V uplynulém roce se v Příbrami narodilo téměř 1300 dětí, převažovali chlapci
NEPŘEHLÉDNĚTE
5. ledna 2022 (09:12)
foto: pixabay
Máte tušení, kolik se v Příbrami v uplynulém roce narodilo dětí, uzavřelo sňatků nebo naopak kolik lidí zemřelo?
V roce 2021 se v příbramské porodnici narodilo 1296 dětí. Z tohoto počtu mírně převažovali chlapci nad dívkami (676/620). V deseti případech z celkového počtu si rodiče z porodnice odnášeli dvojčátka. Nejčastěji dávanými dívčími jmény byly Natálie (25x), Viktorie (23x) a Anna (22x), u chlapců pak Jan, Jakub a Antonín, a to shodně v šestadvaceti případech. V porovnání s rokem 2020 došlo ke zvýšení počtu porodů – v roce 2020 jich v Příbrami proběhlo 1223.
Druhou sledovanou kategorií je počet uzavřených sňatků. V roce 2021 bylo uzavřeno 148 manželství, což je o čtyři méně než v roce 2020. Páry se nejen berou, ale také rozvádějí. V loňském roce proběhlo 76 rozvodů. Pro srovnání, v roce 2020 bylo 84 rozvodových řízení.
Smutnou stránkou života je úmrtí, kterých jsme v roce 2021 evidovali 937. I zde máme srovnání s rokem 2020, tehdy bylo zaznamenáno 862 úmrtí.
Vrátíme-li se k veselejší stránce našeho přehledu, zjistíme, že v loňském roce jsme oslavili 14 životních jubileí u občanů nad 80 let, kteří si o přání zažádali, dvě zlaté a jednu diamantovou svatbu.
V přehledu můžeme zmínit také začátek letošního roku. První miminko v roce 2022 se v Příbrami narodilo 1. ledna 8 minut po půlnoci. Adélka je zároveň prvním miminkem ve Středočeském kraji.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/MěÚ Příbram
autor: Tomáš Pečenka
Další články
Tipy na víkend: Farmářské i bleší trhy, festival chutí i bohatý kulturní program
Tento víkend se v Příbrami budou opět konat farmářské trhy, podívat se můžete i na …
NEPŘEHLÉDNĚTE
TASTY STREET FOOD FESTIVAL míří do Příbrami už tuto sobotu
Už 18. dubna se Náměstí T. G. Masaryka od 10:00 do 19:00 promění v ráj všech milovníků …
KOMERČNÍ SDĚLENÍ
V Příbrami začal Dvořákův festival, letos se posluchači přenesou do Británie
Plzeňská filharmonie spolu s britskou violoncellistkou Laurou van der Heijdenovou …
KULTURA
Jak dopadl Speed Marathon na Příbramsku? Jaké jsou postihy za překročení rychlosti?
Policisté na příbramských silnicích v rámci celostátní akce Speed Marathon ve středu …
AKTUÁLNĚ
Řidiči si sami ukázali na problémová místa. Přesto stovky z nich šláply na plyn víc, než měly
I když sami řidiči mohli navrhovat místa k měření rychlosti, bezmála tři sta z nich …
VIDEO
Máte doma octomilky? Tohle je důvod — a řešení, které opravdu funguje
Octomilky. Malé, otravné a neuvěřitelně rychlé. Stačí jeden přezrálý banán, otevřená …
ZAJÍMAVOSTI
Benzin i nafta zlevnily o koruny. Nejlevněji natankujete stále u Silmetu
Za benzin Natural 95 zaplatíte v Příbrami v rozmezí od 38,99 Kč do 41,59 Kč za litr. …
AKTUÁLNĚ
V Husově ulici náklaďák poškodil semafor
Ve čtvrtek 16. dubna po 15. hodině chvíli brzdila provoz v dopravní špičce nehoda.
FOTO
Drbákov–Albertovy skály: nejkrásnější vyhlídky středního Povltaví. Náročnější okruh, ale odměna stojí za to
Skály, tisy, prudké svahy a výhledy, které vám zůstanou v hlavě ještě dlouho po …
TIP NA VÝLET
Zrod nové tradice? Březnický špacír zve na první kroky
První ročníky bývají vždy trochu nejisté. Neví se, kolik lidí dorazí, jaké bude …
NEPŘEHLÉDNĚTE




