27. 7. svátek má Věroslav

V Tříkrálové sbírce pro příbramskou Charitu darovali lidé téměř 167 tisíc korun

26. ledna 2024   (10:18)
V Tříkrálové sbírce pro příbramskou Charitu darovali lidé téměř 167 tisíc korun
foto: Charita Příbram / se souhlasem

Prostředky budou využity na dovybavení denního stacionáře.


Od prvního až do čtrnáctého ledna tohoto roku probíhala po celé České republice Tříkrálová sbírka, kterou organizuje Charita Česká republika. Jedná se o největší sbírku tohoto typu u nás a není proto divu, že se do ní zapojila i Charita Příbram. Včera byly spočteny všechny vybrané prostředky. Do kasiček lidé přispěli celkem 161 916 Kč a dalších 4 890 Kč poslali bezhotovostně. Na celorepublikové úrovni bylo k dnešnímu dni sečteno 88 procent všech pokladniček v celkovém součtu 154 milionů korun.

„Letošní výtěžek poputuje na nákup kuchyňské linky se spotřebiči a samotnou obnovu vnitřního vybavení Denního stacionáře. Zde zajišťujeme odbornou péči a ochranu v době, kdy musíte do práce a vaši blízcí nechtějí nebo nemůžou být doma sami. Podporujeme soběstačnost a aktivní přístup k životu,“ upřesňuje Charita Příbram účel, na který budou vynaloženy vybrané prostředky.
Tříkrálovou sbírku je možné podpořit i nadále, a to právě bezhotovostně na webu www.trikralovasbirka.cz. Možnost podpory zde trvá celý rok. Charita Příbram se v rámci roku podílí na řadě dalších aktivit jako je například potravinová sbírka a jiné.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Jakub Pečenka








Související


Další články

AI místo trenéra i poradce? Umělá inteligence se stává osobním koučem milionů lidí AI místo trenéra i poradce? Umělá inteligence se stává osobním koučem milionů lidí Ještě před pár lety byla umělá inteligence pro většinu lidí jen zajímavou … ZAJÍMAVOSTI Brdský pohár představí v Lázu sílu chladnokrevných koní i zábavu pro celou rodinu Brdský pohár představí v Lázu sílu chladnokrevných koní i zábavu pro celou rodinu V sobotu 1. srpna se v Lázu uskuteční tradiční soutěží chladnokrevných koní Brdský … NEPŘEHLÉDNĚTE Uzavírka v oblasti Mariánského údolí a Václavského náměstí potrvá do konce srpna Uzavírka v oblasti Mariánského údolí a Václavského náměstí potrvá do konce srpna Oblast ulic Mariánské údolí a Václavské náměstí bude od 27. července do 31. srpna … AKTUÁLNĚ Vážná srážka dvou aut u Dubence: Čtyři zranění a kyvadlový provoz na silnici I/18 Vážná srážka dvou aut u Dubence: Čtyři zranění a kyvadlový provoz na silnici I/18 Před dvanáctou hodinou došlo na křižovatce silnice I/18 u obce Dubenec k vážné … AKTUALIZOVÁNO Policie prověřuje hromadnou bombovou výhrůžku. Týká se zhruba 400 budov po celém Česku Policie prověřuje hromadnou bombovou výhrůžku. Týká se zhruba 400 budov po celém Česku Policie České republiky od rána prověřuje rozsáhlou bombovou výhrůžku, která směřovala … AKTUÁLNĚ Do Česka míří vlna extrémních veder. Teploty vystoupají až k 38 °C, hrozí přehřátí i zvýšené riziko požárů Do Česka míří vlna extrémních veder. Teploty vystoupají až k 38 °C, hrozí přehřátí i zvýšené riziko požárů Českou republiku čeká po relativně chladnějším začátku týdne výrazná změna počasí. Do … AKTUÁLNĚ Macík má nový speciál. EVO5 je ostřejší, rychlejší a připravený na Dakar Macík má nový speciál. EVO5 je ostřejší, rychlejší a připravený na Dakar Nová evoluce, nový design, nový směr. Martin Macík ukázal kamion MMT EVO5, se kterým … NEPŘEHLÉDNĚTE Půlmaraton jako terapie: proč mladí utíkají nejen kvůli sportu Půlmaraton jako terapie: proč mladí utíkají nejen kvůli sportu Běh už dávno není jen o kondici nebo hubnutí. Pro mnoho mladých lidí se stal způsobem, … NÁZOR 45. ročník SILMET Rally Příbram je minulostí. Dohnal s Vybíralem znovu zvítězili 45. ročník SILMET Rally Příbram je minulostí. Dohnal s Vybíralem znovu zvítězili Posádka Jan Dohnal – Ivo Vybíral zvítězila v 45. ročníku SILMET Rally Příbram a … SPORT
Kouř z požárů ve Francii a Španělsku dorazil nad Česko. Odborníci vysvětlují, proč nepředstavuje zdravotní riziko Kouř z požárů ve Francii a Španělsku dorazil nad Česko. Odborníci vysvětlují, proč nepředstavuje zdravotní riziko Nad území České republiky se v neděli během časných ranních hodin začal dostávat kouř … NEPŘEHLÉDNĚTE
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz