V sobotu se pojede pátý ročník Rožmitálského cyklokrosu
20. října 2023 (17:39)
foto: Štěpán Zámečník, zdroj: Rožmitálský cyklokros / se souhlasem
Start hlavního závodu je ve 14.00, dopoledne na kola i odrážedla nasednou děti.
V sobotu 21. října se do okrajové části Rožmitálu pod Třemšínem – Malého obůru – sjedou amatérští cyklističtí sportovci. Čeká je pátý ročník Rožmitálského cyklokrosu. Hlavní závod startuje ve 14.00. „Délka jednoho kola je pro muže je 2,2 kilometru. Jede se osm kol s pravidly cyklokrosu. V případě, že první závodník předjede posledního o kolo, tak poslední už nepokračuje,“ upřesňuje za organizační tým Jiří Trefný.
Sportovní a doprovodný program je připraven také pro děti. Nejmladší závodníci vyrazí na trať na odrážedlech v 10.15. Pro nejstarší kadetky a kadety od 13 do 15 let začne závod v půl jedné. Dětské trasy jsou zkráceny a přizpůsobeny jednotlivým věkovým kategoriím. Závodníci do osmnácti let mají startovné zdarma, na akci nebude chybět občerstvení s opékáním vuřtů.
Historie závodu se začala psát na přelomu 70. a 80. let minulého století. Startovalo se na náměstí a trasa vedla do zámecké zahrady, přes potok a kolem rybníku Kuchyňka až po svahy přilehlého pole a louky Na Obůru, s cílem opět na náměstí. V roce 1980 se zde dokonce konalo mistrovství Československa. „Obecně známá pravda zní, že cyklokros buď miluješ, nebo nenávidíš. My se řadíme spíše k té první skupině, proto jsme se rozhodli závod v Rožmitále pod Třemšínem po více než třiceti letech obnovit,“ zmiňují pořadatelé impuls pro oživení cyklokrosového klání v roce 2016.
Přihlášky, propozice a informace k pátému ročníku najdete na webu cyklo-rozmital.estranky.cz nebo facebookové stránce Rožmitálský cyklokros.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková
Související
•Stavbaři opraví silnice u Mníšku pod Brdy, práce vyjdou na 132 mil. Kč
•Video: Příslušníci Věznice Příbram nacvičovali potlačení vzpoury odsouzených
•Ve Slapech vznikne Chodník slávy
Další články
Soutěž: Vyhrajte dvakrát dvě VIP vstupenky na zahájení Silmet Rally Příbram
Silmet Rally Příbram se jede už o nadcházejícím víkendu. A díky generálnímu partnerovi …
SOUTĚŽ
Každý déšť spláchne plast do řek. Jednoduchá síť na kanálu tomu dokáže zabránit
Mikroplasty už nejsou hrozba budoucnosti. Jsou v pitné vodě, v dešti, v lidské krvi i …
ZAJÍMAVOSTI
Po víkendových přeháňkách přijde obrat. Česko čeká návrat tropů, teploty příští týden překročí třicítku
Po krátkém ochlazení se do Česka vrátí pravé letní počasí. Meteorologové očekávají, že …
POČASÍ
Příbramská nemocnice nasadí technologii, kterou má jako první v ČR. Robotické operace začnou 2. září
Oblastní nemocnice Příbram má jako první nemocnice v ČR k dispozici nejnovější …
AKTUÁLNĚ
Fesťáczek Presents poprvé ovládne Lesní divadlo Skalka. Rodiny čeká den plný hudby, divadla i zábavy
Rodinný festival Fesťáczek letos přichází s novým názvem Fesťáczek Presents a vůbec …
AKTUÁLNĚ
Nový hit internetu: Espresso s energy drinkem. Opravdu funguje, nebo je to jen trend?
Sociální sítě v posledních měsících zaplavuje nový nápoj, který si získává stále větší …
ZAJÍMAVOSTI
Brdonoš je plnoletý. 18. ročník přinese změny, které tu ještě nebyly
V Podlesí se chystá 18. ročník triatlonu Brdonoš. Letos s novým konceptem, ale se …
SPORT
Policie varuje: Koloběžkáři riskují pokuty i vážné nehody.
Elektrokoloběžek na silnicích rychle přibývá, s nimi ale i počet přestupků a …
DOPRAVA
Prázdniny na zámku v Bukovanech patří dětem. Příměstské tábory nabízejí hry, výlety i kouzelná dobrodružství
Zámecký areál v Bukovanech se během letních prázdnin proměnil v místo plné dětského …
Když sanitka jede zbytečně. Měla by být za plané výjezdy odpovědnost?
Záchranná služba v Česku každoročně vyjíždí i k případům, které podle zdravotníků …
ANKETA




