30. 6. svátek má Šárka

V tomto týdnu teploty často klesnou pod 20 stupňů, bude pršet

23. května 2022   (09:34)
V tomto týdnu teploty často klesnou pod 20 stupňů, bude pršet
foto: pribram.cz / Jakub Pečenka

Srážky mohou být i vydatnější a trvalejší.


Dnes ještě teploty vystoupají někde až na letních 26 stupňů Celsia, po zbytek týdne už bude výrazně chladněji a obloha se zatáhne. První přeháňky a ojediněle bouřky dorazí od západu už večer, úterý a středa budou deštivé na celém území a teploty po zbytek týdne většinou vůbec, nebo jen mírně přesáhnou 20 stupňů. Srážky mohou být i vydatnější a trvalejší. Během čtvrtka a pátku se přechodně ukáže více slunce a pršet bude jen sporadicky. Víkend ale ovlivní další studená fronta, bude zřejmě převážně oblačno, s přeháňkami a deštěm, teploměr ukáže maximálně 19 stupňů. Vyplývá to z týdenní předpovědi a informací na facebooku Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

"Dnešek bude nejteplejším dnem tohoto týdne, protože teploty vystoupí až na letních 26 stupňů Celsia. Zítra (v úterý) a ve středu bude brázda nízkého tlaku vzduchu spojená se zvlněnou studenou frontou jen zvolna postupovat přes naše území k východu. Úterý a středa budou tedy deštivými dny s teplotami jen kolem, nebo slabě nad 20 stupňů," uvedli meteorologové.
V úterý předpokládá předpověď zataženo až oblačno, na většině území přeháňky nebo déšť, místy bouřky, maximální teploty někde ještě 24 stupňů, na západě jen 17 až 21 stupňů. Pršet bude i ve středu, teploty většinou nepřesáhnou 20 stupňů, večer začne ubývat srážek i oblačnosti.
Čtvrtek by mohl být bez deště, vyjasní se, nejvyšší teploty vystoupají na 19 až 23 stupňů. V pátek se postupně obloha začne zatahovat, místy bude pršet a teploty se budou pohybovat kolem 20 stupňů Celsia. Od soboty do pondělí zatím meteorologové očekávají většinou oblačno, místy přeháňky nebo déšť. Nejvyšší denní teploty se budou poslední květnový víkend pohybovat od 14 do 19 stupňů, v noci a nad ránem mohou spadnout až ke třem stupňům nad nulou.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ ČTK / ČHMÚ
autor: Jakub Pečenka








Další články

Vážná nehoda v Březnici: Chodec zakopl na chodníku a padl hlavou na projíždějící autobus, na hřišti přistál vrtulník Vážná nehoda v Březnici: Chodec zakopl na chodníku a padl hlavou na projíždějící autobus, na hřišti přistál vrtulník K nešťastné dopravní nehodě došlo v úterý v podvečer na náměstí v Březnici na … AKTUALIZOVÁNO Nový přístup k duševnímu zdraví: Švédsko radí nejdřív přírodu, až pak si dejte léky. Nový přístup k duševnímu zdraví: Švédsko radí nejdřív přírodu, až pak si dejte léky. Švédsko dlouhodobě patří mezi země, které berou duševní zdraví vážně. Nejen v … LIFESTYLE Středočeští silničáři posouvají kvůli počasí některé práce na večerní dobu Středočeští silničáři posouvají kvůli počasí některé práce na večerní dobu Středočeští silničáři posouvají některé práce na večerní a noční dobu. Konkrétně jde … AKTUÁLNĚ Na Slapech pokračuje oprava silnice na hrázi, řidiči musejí úsek objíždět Na Slapech pokračuje oprava silnice na hrázi, řidiči musejí úsek objíždět Na Slapské přehradě pokračuje generální oprava mostu a silnice na hrázi, která začala … AKTUÁLNĚ Prázdniny mohou skončit tragédií. Policie připomíná, jak ochránit děti před nejčastějšími úrazy Prázdniny mohou skončit tragédií. Policie připomíná, jak ochránit děti před nejčastějšími úrazy Letní prázdniny jsou pro děti obdobím her, výletů a dobrodružství. Právě během nich … AKTUÁLNĚ Chystáte se s chlupáčem za hranice? Takhle zvládnete přípravu bez stresu Chystáte se s chlupáčem za hranice? Takhle zvládnete přípravu bez stresu Léto je obdobím dovolených a mnoho lidí si odpočinek neumí představit bez svého … NEPŘEHLÉDNĚTE PID se propojí s Jihočeským krajem. S jízdenkou nově dojedete i na Orlík nad Vltavou PID se propojí s Jihočeským krajem. S jízdenkou nově dojedete i na Orlík nad Vltavou Cestující veřejnou dopravou ve středních Čechách čeká od středy 1. července několik … AKTUÁLNĚ Černé pondělí na Příbramsku: U Hluboše narazila dodávka do pařezu, na místo letěl opět i vrtulník Černé pondělí na Příbramsku: U Hluboše narazila dodávka do pařezu, na místo letěl opět i vrtulník Černé pondělí pro řidiče na Příbramsku pokračuje dalším zásahem záchranných složek. Na … AKTUALIZOVÁNO Po čelním střetu s osobním autem skončil autobus u Jinec v příkopu, na místo letěl i vrtulník Po čelním střetu s osobním autem skončil autobus u Jinec v příkopu, na místo letěl i vrtulník K vážně vypadající dopravní nehodě došlo v pondělí odpoledne na silnici 118 u obce … AKTUALIZOVÁNO
Sdílené dětství: Když rodiče zveřejňují život svých dětí dřív, než se naučí mluvit Sdílené dětství: Když rodiče zveřejňují život svých dětí dřív, než se naučí mluvit Fotka z ultrazvuku, první krůčky, koupání ve vaně nebo záchvat vzteku v obchodě. To … NÁZOR
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz