26. 3. svátek má Emanuel




Václav Švenda: Chceme zlepšit transparentnost a investiční aktivitu města

ROZHOVOR
8. září 2022   (06:32)
foto, video: pribram.cz/Jakub Pečenka

Václav Švenda je v komunální politice již 12 let, aktuálně je uvolněným radním na Středočeském kraji.


Na základě volební ankety, které se zúčastnilo více než 7 tisíc čtenářů portálu pribram.cz, jsme připravili sérii předvolebních rozhovorů s lídry stran a hnutí, kteří by se podle výsledků ankety dostali do městského zastupitelstva. Všem jsme kladli stejné dotazy a vy si tak sami můžete poslechnout, který z nich na vás působí nejlépe.

Václav Švenda (TOP 09) je v letošních volbách lídrem uskupení Spojenci, které sdružuje celkem pět stran a hnutí. Již 12 let je komunálním politikem, aktuálně je radní Středočeského kraje pro kulturu a cestovní ruch. V soukromém životě je pak středoškolský učitel a podnikatel.
„Žádná revoluce, ale jsou témata, na která se chceme zaměřit. Například lepší ekonomické plánování města a pak také investiční aktivita. Nové projekty nevznikají a s těmi zásadními si vedení města příliš neporadilo. Dalším tématem je zlepšení transparentnosti a otevřenosti naší radnice. Mám pocit, že se od toho nyní trochu odstupuje,“ popisuje Švenda první kroky na radnici v případě, že budou mít Spojenci ve volbách úspěch. Povolební spolupráci vylučuje s KSČM a SPD a populisty.
Podle Švendy je potřeba s rekonstrukcí aquaparku začít co nejdříve, vedení Příbrami však zbytečně váhalo a tím došlo k navýšení cen stavebních prací a seškrtání původního projektu, který byl připraven i se stavebním povolením.

Spojenci jsou zastánci parkovacích zón, před jejich spuštěním je ale třeba zajistit dostatečnou kapacitu záchytných parkovišť a propojení s MHD, aby mohli ve městě parkovat i lidé z okolních obcí.
Mezi nejdůležitější investice následujících 4 let pak Švenda uvedl výstavbu parkovišť a parkovacího domu, vše doplněné o systém chytrého parkování. Dále pak aquapark a také investice do školních budov.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Jakub Pečenka








Související


Další články

Brdy už hasiče nezastaví. Nová čtyřkolka jim šetří čas i síly Brdy už hasiče nezastaví. Nová čtyřkolka jim šetří čas i síly Příbramští profesionální hasiči mají nového parťáka do terénu. Do jejich výbavy nově … AKTUÁLNĚ HOTOVO! Příbram to dokázala. Infarktový obrat, drama v prodloužení a postup do semifinále je doma! HOTOVO! Příbram to dokázala. Infarktový obrat, drama v prodloužení a postup do semifinále je doma! Baník to dokázal! Příbram v třetím čtvrtfinále předvedla obrovskou vůli, když ani … SPORT Sezónu v záchranné stanici Hrachov otevřou sovy: Přijďte 5. dubna podpořit zvířecí pacienty Sezónu v záchranné stanici Hrachov otevřou sovy: Přijďte 5. dubna podpořit zvířecí pacienty Přivítejte jaro v přírodě a nahlédněte do zákulisí záchrany živočichů. V sobotu 5. … Zastupitelstvo města Příbram: sledujte s námi online. Zastupitelstvo města Příbram: sledujte s námi online. Ve středu 25. března od 16:00 se v jednacím sále na náměstí T. G. Masaryka 121 … ON-LINE PŘENOS Hasiči vyprošťovali zraněnou řidičku po nárazu do stromu Hasiči vyprošťovali zraněnou řidičku po nárazu do stromu Ve středu 25. března asi hodinu před polednem vyjížděly všechny složky integrovaného … AKTUALIZOVÁNO Středočeské památky zahájí novou sezonu, návštěvníci si připlatí na vstupném Středočeské památky zahájí novou sezonu, návštěvníci si připlatí na vstupném Středočeské památky ve správě Národního památkového ústavu (NPÚ) vstoupí do nové … AKTUÁLNĚ Hasiči i policie prověřovali nahlášený únik plynu na poště, plynaři zajištují opravu potrubí Hasiči i policie prověřovali nahlášený únik plynu na poště, plynaři zajištují opravu potrubí Ve středu dopoledne mířili hasiči k budově pošty v ulici Gen. R. Tesaříka v Příbrami. … AKTUALIZOVÁNO Příbram se v sobotu opět připojuje k celostátní akci Ukliďme Česko Příbram se v sobotu opět připojuje k celostátní akci Ukliďme Česko Stejně jako v předchozích letech se i letos Příbram zapojí do celostátní úklidové akce … NEPŘEHLÉDNĚTE Exkluzivně o Díky!FESTu: Kdo bude dalším vystupujícím a co bylo v plánu na další ročník? Exkluzivně o Díky!FESTu: Kdo bude dalším vystupujícím a co bylo v plánu na další ročník? Portál pribram.cz je hlavním mediálním partnerem této akce, která se letos koná 19. … ROZHOVOR
Do Česka se žene prudké ochlazení. Sníh bude i v nížinách, říkají meteorologové Do Česka se žene prudké ochlazení. Sníh bude i v nížinách, říkají meteorologové Po teplém začátku týdne míří do Česka výrazná změna počasí. Teploty ve čtvrtek a v … AKTUÁLNĚ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz