19. 5. svátek má Ivo




V Zalužanech nainstalují LED svítidla, uspoří polovinu elektrické energie

8. října 2022   (07:14)
V Zalužanech nainstalují LED svítidla, uspoří polovinu elektrické energie
foto: ilustrační, Pixabay (Manfred Richter)

„Nyní se provádí antikorozní nátěr sloupů, na něž jsou osazována nová svítidla,“ říká starosta obce Tomáš Pechar. Nové osvětlení má být kompletně hotovo do konce roku.


„Pokud počasí dovolí, bude do konce tohoto roku celá obec osazena moderními LED světly,“ říká starosta Zalužan Tomáš Pechar. Projekt, který letos začali v Zalužanech realizovat, sestává z rekonstrukce veřejného osvětlení a instalace desítek nových svítidel. Od náhrady dosavadních zdrojů (sodíkové výbojky s příkonem 80 W) si v obci slibují dosažení minimálně 50% úspory elektrické energie při zachování stejné světelnosti.

„Nyní se v části obce provádí antikorozní nátěr sloupů, které zůstávají na místě a jsou na ně osazována LED svítidla,“ vysvětluje starosta. Na nákup 52 nových LED svítidel s řízeným provozem (stmívání) a životností alespoň 100 000 hodin obec zažádala o finanční podporu na rozvoj obcí do 2000 obyvatel, kterou schválil Středočeský kraj. Dotaci poskytuje Středočeský Fond obnovy venkova, část projektu (zahrnující renovaci osvětlení včetně kabeláže a dalších prací) hradí obec z vlastní pokladny.
„Další fáze potrvá do konce roku, kdy budou ve zbývající polovině obce osazeny nové sloupy s kabeláží i LED osvětlením,“ předesílá plánované kroky Tomáš Pechar. Šestnáct nových světel osvětlí i krajskou komunikaci, která obcí Zalužany prochází.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková








Související


Další články

Majitelé sousedního pozemku reagují na spor se Zooparkem Majitelé sousedního pozemku reagují na spor se Zooparkem Dotčené osoby využily právo na odpověď podle § 10 tiskového zákona. Text zveřejňujeme … Devět pošt Partner končí dočasně provoz. Česká pošta řeší schodek u provozovatele, služby převezmou náhradní pobočky Devět pošt Partner končí dočasně provoz. Česká pošta řeší schodek u provozovatele, služby převezmou náhradní pobočky Česká pošta dočasně uzavřela devět poboček Pošta Partner. Důvodem je finanční schodek … AKTUÁLNĚ Před Brdskou 25 někdo otáčel značení tratě. Pořadatelé mluví o nepochopitelném jednání Před Brdskou 25 někdo otáčel značení tratě. Pořadatelé mluví o nepochopitelném jednání Nedělní závod Brdská 25, který je součástí Brdského poháru, letos provázely nepříjemné … SPORT Veterináři v dovezených divočácích znovu potvrdili svalovce Veterináři v dovezených divočácích znovu potvrdili svalovce V České republice byl po zhruba měsíci znovu potvrzen výskyt nebezpečného parazita … AKTUALIZOVÁNO Lidé ve Vrančicích v referendu odmítli stavbu větrných elektráren Lidé ve Vrančicích v referendu odmítli stavbu větrných elektráren Lidé ve Vrančicích v referendu odmítli stavbu větrné elektrárny nebo elektráren v … NEPŘEHLÉDNĚTE Po odchodu starosty přichází změna: Karpíšek potvrdil, že se bude ucházet o pozici lídra ANO Po odchodu starosty přichází změna: Karpíšek potvrdil, že se bude ucházet o pozici lídra ANO Současný místostarosta Vladimír Karpíšek dnes na svém profilu uvedl, že se v letošních … BLESKOVÁ ZPRÁVA Generace pod dekou: Proč citlivé děti kolabují pod tlakem života Generace pod dekou: Proč citlivé děti kolabují pod tlakem života Psychologové upozorňují, že české děti mají méně odolnosti vůči stresu než jejich … ZAJÍMAVOSTI Děti z Bohutína zastavovaly řidiče. Rozdávaly sluníčka i „mračouny“ Děti z Bohutína zastavovaly řidiče. Rozdávaly sluníčka i „mračouny“ U základní školy v Bohutíně proběhla preventivní dopravní akce s názvem „Slunce na … AKTUÁLNĚ Klučenice se uchází o titul Vesnice roku. Do soutěže se letos přihlásilo 245 obcí, nejvíce od roku 2016 Klučenice se uchází o titul Vesnice roku. Do soutěže se letos přihlásilo 245 obcí, nejvíce od roku 2016 Do letošního ročníku soutěže Vesnice roku se přihlásilo 245 obcí z celé České … ZAJÍMAVOSTI
Vznikající malba na Březových Horách budí emoce. Lidé řeší autora i její budoucnost Vznikající malba na Březových Horách budí emoce. Lidé řeší autora i její budoucnost Na Březových horách vzniká velkoplošná malba, která má na zhruba sto metrech … NÁZOR
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz