18. 1. svátek má Vladislav

Vacek po výsledcích voleb rezignuje na funkci

9. října 2016   (11:41)
Vacek po výsledcích voleb rezignuje na funkci

Koalice KDU-ČSL, Strany zelených a SNK ED získala přibližně 3,5 procenta hlasů.



Předseda středočeské KDU-ČSL Josef Vacek se rozhodl rezignovat na funkci. Reaguje tak na volební neúspěch koalice KDU-ČSL, Strany zelených a SNK ED, která se nedostala do krajského zastupitelstva. Vacek to řekl ČTK.

"Tato bitva pro mě byla poslední v mé dvaatřicetileté politické kariéře. Na stranické úrovni z toho vyvodím odpovědnost demisí na předsedu středočeského krajského výboru KDU-ČSL," uvedl Vacek, který byl v minulosti příbramským starostou nebo náměstkem hejtmana. Krajský výbor lidovců by si měl podle něj zvolit nového předsedu na půl roku do krajské konference.

Vacek míní, že přišel čas generační výměny, středočeskou organizaci KDU-ČSL by podle něj měli vést lidé, kteří se dokážou lépe orientovat v současné době. "Teď už budu pouze řadovým členem KDU-ČSL, má mise už skončila," řekl.

Předseda strany Pavel Bělobrádek v minulosti uvedl, že je pro něj primární, aby se lidovci vrátili do krajských zastupitelstev ve středních Čechách a některých dalších regionech, kde nyní nejsou. Ve středních Čechách se to nepodařilo, což Vacek bere jako selhání. "Středočeská KDU-ČSL selhala a já za to nesu plnou odpovědnost," uvedl.

Koalice KDU-ČSL, Strany zelených a SNK ED získala ve středních Čechách 3,51 procenta hlasů, což jí nestačilo na vstup do zastupitelstva. "Je velmi pravděpodobné, že 1,5 procenta, co nám chybělo, nám vzali Starostové a nezávislí. Ale taková je politická realita a my jsme skončili v poli poražených," uzavřel Vacek.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: ČTK
autor: ČTK








Další články

Masopust v Podlesí nabídne program pro děti i dospělé. Veselí odstartuje už v knihovně Masopust v Podlesí nabídne program pro děti i dospělé. Veselí odstartuje už v knihovně Podlesí se i v letošním roce chystá na tradiční masopustní veselí, které každoročně … Masopust Volejbalisté Příbrami padli s Brnem v pěti setech. Dramatický duel rozhodl tie-break Volejbalisté Příbrami padli s Brnem v pěti setech. Dramatický duel rozhodl tie-break Sedmnácté kolo základní části ČEZ extraligy mužů nabídlo v Příbrami divákům atraktivní … Sport Podbrdsko online: poklady regionu, které jinde nenajdete. Starší ročníky jsou zdarma v archivu Podbrdsko online: poklady regionu, které jinde nenajdete. Starší ročníky jsou zdarma v archivu Sborník Podbrdsko už více než třicet let odkrývá příběhy, objevy a zapomenuté … Historie Vysoký Chlumec a Klučenice uspěly v soutěži Zlatý lajk. Patří mezi nejlépe komunikující obce v regionu Vysoký Chlumec a Klučenice uspěly v soutěži Zlatý lajk. Patří mezi nejlépe komunikující obce v regionu Městys Vysoký Chlumec a obec Klučenice patří mezi nejlépe komunikující samosprávy v … Nepřehlédněte Podkroví Muzea města Dobříše ožilo tvořivostí Podkroví Muzea města Dobříše ožilo tvořivostí V podkrovních prostorách Muzea města Dobříše vznikl na konci loňského roku nový … Oblastní nemocnici Příbram čekají provozní změny, ale i stavební úpravy, stěhování i nové vstupy Oblastní nemocnici Příbram čekají provozní změny, ale i stavební úpravy, stěhování i nové vstupy Příbramská nemocnice v první polovině roku 2026 upraví provoz několika oddělení. Změny … Brdy pod kontrolou: Policisté řeší stovky přestupků ročně Brdy pod kontrolou: Policisté řeší stovky přestupků ročně Ve středočeské části Chráněné krajinné oblasti Brdy zajišťují už deset let veřejný … Rožmitálští hasiči mají novou výstroj. Město uspělo se dvěma dotacemi Rožmitálští hasiči mají novou výstroj. Město uspělo se dvěma dotacemi Město Rožmitál pod Třemšínem úspěšně získalo dvě dotace na podporu jednotky sboru … Děti v restauracích: klid pro hosty, nebo diskriminace? Děti v restauracích: klid pro hosty, nebo diskriminace? Některé restaurace v Česku i zahraničí zakazují vstup dětem. Zastánci vítají klidnou … ANKETA
Rozpočtové provizorium se dotkne i financování sociálních služeb. Kraj už obdržel stovky žádostí o dotace Rozpočtové provizorium se dotkne i financování sociálních služeb. Kraj už obdržel stovky žádostí o dotace Středočeský kraj obdržel pro letošní rok bezmála šest set žádostí o dotace na …
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz