních běhů Brdského běžeckého poháru vytyčili další trať pro … Ve Středočeském kraji přibylo za uplynulý týden 14.600 nakažených Ve Středočeském kraji přibylo za uplynulý týden 14.600 nakažených Kvůli velkému počtu pacientů s covidem-19 povolá Středočeský kraj do nemocnic … Nemocnice zdvojnásobila kapacitu antigenního testování Nemocnice zdvojnásobila kapacitu antigenního testování Denně se tak bude moci nechat otestovat zhruba 200 zájemců. Anketa: Do tohoto stavu by se neměla tahat politika a předvolební boje Anketa: Do tohoto stavu by se neměla tahat politika a předvolební boje Zeptali jsme se několika obyvatel, jak nahlížejí na současná vládní nařízení. Sociální bydlení, komunitní centrum nebo dětské hřiště. Bývalé Moserovo sanatorium v Jincích ožívá Sociální bydlení, komunitní centrum nebo dětské hřiště. Bývalé Moserovo sanatorium v Jincích ožívá V bývalých lázních bude na jaře dokončeno sedm sociálních bytů. Od září se otevřou … Holobrada: Nemocniční péče je v režimu, který by se dal nazvat medicínou katastrof Holobrada: Nemocniční péče je v režimu, který by se dal nazvat medicínou katastrof Ředitel příbramské nemocnice Stanislav Holobrada upozorňuje, že může dojít ke snížení … V Tochovicích kdosi zastřelil tři lišky a pohodil je na kraj remízku V Tochovicích kdosi zastřelil tři lišky a pohodil je na kraj remízku Případem se zabývá policie. Příbramská nemocnice vyhlásila stav hromadného ohrožení osob Příbramská nemocnice vyhlásila stav hromadného ohrožení osob Středočeský kraj kvůli velkému počtu pacientů s covidem-19 povolá do nemocnic …
Vodohospodáři evidují zvýšené úniky vody a vyzývají ke kontrole objektů Vodohospodáři evidují zvýšené úniky vody a vyzývají ke kontrole objektů V souvislosti s mrazivým počasím a následným prudkým oteplením v minulých dnech …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz