10. 7. svátek má Libuše




V Trhových Dušníkách chystají obnovu veřejného osvětlení nebo opravu kapličky

15. listopadu 2022   (08:13)
V Trhových Dušníkách chystají obnovu veřejného osvětlení nebo opravu kapličky
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka

V novém volebním období obec plánuje také opravu místních komunikací, vybudování multifunkčního hřiště a řadu dalších projektů.


O obci Trhové Dušníky nedaleko Příbrami se písemné prameny zmiňují již v roce 1268. V druhé polovině 16. století panství spravoval Václav Bechinie z Lužan, vybudoval novou tvrz a spolu s ní kostelík zasvěcený Nejsvětější Trojici. Zatímco historii tvrze přestavěnou koncem 17. století v barokní zámek ukončila v roce 1973 demolice, kostel stále stojí a pro příští rok bude jedním z bodů, kterému se chce věnovat nově zvolené zastupitelstvo. O plánech a připravovaných projektech informoval redakci pribram.cz starosta Trhových Dušníků Bohumil Černý.

V příštím roce obec čekají úvodní fáze několika stavebních akcí. Vedle přípravy projektu na opravu památkově chráněné kaple Nejsvětější trojice po jejím převodu od církve se Trhové Dušníky zaměří na obnovu veřejného osvětlení a místních komunikací. S ohledem na výstavbu nových rodinných domů bude třeba rozhodnout o vybudování inženýrských sítí.
V roce 2023 by měl být vybudován chodník k zastávce u hlavní silnice Příbram – Jince a vyměněno vodovodní potrubí. I další infrastruktura obce má v příštím roce posílit, doplní se a obnoví část veřejného osvětlení. Vzniknou nová parkovací místa a zároveň se počítá s obnovou zeleně a výsadbou stromů. Opravy se dočká kaplička u štoly Květná.
Do konce volebního období v roce 2026 starosta zmiňuje dokončení opravy kamenné zdi kolem kostela a úpravu okolních prostranství včetně zbudování nové cesty. Investovat se má také do zázemí pro volnočasové aktivity – oplocení dětského hřiště a výstavby multifunkčního hřiště. V delším časovém horizontu je také plánována renovace místních komunikací a mostu přes Příbramský potok ve směru na Škrtilku. Pokračovat bude obnova osvětlení a veřejné zeleně, obec dostane nové stanoviště kontejnerů na bio odpad.

V roce 2001 žilo v Trhových Dušníkách 400 lidí, nejnovější sčítání Českého statistického úřadu uvádí k 1. lednu letošního roku počet 465 obyvatel.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková








Související


Další články

Kvalita vody ve středočeských koupalištích je nadále většinou výborná Kvalita vody ve středočeských koupalištích je nadále většinou výborná Kvalita vody ve středočeských přírodních koupalištích je většinou výborná, horké … AKTUÁLNĚ Požár staré slámy v Příbrami na Balonce se obešel beze škody Požár staré slámy v Příbrami na Balonce se obešel beze škody V soukromém areálu na Balonce v Příbrami zasahovali v pátek odpoledne profesionální … AKTUALIZOVÁNO Pohonné hmoty v Příbrami: Ceny znovu mírně narostly Pohonné hmoty v Příbrami: Ceny znovu mírně narostly Za benzin Natural 95 zaplatíte momentálně v Příbrami v rozmezí od 37,89 Kč do 40,50 Kč … DOPRAVA Tipy na víkend: Přijďte na koncert Rožmitálské Venkovanky nebo na závody v kynologii! Tipy na víkend: Přijďte na koncert Rožmitálské Venkovanky nebo na závody v kynologii! Během celého víkendu bude na Dobříši probíhat CACIT 2026 - šampionát ve sportovní … NEPŘEHLÉDNĚTE Dražba za 20 milionů bez jediného zájemce. Na zastupitelstvu zazněly otázky, město chystá opakování Dražba za 20 milionů bez jediného zájemce. Na zastupitelstvu zazněly otázky, město chystá opakování Veřejná dražba prvorepublikové budovy bývalé hudební školy v ulici Československé … POLITIKA Salmonela v krůtím mase z Polska. Inspekce varuje: Nekonzumujte zásoby z mrazáku Salmonela v krůtím mase z Polska. Inspekce varuje: Nekonzumujte zásoby z mrazáku Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) vydala varování pro spotřebitele … AKTUÁLNĚ Guláš Fest v Belvederu: vůně, soutěž, saxofon a sud piva pro vítěze! Guláš Fest v Belvederu: vůně, soutěž, saxofon a sud piva pro vítěze! Příbram se chystá na událost, která provoní celé okolí. 12. září 2026 od 12 hodin … NEPŘEHLÉDNĚTE Babičky na rodičovské? Ve Švédsku už to jde. A co Česko? Babičky na rodičovské? Ve Švédsku už to jde. A co Česko? Ve Švédsku už rodiče mohou převést část své placené rodičovské dovolené na prarodiče. … ZAJÍMAVOSTI Beran nad Zaječovem nabízí výhledy i vojenskou historii Beran nad Zaječovem nabízí výhledy i vojenskou historii Výrazný vrchol na Hořovicku láká turisty skalními útvary, kamenným schodištěm i … TIP NA VÝLET
Léto nabírá sílu. O víkendu bude až 30 stupňů, přeháňky se objeví jen výjimečně Léto nabírá sílu. O víkendu bude až 30 stupňů, přeháňky se objeví jen výjimečně Po chladnějších dnech se počasí v Česku vrací do letního režimu. Nad střední Evropu se … AKTUÁLNĚ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz