19. 6. svátek má Leoš

V sobotu se v Mníšku utkají v zábavné soutěži obce regionu

9. června 2015   (15:38)
V sobotu se v Mníšku utkají v zábavné soutěži obce regionu

Letos je přihlášeno 12 týmů.



Tradiční meziobecní sportovní klání obcí mníšeckého mikroregionu s názvem Hry bez hranic bude letos pořádat Mníšek pod Brdy. Půjde už o třetí ročník a uskuteční se v sobotu 13. června. Cílem této sportovně zábavné akce je samozřejmě pobavit širokou veřejnost, ale také podpořit pospolitost lidí, kteří žijí v obcích Mníšecka.

Poprvé se tyto hry konaly v Kytíně, pak pomyslnou pochodeň převzali Líšničtí, kterým se podařilo udržet hodně vysokou laťku, jenž nastavil už první ročník a nyní je tedy na řadě Mníšek. Organizátoři se nechali volně inspirovat oblíbenou stejnojmennou soutěží, která propojovala národy a města napřič Evropou. „Podmínkou účasti v soutěži je desetičlenný tým obce mníšeckého mikroregionu, který tvoří čtyři muži, čtyři ženy a pak ještě od každého pohlaví jeden náhradník. Ti se utkají během ve sportovních, dovednostních i zábavných disciplínách, plus jedna volná disciplína v prezentaci obce, ta letošní bude inspirovaná divadlem,“ vysvětluje tiskový mluvčí mníšecké radnice Miloš Navrátil. Ostatní úkoly inspirovaly události typické pro Mníšek, jako je například chybějící čtvrtá věž místního zámku, hornická historie nebo současný neustálý boj s přemnoženými divočáky.

Během celého dne nebude chybět ani doprovodný program pro malé i velké, bohaté občerstvení a večerní zábava s živou hudbou. Zajímavé je i to, že rok od roku roste i počet soutěžních týmů, prvního ročníku v Kytíně se účastnilo osm tymů, v Líšnici devět a na letošní hry se přihlásilo dvanáct týmů. „Program začne v jedenáct hodin dopoledne defilé všech týmů a bude pokračovat jednotlivými disciplínami. Na večer je pak připravená taneční zábava a ohňostroj s překvapením,“ dodává k programu celé akce Miloš Navrátil.

Hry se budou konat na prostranství před mníšeckým zámkem, kde se během odpoledne odehraje celé sportovní klání a večer pak samotná taneční zábava.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: red
autor: red








Další články

NEHODA U DRÁSOVA: Senior s citroënem nezvládl odbočení na dálničním sjezdu a skončil v příkopu NEHODA U DRÁSOVA: Senior s citroënem nezvládl odbočení na dálničním sjezdu a skončil v příkopu Sedmdesátiletý řidič osobního automobilu značky Citroën nezvládl ve čtvrtek odpoledne … AKTUALIZOVÁNO Březnice ožije na dlouhé týdny sérií koncertů: Zažijte magické hudební noci pod širým nebem Březnice ožije na dlouhé týdny sérií koncertů: Zažijte magické hudební noci pod širým nebem Březnice se v nadcházejících týdnech promění v centrum letní kultury. Festival … KULTURA Pohonné hmoty v Příbrami: Benzin i nafta stále zlevňují Pohonné hmoty v Příbrami: Benzin i nafta stále zlevňují Za benzin Natural 95 zaplatíte momentálně v Příbrami v rozmezí od 37,89 Kč do 40,70 Kč … DOPRAVA Dům, který nemusí být kompromisem. Na Příbramsku se občas objeví nemovitost s více možnostmi života Dům, který nemusí být kompromisem. Na Příbramsku se občas objeví nemovitost s více možnostmi života Při hledání domu si lidé často kladou stejnou otázku – hledám místo pro rodinu, nebo … KOMERČNÍ SDĚLENÍ /TIP NA VÝLET/ Den dětí v Brdech nabídne dobrodružství v přírodě a místo je jako stvořené pro rodinný výlet /TIP NA VÝLET/ Den dětí v Brdech nabídne dobrodružství v přírodě a místo je jako stvořené pro rodinný výlet Jak rozdělat oheň, postavit nouzový přístřešek nebo se orientovat v terénu pomocí … FOTOGALERIE ORLOV 2030 - komplexní projekt propojující bydlení v přírodě, rekreaci, a chybějící zázemí pro turismus v Brdech ORLOV 2030 - komplexní projekt propojující bydlení v přírodě, rekreaci, a chybějící zázemí pro turismus v Brdech Projekt ORLOV 2030 představuje dlouhodobou vizi rozvoje lokality Orlov u Příbrami. … KOMERČNÍ SDĚLENÍ Srnče není plyšák. A kennelka není suvenýr. Ochránci prosí: nesahejte na nic Srnče není plyšák. A kennelka není suvenýr. Ochránci prosí: nesahejte na nic Každé ráno vstávají ve čtyři, aby pomocí dronů zachránili srnčata před sekačkami. A … ZVÍŘATA Restaurace U Bohéma v historickém centru Příbrami vás láká na tradiční kuchyni v nevšedním kabátu Restaurace U Bohéma v historickém centru Příbrami vás láká na tradiční kuchyni v nevšedním kabátu Příjemné tradiční prostředí, oblíbená obědová menu, zajímavý a nevšední à la carte, … KOMERČNÍ SDĚLENÍ Zastupitelstvo ve středu řeší individuální dotace i prodej městských pozemků. Jednání můžete sledovat online Zastupitelstvo ve středu řeší individuální dotace i prodej městských pozemků. Jednání můžete sledovat online Příbramské zastupitelstvo se ve středu 17. června znovu sejde v jednacím sále na … ON-LINE PŘENOS
Meteorologové vydali výstrahu před vysokými teplotami Meteorologové vydali výstrahu před vysokými teplotami Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) vydal výstrahu před vysokými a velmi vysokými … AKTUÁLNĚ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz