25. 7. svátek má Jakub




V souvislosti s koronavirem zemřeli další dva lidé

28. března 2020   (18:48)
V souvislosti s koronavirem zemřeli další dva lidé
foto: pribram.cz, ČTK

Podle posledních údajů ministerstva zdravotnictví bylo ve 20:30 v Česku potvrzeno 2622 případů nákazy koronavirem.


V Česku dnes zemřeli další dva lidé s nemocí COVID-19, kterou způsobuje nový koronavirus. Počet obětí tak stoupl na 11. K dnešním 20:30 bylo podle webu ministerstva zdravotnictví potvrzeno 2622 nakažených, za dnešek jich tak zatím přibylo 227. Do Česka dnes přiletěla z Číny zásilka čtyř milionů ochranných rukavic a do krajů v noci dorazily od státu další ochranné pomůcky, včetně půl milionu respirátorů pro domovy pro seniory. Pro nakažené seniory z domovů důchodců ministerstvo zdravotnictví vyhradí 329 lůžek v pražských nemocnicích Na Bulovce a Na Františku, v lázních Toušeň a v Těchoníně.

Vzhledem k současné situaci ministr zdravotnictví Adam Vojtěch podporuje prodloužení nouzového stavu, který platí do 11. dubna, o dalších 30 dnů. Pro delší nouzový stav se již vyslovil premiér Andrej Babiš. Prodloužení by musela na návrh vlády schválit Sněmovna.

První tři případy nemoci COVID-19 oznámilo Česko 1. března, zatím nejvyšší denní nárůst počtu nemocných ministerstvo zaznamenalo v pátek, kdy jich přibylo 373. Současně je ale stále více lidí testováno na koronavirus. V pátek zdravotníci provedli 5247 testů, asi o 800 více než o den dříve. Provedeno tak bylo v ČR přes 36.300 testů. Hospitalizováno kvůli koronaviru je podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO) 200 až 250 lidí, zhruba 40 až 50 jich je ve vážném stavu.
Pro nakažené seniory budou místa ve čtyřech nemocnicích

Prezident Miloš Zeman odmítl vyhlásit amnestii. Reagoval tak na podnět advokátů, kteří mu tento krok navrhli v souvislosti s pandemií nového typu koronaviru. Do Česka dnes ráno přiletěla z Číny zásilka čtyř milionů ochranných rukavic. Pro nakažené seniory z domovů důchodců bude vyhrazeno 329 lůžek v pražských nemocnicích Na Bulovce a Na Františku, v lázních Toušeň a v Těchoníně.

V pátek zdravotníci provedli 5247 testů na koronavirus, asi o 800 více než o den dříve. Celkem už bylo v Česku provedeno 36.374 testů.
Vyhlásit kvůli epidemii koronaviru amnestii pro vězně s nejmírnějšími tresty navrhl prezidentovi tento týden advokát Petr Toman. Hlava státu to ale odmítá. Prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček dnes ČTK v tiskové zprávě sdělil, že Zeman je zásadním odpůrcem plošné amnestie. Zároveň tento podnět v současné epidemiologické a ekonomické situaci považuje za škodlivý.

Ke skupinám nejohroženějším nákazou koronavirem patří senioři. V pátek ministryně sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) uvedla, že nemoc COVID-19 se objevila v šesti domovech důchodců. Dnes nákazu v tomto typu zařízení potvrdili hygienici na Vysočině. Jde o domov důchodců v Břevnici u Havlíčkova Brodu, kde se nákaza koronavirem potvrdila u deseti klientů a dvou zaměstnanců. Zařízení je v karanténě, zbylým z celkových 22 obyvatel domova a jeho pracovníkům dnes záchranáři odebírají vzorky pro testy.
Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (ANO) dnes oznámil, že pro seniory z domovů důchodců, u kterých se potvrdí nákaza, vyhradí ministerstvo zdravotnictví 329 lůžek v pražských nemocnicích Na Bulovce a Na Františku, v lázních Toušeň a v Těchoníně. Podle šéfa Krizového štábu ČR Romana Prymuly půjde o místa pro seniory s lehčími příznaky, kteří budou muset být v karanténě. K dispozici budou nejdříve místa v prvních čtyřech nemocnicích a zhruba do týdne přibudou i karanténní lůžka ve vojenské nemocnici v Těchoníně, řekl ČTK.
Zaměstnanci některých domovů důchodců si ale stěžují na nedostatek ochranných pomůcek. Situaci by mohly zlepšit čtyři miliony ochranných rukavic, které dnes do ČR přivezlo letadlo China Eastern. Hasiči dnes navíc rozvážejí do krajů přes půl milionu respirátorů, tři miliony roušek nebo tisíce ochranných obleků, oznámil ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD).
Epidemie koronaviru bude mít dopady i na českou ekonomiku. Ta letos podle odhadů České spořitelny klesne zřejmě o 6,7 procenta, a to v případě, že omezení ekonomiky kvůli opatřením proti šíření koronaviru potrvají většinu druhého čtvrtletí. V případě, že by opatření trvala déle, tak by podle odhadů spořitelny ekonomika letos klesla o 9,9 procenta.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
ČTK
autor: Tomáš Pečenka








