V týdnu se postupně oteplí nad 30 stupňů, více pršet má jen ve čtvrtek
11. července 2022 (08:19)
Počasí v Česku by v nadcházejících dnech mělo získat výrazně letní charakter. Postupně se bude oteplovat až nad tropických 30 stupňů Celsia. Na konci víkendu by mohlo být i 36 stupňů. Přeháňky budou spíše ojedinělé, více pršet má pouze ve čtvrtek. Vyplývá to z týdenní předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
Dnes bude ještě podobně jako v neděli oblačno. "Teploty však budou přece jen o trochu vyšší. Maxima se budou pohybovat nejčastěji mezi 18 a 23 stupni Celsia," uvedl ČHMÚ na svém facebooku. Přeháňky nebo slabý déšť se dnes mohou objevit zejména na horách na jihozápadě a severovýchodě ČR. "Jinde budou jen výjimečnou záležitostí. K večeru bude srážek i oblačnosti ubývat," sdělil ČHMÚ.
V úterý bude polojasno až oblačno, na severovýchodě se mohou místy vyskytnout přeháňky. Nejvyšší teploty vzrostou na 22 až 26 stupňů, ve středu pak už mohou dosáhnout hranice tropické třicítky. Na severovýchodě ale bude o něco chladněji. Od západu se ve středu začne obloha zatahovat. Ve čtvrtek má pak být převážně oblačno a místy se objeví přeháňky, ojediněle i bouřky. Nejvyšší denní teploty čekají meteorologové od 23 stupňů Celsia na severu po 32 stupňů na jihovýchodě.
Pátek by měl být polojasný až oblačný, zejména na jihu se mohou ojediněle objevit bouřky. Maximální teploty se v závěru pracovního týdne budou držet pod hranicí 30 stupňů. To se ale změní o víkendu a na začátku příštího týdne. V sobotu by měly být nejvyšší teploty 26 až 30 stupňů, postupně pak 32 až 36 stupňů Celsia. Víkend bude slunečný, v jeho závěru se ale mohou při přechodně zvětšené oblačnosti ojediněle vyskytnout bouřky.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK
autor: Jakub Pečenka
Související
•Nepotřebuje chlór, k čištění vody stačí rostliny. Koupání v biotopu vyzkoušíte i na Příbramsku
•Voda ke koupání ve středních Čechách je až na Županovice na Slapech dobrá
•Češi častěji používají mobilní aplikace pro turisty, roste věk uživatelů
Další články
Pražský okruh čeká největší zásah za roky. ŘSD bourá mosty, začíná cesta k 3+3 pruhům
Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) v pondělí 18. května zahájilo práce, které jsou …
DOPRAVA
Majitelé sousedního pozemku reagují na spor se Zooparkem
Dotčené osoby využily právo na odpověď podle § 10 tiskového zákona. Text zveřejňujeme …
Devět pošt Partner končí dočasně provoz. Česká pošta řeší schodek u provozovatele, služby převezmou náhradní pobočky
Česká pošta dočasně uzavřela devět poboček Pošta Partner. Důvodem je finanční schodek …
AKTUÁLNĚ
Před Brdskou 25 někdo otáčel značení tratě. Pořadatelé mluví o nepochopitelném jednání
Nedělní závod Brdská 25, který je součástí Brdského poháru, letos provázely nepříjemné …
SPORT
Veterináři v dovezených divočácích znovu potvrdili svalovce
V České republice byl po zhruba měsíci znovu potvrzen výskyt nebezpečného parazita …
AKTUALIZOVÁNO
Lidé ve Vrančicích v referendu odmítli stavbu větrných elektráren
Lidé ve Vrančicích v referendu odmítli stavbu větrné elektrárny nebo elektráren v …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Po odchodu starosty přichází změna: Karpíšek potvrdil, že se bude ucházet o pozici lídra ANO
Současný místostarosta Vladimír Karpíšek dnes na svém profilu uvedl, že se v letošních …
BLESKOVÁ ZPRÁVA
Generace pod dekou: Proč citlivé děti kolabují pod tlakem života
Psychologové upozorňují, že české děti mají méně odolnosti vůči stresu než jejich …
ZAJÍMAVOSTI
Děti z Bohutína zastavovaly řidiče. Rozdávaly sluníčka i „mračouny“
U základní školy v Bohutíně proběhla preventivní dopravní akce s názvem „Slunce na …
AKTUÁLNĚ
Klučenice se uchází o titul Vesnice roku. Do soutěže se letos přihlásilo 245 obcí, nejvíce od roku 2016
Do letošního ročníku soutěže Vesnice roku se přihlásilo 245 obcí z celé České …
ZAJÍMAVOSTI





