16. 3. svátek má Elena a Herbert




V údolí Kocáby vyhrabal pes lidské kosterní ostatky. Byly pohřbeny na dobříšském hřbitově

NEPŘEHLÉDNĚTE
13. února 2020   (09:32)
V údolí Kocáby vyhrabal pes lidské kosterní ostatky. Byly pohřbeny na dobříšském hřbitově
foto: pribram.cz

Odborným přezkoumáním bylo zjištěno, že se jedná o historické ostatky starší třiceti let



Říčka Kocába a její nejbližší okolí byly již po staletí známým nalezištěm zlata. V takzvaném Štěchovickém zlatonosném revíru probíhala těžba v několika historických etapách. Existují dokonce úvahy, že zde mohli rýžovat zlato již Keltové. U obce Rybníky, zhruba 30 kilometrů od ústí této říčky, byl nedávno učiněn zcela odlišný nález. Procházka v romantickém údolí Kocáby tu v září loňského roku pro jednoho z místních obyvatel skončila na policejní ústředně. Jeho pes tu vyhrabal lidský kosterní ostatek.

Následným místním šetřením byly posléze v okolí nalezeny další dva lidské ostatky. Nejbližší pohřebiště je od místa nálezu vzdáleno zhruba dva kilometry, nejedná se tedy zřejmě o pohřbeného člověka. Podle dostupných informací tu za války neproběhla ani žádná významnější bitva. Vyvstává tedy otázka, jakým způsobem se sem ostatky dostaly a komu patří. To se již však nedozvíme. Byly uloženy do hrobu na dobříšském hřbitově.

Odborným prověřením případu bylo zjištěno, že se jedná o kosterní nález starší třiceti let. Z právního hlediska se tedy již považuje za historický. I kdyby se jednalo o vraždu, policie by se jí již nezabývala. Promlčecí doba vraždy je totiž dvacet let. Nalezené ostatky se nepodařilo identifikovat.

„Neidentifikovatelné ostatky se ze zákona nesmí zpopelnit. Museli jsme je tedy vyzvednout, pronajmout na Dobříši hrobové místo a nechat je tam pohřební službou uložit,“ uvedla Kateřina Charvátová, starostka obce Rybníky.

Za uložení kosterních ostatků do hrobu zaplatila obec pohřební službě 3500 korun. Pronájem je v tuto chvíli sjednán na dobu deseti let za celkovou cenu 1840 korun.

Říčka Kocába a její nejbližší okolí byly již …
foto: pribram.cz

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz_Jakub Pečenka
autor: Miloslava Ritschlová








Další články

Noční požár ubytovny v Příbrami: Hasiči evakuovali 35 lidí, zasahovalo několik jednotek Noční požár ubytovny v Příbrami: Hasiči evakuovali 35 lidí, zasahovalo několik jednotek Krátce před jedenáctou hodinou večerní byl vyhlášen poplach kvůli požáru na ubytovně v … Je Příbram bezpečné město? Data i názory obyvatel dávají jasnější obrázek Je Příbram bezpečné město? Data i názory obyvatel dávají jasnější obrázek Pocit bezpečí je jedním ze základních ukazatelů kvality života ve městě. Jak si v … ANKETA Kde v Příbrami dělají nejlepší dorty a zákusky? Spouštíme velkou sladkou anketu! Kde v Příbrami dělají nejlepší dorty a zákusky? Spouštíme velkou sladkou anketu! Milovníci sladkého, pozor. Hledáme podnik, kde v Příbrami dělají ty nejlepší dorty, … ANKETA Policisté hledají čtrnáctiletou Vanesu. Naposledy byla viděna v Mníšku pod Brdy Policisté hledají čtrnáctiletou Vanesu. Naposledy byla viděna v Mníšku pod Brdy Policisté z Příbrami vyhlásili pátrání po čtrnáctileté Vanese Badžové, která odešla z … Medvědí česnek je vitaminová bomba. Jen dejte pozor na záměnu s jedovatou konvalinkou Medvědí česnek je vitaminová bomba. Jen dejte pozor na záměnu s jedovatou konvalinkou S příchodem jara se v českých lesích a hájích začínají objevovat první porosty … NEPŘEHLÉDNĚTE Hvězda Četnických humoresek Alena Antalová v Příbrami: „Každý den mě učí.“ Hvězda Četnických humoresek Alena Antalová v Příbrami: „Každý den mě učí.“ Festival Sherlock v příbramském Divadle Antonína Dvořáka přivítal herečku Alenu … ROZHOVOR Samoobslužné pokladny: Trend, který nezastaví ani vztek zákazníků Samoobslužné pokladny: Trend, který nezastaví ani vztek zákazníků Samoobslužné pokladny rozdělují zákazníky skoro jako politické názory. Jedni je … Bolí vás hlava? V Nizozemsku vám na to dají… zmrzlinu Bolí vás hlava? V Nizozemsku vám na to dají… zmrzlinu Zmrzliny s netradičními příchutěmi nejsou nic nového. Svět už viděl česnekovou, … ZAJÍMAVOSTI Vojenské lesy vydaly upozornění pro návštěvníky: Cesta k zámečku Tři Trubky bude dočasně omezená Vojenské lesy vydaly upozornění pro návštěvníky: Cesta k zámečku Tři Trubky bude dočasně omezená Vojenské lesy a statky ČR (VLS) vydaly varování všem návštěvníkům. V pondělí 16. a v … NEPŘEHLÉDNĚTE
Bioodpad v Příbrami končí i v lese. Městské lesy ukazují fakta, která část veřejnosti nechce slyšet Bioodpad v Příbrami končí i v lese. Městské lesy ukazují fakta, která část veřejnosti nechce slyšet Povinný sběr bioodpadu v Příbrami vyvolal mezi částí veřejnosti silné reakce. Někteří … NEPŘEHLÉDNĚTE
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz