V týdnu se ochladí, bude také pršet a vyloučené nejsou bouřky
27. května 2024 (08:26)
V tomto týdnu se v České republice ochladí. Zejména v Čechách se teploty budou pohybovat okolo 20 stupňů Celsia. Počasí bude také deštivé. Meteorologové očekávají bouřky a vyloučené nejsou ani přívalové srážky. Na síti X o tom informoval Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).
Od dnešního dne začne počasí v Česku ovlivňovat od západu studená fronta, která bude velmi pozvolna putovat k východu. V úterý budou kvůli tomu na českém území výrazné teplotní rozdíly. "Zatímco v Čechách nenaměříme odpoledne ani 20 st.C. a po celý den bude víceméně zataženo, na Moravě a ve Slezsku se budou teploty dostávat ještě i nad letních 25 st.C. a čeká nás zde slunečný den, byť odpoledne s bouřkami," uvedli meteorologové.
V prvních dvou dnech týdne se vyskytnou lokální bouřky. Dnes zejména v Čechách, v úterý pak ve východní polovině Čech a na Moravě a ve Slezsku. Bouřky budou mít podobný charakter jako v uplynulých dnech. "Malý pohyb, velká vlhkost a poměrně dost dostupné energie. Lokálně tedy opět riziko přívalových srážek a krup menších průměrů nebo jejich nánosů," sdělil ČHMÚ.
V noci na úterý a v úterý ráno a dopoledne by mohlo také podle meteorologů poměrně dost pršet v Západočeském kraji, kde už je půda v některých místech velmi nasycená. Lokálně by zde mohlo spadnout i přes 30 milimetrů srážek.
Středa by měla být nejméně deštivým dnem týdne. Ve čtvrtek a v pátek bude naopak srážek a oblačnosti opět poměrně dost. Také o víkendu očekávají meteorologové přeháňky na většině území, ojediněle se opět vyskytnou i bouřky. Nejvyšší teploty by se v sobotu a neděli měly pohybovat mezi 19 až 24 stupni Celsia.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK/ČHMÚ
autor: Tomáš Pečenka
Související
•Silné bouřky hrozí v Česku také dnes, s kroupami a větrem
•Začíná sezona hub. Našemu zdraví prospívají, srdci obzvlášť
•O víkendu zve Hornické muzeum na cestu do pohádky nebo do zámeckého parku
Další články
Příbram slaví úspěch v boxu a kickboxu, osm vítězství z víkendu
Příbramský tým bojovníků z Rasken Gymu pokračuje v úspěšném tažení. O víkendu 28. …
SPORT
Divočáci v Příbrami už lezou do zahrad. Město chystá odchyt a převzetí honitby
Divočáci se v posledních týdnech stále častěji objevují v okrajových částech Příbrami …
AKTUÁLNĚ
Zítra to vypukne: Jiráskovy sady se uzavřou kvůli výměně vodovodu a kanalizace
Příbram čeká dopravně velmi nepříjemný duben. Od 1. dubna se kvůli výměně vodovodu a …
DOPRAVA
V křižovatce na Skalce se střetly dva osobáky
Na silnici I/18 u obce Drásov se v úterý 31. března po 15. hodině srazily dva osobní …
DOPRAVA
Příbram zapojí vězně do údržby města. Do ulic vyjdou už letos
Město Příbram navazuje spolupráci s příbramskou věznicí a letos poprvé zapojí vězně do …
AKTUÁLNĚ
MUDr. Bartášek: Laparoskopie a robotická chirurgie mění pravidla hry
Moderní medicína jde neustále kupředu a chirurgické zákroky dnes už zdaleka …
ROZHOVOR
Na silnici I/18 se tvořily kolony kvůli srážce tří vozidel
V úterý dopoledne se stala nehoda také na silnici I/18 v Příbrami.
AKTUÁLNĚ
Dvě nehody během dvou hodin: Dítě skončilo v nemocnici, druhá bouračka bez zranění
Rušné ráno zažily v úterý 31. března záchranné složky na Příbramsku. Během necelých …
AKTUÁLNĚ
Konec džungle u kulturáku. Jalovce mizí, místo čeká velká proměna
Před kulturním domem, který je centrem příbramského společenského života – od plesů …
VIDEO
Afghánistán zblízka: přednáška o misích OSN v Příbrami
Na Škaredou středu 1. dubna se v Příbrami uskuteční přednáška, která nabídne odborný i …
NEPŘEHLÉDNĚTE





