1. 8. svátek má Oskar

V Tříkrálové sbírce pro příbramskou Charitu darovali lidé přes 150 tisíc korun

1. února 2023   (16:31)
Další 2 fotografie v galeriiV Tříkrálové sbírce pro příbramskou Charitu darovali lidé přes 150 tisíc korun
foto: Charita Příbram / se souhlasem

Dary půjdou na vybavení denního stacionáře, který nezisková organizace provozuje na náměstí T. G. Masaryka.


Do letošní Tříkrálové sbírky se v Příbrami a okolí zapojila řada institucí a jednotlivců. Charitativní akce vynesla částku 150 634 korun, které budou směřovat na obnovu vybavení Denního stacionáře Charity Příbram.

Koledníky bylo možné potkat během Tříkrálových průvodů v Příbrami nebo Milíně. Skupinky králů navštívily Buk, Bratkovice, Pečičky či Smolotely. V Občově se k akci připojil také spolek ObčoVánek. Mezi dlouholeté koledníky patří František Kot ze Smolotel, který začal s koledováním v deseti letech. „I po dvaceti letech mě to stále baví, dokonce čím dál tím víc. Rád se setkávám s lidmi, které třeba za celý rok nemám čas potkat. Těší mě, že je mohu pozdravit, popřát jim štěstí a radost v novém roce, popovídat si a zároveň přispět k dobré věci,“ říká František Kot.
Sbírku organizačně podpořily také obecní samosprávy. „Jsme vděčni za angažování škol – ZŠ Milín, ZŠ Školní v Příbrami, Waldorfské školy a VOŠ Březnice,“ jmenuje další účastníky koordinátorka Tříkrálové sbírky Lenka Judita Doubková. Do koledování se zapojily farnosti z Příbrami (Svatá Hora, u kostela sv. Jakuba Staršího a na Březových Horách), Obecnice, Bohutína, Třebska, Višňové, Suchodolu, Hluboše, Jinec a Pičína.
I přes obstojnou účast se na některá místa koledníci letos nedostali. „Věříme, že v příštím roce se setkáme třeba i s vámi. Pokud máte chuť být jedním z králů nebo pomoci s organizací ve vaší obci, nebojte se ozvat, za každého dobrovolníka budeme rádi. Nezapomeňte, že koledníci Tříkrálové sbírky jsou skuteční králové! Mají odvahu a přinášejí dobro a radost do života ostatních,“ dodává Lenka Judita Doubková.

Fotogalerie

V Tříkrálové sbírce pro příbramskou Charitu darovali lidé přes 150 tisíc korun (1) V Tříkrálové sbírce pro příbramskou Charitu darovali lidé přes 150 tisíc korun (2)

foto: Charita Příbram / se souhlasem

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: Charita Příbram
pribram.cz
autor: Magdalena Rezková








Související


Další články

Moderní technika zůstala "v garáži": U požáru pole u Milína musel zasahovat nezmar Tatra 148 Moderní technika zůstala "v garáži": U požáru pole u Milína musel zasahovat nezmar Tatra 148 K požáru strniště na poli u obce Milín vyjížděly dnes odpoledne profesionální i … AKTUALIZOVÁNO Češi mění pláže za hory. Nový trend „coolcation“ dobývá Evropu Češi mění pláže za hory. Nový trend „coolcation“ dobývá Evropu Zatímco ještě před několika lety byly hlavním cílem letních dovolených pláže u … LIFESTYLE Pohonné hmoty v Příbrami: Benzin stagnuje, nafta někde podražila Pohonné hmoty v Příbrami: Benzin stagnuje, nafta někde podražila Za benzin Natural 95 zaplatíte momentálně v Příbrami v rozmezí od 41,50 Kč do 42,90 Kč … AKTUÁLNĚ Nebezpečí požárů je extrémní. Středočeský kraj zavádí přísné zákazy Nebezpečí požárů je extrémní. Středočeský kraj zavádí přísné zákazy Od páteční půlnoci bude platit na celém území Středočeského kraje období zvýšeného … AKTUÁLNĚ Březnická pouť nabídne víkend plný tradic a zábavy. Akce uzavře dvě ulice Březnická pouť nabídne víkend plný tradic a zábavy. Akce uzavře dvě ulice První srpnový víkend bude v Březnici patřit tradiční pouti, která každoročně láká … NEPŘEHLÉDNĚTE TIPY NA VÍKEND: Od street food festivalu až po parní lokomotivu. Z víkendového programu si vybere opravdu každý. TIPY NA VÍKEND: Od street food festivalu až po parní lokomotivu. Z víkendového programu si vybere opravdu každý. První srpnový víkend na Příbramsku nabídne opravdu velmi pestrý program. Milovníci … NEPŘEHLÉDNĚTE Středočeští hygienici provedli v dětských táborech 95 kontrol, zjistili 23 závad Středočeští hygienici provedli v dětských táborech 95 kontrol, zjistili 23 závad Středočeští hygienici od začátku letních prázdnin provedli na dětských táborech 95 … AKTUÁLNĚ Letecká záchranka v permanenci: Od slapské nehody přes zranění ve Hvožďanech až po ranní střet u Milína Letecká záchranka v permanenci: Od slapské nehody přes zranění ve Hvožďanech až po ranní střet u Milína Posádka záchranářského vrtulníku LZS Kryštof 1 zažívá v posledních hodinách mimořádně … AKTUALIZOVÁNO Cyklisté na Příbramsku pod lupou II: Když jde o život, pravidla musí ctít hlavně řidiči Cyklisté na Příbramsku pod lupou II: Když jde o život, pravidla musí ctít hlavně řidiči Letní sezóna na silnicích Příbramska přináší tradiční napětí mezi řidiči a cyklisty. … DOPRAVA
Trendy v bydlení pro rok 2026: Domov má být útulný, osobitý a praktický Trendy v bydlení pro rok 2026: Domov má být útulný, osobitý a praktický Trendy v interiérovém designu se letos posouvají směrem k větší útulnosti a … ZAJÍMAVOSTI
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz