V závěru týdne se oteplí až na 28 stupňů, objeví se přeháňky a bouřky
13. června 2024 (07:59)
foto: pixabay
Podobný ráz počasí bude pokračovat i během první poloviny příštího týdne, kdy teploty přesáhnou i tropickou třicítku.
V Česku se v závěru týdne oteplí, v sobotu teploty vystoupají až na 28 stupňů Celsia a v neděli na 25 stupňů. O víkendu zároveň meteorologové očekávají přeháňky a bouřky. Podobný ráz počasí bude pokračovat i během první poloviny příštího týdne, kdy teploty přesáhnou i tropickou třicítku, pak se ochladí. Vyplývá to z týdenní předpovědi počasí Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
"V pátek k nám kolem tlakové níže nad Britskými ostrovy začne proudit teplejší vzduch od jihozápadu. V druhé polovině soboty a v noci na neděli přejde přes naše území k severovýchodu studená fronta, za ní se během nedělního dne obnoví příliv teplejšího vzduchu od jihozápadu. Jeho příliv ukončí studená fronta, která bude postupovat uprostřed příštího týdne přes střední Evropu dále k východu," uvedl ČHMÚ.
Místy přeháňky a ojediněle bouřky očekávají meteorologové i během dneška, nejvyšší denní teploty se budou pohybovat mezi 16 až 20 stupni Celsia, v 1000 metrech na horách kolem 12 stupňů Celsia. V pátek ráno se mohou ojediněle objevit mlhy, během dne bude podle předpovědi od západu oblačno až zataženo a v Čechách může ojediněle slabě zapršet. Teploty vystoupají až na 23 stupňů.
"V sobotu se už citelně oteplí, ovšem zároveň přijdou odpoledne a večer od západu přeháňky nebo bouřky. Na východ území dorazí až během noci ze soboty na neděli a v neděli ráno budou déšť, přeháňky a místní bouřky na východě doznívat," napsal dnes ČHMÚ na síti X.
Neděle bude oproti sobotě nepatrně chladnější. Příliv teplého vzduchu od jihozápadu se ale podle meteorologů rychle obnoví a v první polovině příštího týdne přinese místy i tropické teploty.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK/ČHMÚ
autor: Tomáš Pečenka
Související
•Ekologičtí zemědělci na Příbramsku zachraňují srnčata před jistou a krutou smrtí
•Po ochlazení v polovině týdne se o víkendu vrátí teplé počasí
•Příbram rozšíří nový systém třídění odpadů do dalších lokalit
Další články
ČHMÚ spustil novou družicovou prohlížečku! Nabízí více možností a lépe funguje i v mobilu
Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) představil počátkem srpna novou prohlížečku …
ZAJÍMAVOSTI
Žena přišla o miliony, prodala byt a hrozí jí trestní stíhání. Nalétla falešným investicím
Neznámí podvodníci připravili vysokoškolsky vzdělanou ženu z Chomutovska téměř o 3,5 …
Blížící se začátek školního roku zasáhne rozpočty rodin. Prvňáčkům pomáhají školy, obce i pojišťovny
Pro děti je nástup do první třídy velkým dobrodružstvím, pro mnoho rodičů ale také …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Co se děje v parku po setmění? Zámek Dobříš hostí tradiční Noc s netopýry
Přijďte zjistit, co se děje v zámeckých zahradách po západu slunce a co všechno dokáže …
AKTUÁLNĚ
Česko zasáhly přes noc bouřky a vydatný déšť: Na horách spadlo přes 50 milimetrů, ochlazení je tady
Po tropickém víkendu dorazila výrazná změna počasí. V noci na pondělí postupoval přes …
AKTUÁLNĚ
Na Březových Horách začne průzkum podloží. Náměstí J. A. Alise čeká dopravní uzavírka
Na Březových Horách začne průzkum podloží v okolí kostela na náměstí J. A. Alise. …
DOPRAVA
Virtuální běhy zvou do Brd. Vyrazit můžete kdykoliv a vlastním tempem
Milovníci běhu i turistiky mohou objevovat krásy Brd novým způsobem. Regionální …
SPORT
Dobříš schválila stavbu nové budovy pro policii, demolice původní budovy rozdělila veřejnost
Na místě bývalé policejní stanice v ulici 28. října v Dobříši se po měsících čekání …
DOBŘÍŠ
Brdy se zbarvily do růžova: Rozkvetlé vřesy lákají turisty do srdce Brd
Léto se přehouplo do své druhé poloviny a právě nyní turisté obdivují nevšední krásu …
AKTUÁLNĚ
TRAGÉDIE U SEDLČAN: Osobní auto narazilo do stromu, řidič na místě zemřel
Nedělní ráno přineslo na Příbramsko tragickou zprávu z pozemních komunikací. Na …
AKTUÁLNĚ