Další články

Dům, který si nehraje na dokonalost. A možná právě proto zaujme Dům, který si nehraje na dokonalost. A možná právě proto zaujme Na dnešním realitním trhu často vídáme domy po rozsáhlých rekonstrukcích. Nové … PR Pohonné hmoty v Příbrami: Ceny letí vzhůru Pohonné hmoty v Příbrami: Ceny letí vzhůru Za benzin Natural 95 zaplatíte momentálně v Příbrami v rozmezí od 41,49 Kč do 42,90 Kč … DOPRAVA Tipy na víkend: Fesťáczek, tradiční pouťové oslavy a automobilové rally! Tipy na víkend: Fesťáczek, tradiční pouťové oslavy a automobilové rally! Poslední červencový víkend nabídne celou řadu kulturních i sportovních událostí! Děti … NEPŘEHLÉDNĚTE Bohutínské pouťové oslavy nabídnou program od pátku do neděle. Součástí bude i pečení na Řimbabě Bohutínské pouťové oslavy nabídnou program od pátku do neděle. Součástí bude i pečení na Řimbabě Bohutínské pouťové oslavy letos proběhnou od pátku 24. července do neděle 26. … KULTURA REPETE FEST oživí zámek v Rožmitále. Nabídne hudbu, divadlo i podporu obnovy památky REPETE FEST oživí zámek v Rožmitále. Nabídne hudbu, divadlo i podporu obnovy památky V pátek 24. až do neděle 26. července se zámek v Rožmitále pod Třemšínem promění v … NEPŘEHLÉDNĚTE Cyklisté na Příbramsku pod lupou zákona: Pravidla platí pro každého, pokuty za prohřešky se mohou vyšplhat na tisíce korun Cyklisté na Příbramsku pod lupou zákona: Pravidla platí pro každého, pokuty za prohřešky se mohou vyšplhat na tisíce korun Letní sezóna na silnicích Příbramska přináší tradiční napětí mezi řidiči a cyklisty. … DOPRAVA Prázdninový hit: úzkokolejka, kterou děti milují. Vlak jede každý den Prázdninový hit: úzkokolejka, kterou děti milují. Vlak jede každý den Jindřichohradecká úzkokolejka se po 3,5 letech pauzy vrátila na koleje a nabízí přesně … TIP NA VÝLET Okresní soud reaguje na článek o hrající fontáně. Technologie je podle něj nefunkční a obnova by stála statisíce Okresní soud reaguje na článek o hrající fontáně. Technologie je podle něj nefunkční a obnova by stála statisíce Po zveřejnění článku o hrající fontáně na náměstí Arnošta z Pardubic, která je už … ANKETA Soutěž: Vyhrajte dvakrát dvě VIP vstupenky na zahájení Silmet Rally Příbram Soutěž: Vyhrajte dvakrát dvě VIP vstupenky na zahájení Silmet Rally Příbram Silmet Rally Příbram se jede už o nadcházejícím víkendu. A díky generálnímu partnerovi … SOUTĚŽ
Každý déšť spláchne plast do řek. Jednoduchá síť na kanálu tomu dokáže zabránit Každý déšť spláchne plast do řek. Jednoduchá síť na kanálu tomu dokáže zabránit Mikroplasty už nejsou hrozba budoucnosti. Jsou v pitné vodě, v dešti, v lidské krvi i … ZAJÍMAVOSTI
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz