2. 4. svátek má Erika




V utkání s Pardubicemi se Bobcats trápili, nepomohly ani zahraniční posily

12. dubna 2016   (18:22)
V utkání s Pardubicemi se Bobcats trápili, nepomohly ani zahraniční posily
foto: s Příbram

Již tuto sobotu se Bobcats vydají k dalšímu zápasu do Trnavy.



Poslední dva roky byly pro tým amerického fotbalu Příbram Bobcats neskutečně úspěšné a klub zaznamenal raketový růst jak ve výsledcích, tak i v zájmu veřejnosti a podpory ze všech stran. Letošní sezóna však pro tým Příbram Bobcats připravila hořký začátek. Do nejvyšší divize se po roční pauze vrátil pardubický celek Stallions, který je letos vedený kanadským quarterbackem Shanem McDonaldem. Příbram do zápasu vstupovala jako jednoznačný favorit (internetové tipování široké veřejnosti České Asociace Amerického Fotbalu dávalo Příbrami šanci na výhru v poměru 9:1) a moc lidí nevěřilo v úspěch navrátivšího týmu Stallions. Ještě aby ano, poslední duel se Stallions z roku 2014 skončil skórem 6:29 pro Bobcats. Jenže časy se mění.

Pardubice zažívají podobné znovuzrození jako Příbram před dvěma lety a jsou pasování do role černého koně soutěže, protože Příbram zaskočili výhrou 7:20. Domácí celek se celý zápas trápil nedobře fungujícím útokem, nepřesnostmi a podceňováním soupeře z perníkového města. Do zápasu sice Příbram vstoupila lépe, když v první čtvrtině jako první skóroval Jiří Kohut, ale Pardubice do poloviny zápasu dorovnali díky spolupráci nového quarterbacka a šikovného nováčka Petra Holuba pouhých 12 vteřin do konce první půle celého zápasu. Do kabin se tedy šlo za vyrovnaného skóre 7:7, ale po poločasové přestávce se ukázal nabuzený duch Pardubic, když nejdříve ve třetí čtvrtine skóroval pardubický talent Jan Wajtr a následně o 5 minut později zazářili velmi hbité nohy pardubického runningbacka Petra Plačka, který celý zápas předváděl úctyhodnou podívanou. Příbramští se v útoku velmi trápili a měli problém kompletovat jednotlivé akce. Když už se nějaká akce povedla, tak se domácí tým posouval o značně velký kus dopředu, ale pardubická obrana odváděla decentní práci a na zastavení roztěkaného útoku domácích to stačilo.

Příbrami tak nepomohlo ani několik zahraničních posil v podání Douga Webstera na quarterbackovi nebo Josephu Goodsonovi na pozici receivera. Bobcats musí velmi rychle zapracovat na exekuci jednotlivých akcí a musí, jak se říká, chytit slinu hrát, protože stačilo relativně málo a celý zápas by měl úplně jiný průběh. Příbramská obrana fungovala až na výjimky velmi dobře, ale jelikož byla na hřišti po většinu zápasu, tak se to na finálním skóre muselo projevit. Domácí celek však neztrácí hlavu, spíše naopak, má před sebou ještě 9 zápasů a každý je kvůli systému ligy stejně důležitý. Již v sobotu 16. 4. se příbramští vydají až do vzdálené slovenské Trnavy, kde se setkají s týmem Bulldogs.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: Bobcats Příbram
autor: Jakub Mráz - Bobcats Příbram








Další články

Prokletá sláma ve Zduchovicích: Hasiči se po čtyřech dnech vrátili ke stejnému požáru Prokletá sláma ve Zduchovicích: Hasiči se po čtyřech dnech vrátili ke stejnému požáru Jen čtyři dny klidu dopřál hasičům na Příbramsku požár uskladněné slámy ve … AKTUALIZOVÁNO Nová urologická ambulance v Rožmitále pod Třemšínem rozšíří dostupnost péče Nová urologická ambulance v Rožmitále pod Třemšínem rozšíří dostupnost péče Obyvatelé Rožmitálu pod Třemšínem a okolí se dočkají lepší dostupnosti specializované … Brdy jsou po zimě čistší. Dobrovolníci sesbírali přes půl tuny odpadu Brdy jsou po zimě čistší. Dobrovolníci sesbírali přes půl tuny odpadu Desítky dobrovolníků se i letos zapojily do jarní akce Ukliď Brdy 2026. Výsledkem je … PŘÍRODA Nová Restaurace 27 mění pohled na českou kuchyni. Příbram má další důvod vyrazit ven Nová Restaurace 27 mění pohled na českou kuchyni. Příbram má další důvod vyrazit ven Příbram má nový podnik, který stojí za pozornost. Restaurace 27 vznikla jen pár kroků … PR U Bukovan havaroval autobus, na místě zasahovali hasiči i záchranka U Bukovan havaroval autobus, na místě zasahovali hasiči i záchranka U další nehody autobusu zasahovali záchranáři ve čtvrtek ráno na silnici u obce … AKTUALIZOVÁNO Velikonoce pod dohledem policie: řidiči na Příbramsku chybují, kontroly přitvrdí Velikonoce pod dohledem policie: řidiči na Příbramsku chybují, kontroly přitvrdí Policisté na Příbramsku se před velikonočními svátky zaměřili na kontrolu řidičů – a … AKTUÁLNĚ Semifinále 2. ligy: Příbram padla v nájezdech. Vyrovnaný duel s Prostějovem rozhodla až loterie Semifinále 2. ligy: Příbram padla v nájezdech. Vyrovnaný duel s Prostějovem rozhodla až loterie Semifinále mezi Příbramí a Prostějovem začalo dramatem, které se lámalo až v … SPORT Drama v Dobrošovicích: Řidič autobusu zkolaboval za volantem a srovnal se zemí kapličku Drama v Dobrošovicích: Řidič autobusu zkolaboval za volantem a srovnal se zemí kapličku Vážná dopravní nehoda ochromila ve středu odpoledne provoz v obci Dobrošovice na … AKTUALIZOVÁNO Chcete jaro plné zpěvu? Pak pomozte ptákům. Dnes je jejich mezinárodní den Chcete jaro plné zpěvu? Pak pomozte ptákům. Dnes je jejich mezinárodní den Každý rok na 1. dubna připadá Mezinárodní den ptactva. Možná to zní jako apríl, ale … ZAJÍMAVOSTI
Velikonoce omezí provoz lékárny ONP, pacienti mohou využít náhradní provozy Velikonoce omezí provoz lékárny ONP, pacienti mohou využít náhradní provozy Lékárna ONP bude během velikonočních svátků uzavřena. Nemocnice zároveň informuje o …
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz