V sobotu přibylo nejvíce případů covidu za víkendový den od konce května
5. září 2021 (09:03)
foto: pribram.cz/Tomáš Pečenka
Roste také reprodukční číslo, které se 11. den v řadě drží nad hodnotou jedna.
Testy v sobotu potvrdily 205 nových případů onemocnění covid-19 v Česku. Je to nejvyšší denní nárůst za víkendový den od konce letošního května. Před týdnem bylo nových případů o 72 méně. V nemocnicích bylo v sobotu 63 lidí s prokázanou nákazou novým typem koronaviru. V mezitýdenním srovnání vzrostl počet hospitalizovaných o 11. Dále roste také reprodukční číslo, které se 11. den v řadě drží nad hodnotou jedna.
Koronavirová epidemie se nejvýrazněji šíří v Karlovarském kraji. Na 100.000 obyvatel tam připadá 32 nových případů za posledních sedm dní. Následuje Praha s 27 a jižní Čechy se zhruba 22 případy. Naopak nejpříznivější situace je v Královéhradeckém kraji, kde připadá šest případů na 100.000 obyvatel za posledních sedm dní.
Na úrovní okresů se onemocnění nejvýrazněji šíří na Karlovarsku. Na 100.000 lidí tam připadá 67 nových případů za týden.
Reprodukční číslo, které udává udává průměrný počet nakažených od jednoho pozitivně testovaného, mírně stouplo z 1,24 na 1,26. Vyšší bylo naposledy v polovině července. Nad hodnotou jedna, představující předěl mezi zrychlováním a zpomalováním šíření infekce, je reprodukční číslo 11. dnem.
V nemocnicích bylo v sobotu 63 lidí s prokázanou infekcí novým koronavirem. Stav 13 z nich lékaři hodnotí jako těžký. O týden dříve bylo hospitalizovaných 52, z nichž v těžkém stavu bylo devět pacientů.
Od začátku epidemie v Česku se novým koronavirem prokazatelně nakazilo 1,68 milionu lidí. Více než 98 procent z nich už se uzdravilo, naopak 30.406 zemřelo. Za posledních sedm dní přibyla do statistik dvě úmrtí.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK
autor: Tomáš Pečenka
Další články
HOTOVO! Příbram to dokázala. Infarktový obrat, drama v prodloužení a postup do semifinále je doma!
Baník to dokázal! Příbram v třetím čtvrtfinále předvedla obrovskou vůli, když ani …
SPORT
Sezónu v záchranné stanici Hrachov otevřou sovy: Přijďte 5. dubna podpořit zvířecí pacienty
Přivítejte jaro v přírodě a nahlédněte do zákulisí záchrany živočichů. V sobotu 5. …
Zastupitelstvo města Příbram: sledujte s námi online.
Ve středu 25. března od 16:00 se v jednacím sále na náměstí T. G. Masaryka 121 …
ON-LINE PŘENOS
Hasiči vyprošťovali zraněnou řidičku po nárazu do stromu
Ve středu 25. března asi hodinu před polednem vyjížděly všechny složky integrovaného …
AKTUALIZOVÁNO
Středočeské památky zahájí novou sezonu, návštěvníci si připlatí na vstupném
Středočeské památky ve správě Národního památkového ústavu (NPÚ) vstoupí do nové …
AKTUÁLNĚ
Hasiči i policie prověřovali nahlášený únik plynu na poště, plynaři zajištují opravu potrubí
Ve středu dopoledne mířili hasiči k budově pošty v ulici Gen. R. Tesaříka v Příbrami. …
AKTUALIZOVÁNO
Příbram se v sobotu opět připojuje k celostátní akci Ukliďme Česko
Stejně jako v předchozích letech se i letos Příbram zapojí do celostátní úklidové akce …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Exkluzivně o Díky!FESTu: Kdo bude dalším vystupujícím a co bylo v plánu na další ročník?
Portál pribram.cz je hlavním mediálním partnerem této akce, která se letos koná 19. …
ROZHOVOR
Do Česka se žene prudké ochlazení. Sníh bude i v nížinách, říkají meteorologové
Po teplém začátku týdne míří do Česka výrazná změna počasí. Teploty ve čtvrtek a v …
AKTUÁLNĚ
Nultá hodina autoškoly odstartovala! Budoucí řidiči na Dubně prošli intenzivním školením o bezpečné jízdě
Během pondělního dopoledne proběhl na Střední odborné škole Dubno atraktivní …
DOPRAVA




