V uplynulém roce zastavili policisté na Příbramsku každý den přibližně dva řidiče pod vlivem omamných látek
4. ledna 2021 (10:26)
foto: pribram.cz, PČR
Zdá se, že letos to nebude jinak. Jen na Nový rok byli dva řidiči pod vlivem drog, další dva test odmítli. Tři z nich neměli platný řidičák.
Na Nový rok zjistili policisté u tří motoristů, že usedli za volant, přestože mají platný zákaz řízení. Krátce po poledni zastavila hlídka v Příbrami 43letého řidiče, který nesmí řídit až do října letošního roku. Navíc se ukázalo, že je pod vlivem pervitinu. Asi o čtyři hodiny později kontrolovali policisté u obce Horčápsko 39letou ženu, která odmítla jak test na přítomnost drog, tak i na přítomnost alkoholu v dechu. Zákaz řízení má platný ještě na rok a půl. Dále příslušníci policie zjistili u 39letého šoféra zastaveného u Tochovic, že má vyslovený zákaz do července tohoto roku. Test na přítomnost omamných a psychotropních látek také odmítl.
V odpoledních hodinách řídil pod vlivem drog 34letý motorista, policisté ho kontrolovali ve Zdabořské ulici v Příbrami. Provedený test byl u něj pozitivní na THC. Během loňského roku odhalily hlídky na Příbramsku 691 řidičů, že jeli pod vlivem omamných látek. Z uvedeného počtu bylo 157 šoférů ovlivněno drogami a 273 motoristů se svým jednáním dopustilo trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
PČR
PČR
autor: Tomáš Pečenka
Další články
Scrollujete víc, než si myslíte? Vědci varují: krátká videa nám přepisují mozek
Myslíte si, že máte svůj mobil pod kontrolou? Že pár minut na Reels, TikToku nebo …
LIFESTYLE
PANIKA U HRANIC! Smrtící nákaza se blíží k Česku: africký mor prasat už jen desítky kilometrů od hranic
Situace kolem afrického moru prasat (AMP) se v příhraničí dramaticky zhoršuje. …
AKTUÁLNĚ
Krevní challenge přinesla přes 200 odběrů, studenti darovali téměř 100 litrů krve
Do Krevní challenge se zapojily střední školy z Příbramska. Během několika měsíců se …
Změna počasí je za dveřmi. Přinese studená fronta tolik očekávané srážky?
Tenhle týden začal příjemnými letními teplotami, ale blíží se změna počasí. Podle …
AKTUÁLNĚ
Vypadali jako elita trhu. Teď se řeší, kdo všechno přišel o miliony.
Už několik dní se na sociálních sítích objevovaly varovné příběhy lidí, kteří …
AKTUÁLNĚ
Má váš pes čip? Bez registrace je to jen „mrtvý“ kus plastu pod kůží
Povinné čipování psů v Česku platí už několik let, přesto tisíce majitelů dělají …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Megaknedlík budí pozornost. A Příbram už si tiše klade otázku: A kdy přijde k nám?
V české gastronomii se občas objeví jídlo, které nerozdělí jen přílohu od masa, ale i …
ZAJÍMAVOSTI
Kraj dá potravinové bance peníze na provoz, jenom v Příbrami je sedmnáct sběrných míst
Středočeský kraj dá letos na provoz Potravinové banky pro Prahu a střední Čechy 2,5 …
Nejsušší jaro od roku 1961: úroda v ohrožení, vysoké riziko požárů
Česká republika zažívá mimořádně suché období. Součet srážek za měsíce březen a duben …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Chcete vidět, jak se řídí moderní dálnice? Na D4 otevřou zákulisí D4 i operační centrum Via Salis
Co se děje na dálnici, když jen projíždíte autem? Jak vypadá místo, odkud se hlídá …
AKTUÁLNĚ




