V Zalánech odstartují motokrosové závody
30. června 2020 (18:30)
foto: pribram.cz
Amatérští motokrosoví závodníci se po měsících oddalování snad již dočkají vytouženého startu. V sobotu 4. července se v Zalánech koná první letošní závod seriálu Šumavský Amater Cup 2020.
V průběhu dubna a května neproběhly plánované motokrosové závody poháru Šumavský Amater Cup (ŠAC) v Netolicích, Žáru u Vacova a v Pacově. „Vyšší moc“ zasáhla také 6. června, kdy se měl jet závod v Zalánech, který je přesunut na tuto sobotu 4. července. „Měli jsme začít v Kaplici, museli jsme ale vyklidit pole pro Mezinárodní mistrovství České republiky,“ píše na webu Automotoklubu Zalány Oldřich Kolář. Jezdci mohou trénovat dopoledne od 8.00, samotný závod začne ve 12.30.
První letošní závod ŠAC v Zalánech je připomínkou motokrosové legendy Karla Maříka. Další soutěže amatérů by se měly uskutečnit v Kaplici (8. srpna), Horažďovicích (5. září), Podluzích (3. října) a v Jiníně (24. října).
Zatím jako jediná překážka pro účastníky se jeví dočasná objížďka pro ty z nich, kteří budou k místu závodu přijíždět od Příbrami. Vlivem uzavření silnice ve Vranovicích se do Zalán dostanou značenou objízdnou trasou přes Vysokou u Příbrami nebo kratší cestou přes obec Láz.
Motokrosový sport na Příbramsku má silnou tradici. Konkrétně v Zalánech se v roce 1970 uskutečnily první závody motokrosových nadšenců na Rožmitálsku. V roce 1974 se konal první závod motokár v ulicích Rožmitálu pod Třemšínem a opakoval se každoročně až do roku 1991.
Se vznikem Automotoklubu ČR, vznikla i nová organizace AMK Zalány a v roce 2001 uspořádala jubilejní 20. motokros. „S obnovením tradice se na Planý vrch začali vracet i nadšení diváci, kteří se chodí dívat na českou špičku, domácí borce, neúnavné veterány a v neposlední řadě i na malé závodníky v kategorii 50 ccm 60 a 85 ccm,“ uvádí klub o své historii.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková
Další články
Karafiát není symbolem ideologie. Mezinárodní den žen má hlubší kořeny, než si mnozí myslí
Když se řekne Mezinárodní den žen, těm starším se okamžitě vybaví červený karafiát, …
Hepatitida A dál roste. Příbram hlásí první letošní případy — a čísla překvapí
Hepatitida typu A se dál šíří Českem a počet případů letos opět rychle roste. Jen od …
ZDRAVOTNICTVÍ
Nad McDonald's v Příbrami zasahovali hasiči
V sobotu odpoledne hasiči likvidovali požár suché trávy nad prodejnou McDonald's …
AKTUALIZOVÁNO
Příbram představila investiční plány na rok 2026. Dodavatelům je přiblížila prostřednictvím projektu Meet the Buyer
Město Příbram i letos představilo své plánované investice prostřednictvím projektu …
/PÁTRANÍ/ Muže hledá policie i kamarádi, rád se toulá po Brdech
Od 5. března je vyhlášeno pátrání po muži z Berounska.
FOTO
Rozpadá se milínský mančaft? Z milínského hřiště odcházejí klíčoví hráči
Fotbalový klub z Milína vstupuje do jarní části sezony s výraznými změnami v kádru. …
Příbram poprvé doma na jaře. Jízda, šance, tyč v nastavení — s Jihlavou remíza 1:1
Fotbalisté Příbrami se ve druhém jarním kole poprvé představili domácím fanouškům a …
VIDEO
První čáp černý už je doma v Brdech. Je prvním svého druhu na našem území
Brdy hlásí mimořádnou zprávu. Do zdejších lesů se vrátil čáp černý a podle dosavadních …
POZNÁVÁME BRDY
Putování Lázského nemehla po Brdech míří už po čtrnácté na vrch Popleta
Tradiční jarní pochod s humorem a pohodovou atmosférou se vrací. Už v sobotu 7. března …
POZNÁVÁME BRDY
RE/MAX Nova roste: Chci makléřům vytvořit podmínky, které jinde nenajdou, říká Jan Kvída
Když před třemi měsíci vstupovala kancelář RE/MAX Nova na příbramský realitní trh, …
PR




