V sobotu přibylo nejvíc případů covidu za víkendový den od konce května
18. července 2021 (10:31)
foto: ilustr/pixabay
Počet lidí, kteří jsou s covidem v nemocnicích, v sobotu oproti pátku klesl z 30 na 29.
Za sobotu přibylo v České republice 195 potvrzených případů covidu, o 38 více než před týdnem. Je to nejvyšší nárůst o víkendovém dni od konce května. Počet lidí, kteří jsou s covidem v nemocnicích, v sobotu oproti pátku klesl z 30 na 29. Ve vážném stavu nadále zůstává šest pacientů s novým koronavirem. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví.
V uplynulých sedmi dnech připadá nyní v zemi na 100.000 obyvatel zhruba 15 nakažených, stejně jako předchozí den. Nejhorší situace je v Praze, kde za poslední týden odhalily testy téměř 43 nových případů nákazy na 100.000 obyvatel. Druhý je Plzeňský kraj s 36 případy a třetí střední Čechy přibližně s 21 novými případy na 100.000 obyvatel za posledních sedm dní.
Mezi okresy je situace nejhorší na Plzeňsku. Okres Plzeň-sever vykazuje přes 54 nových případů na 100.000 obyvatel na sedm dní a v Plzni je to téměř 49. Následuje hlavní město s 41 případy na 100.000 obyvatel za poslední týden.
Od začátku epidemie se v Česku novým typem koronaviru prokazatelně nakazilo 1,671.027 lidí. Zhruba 98 procent z nich už se uzdravilo. Od začátku července stoupl počet odhalených případů nákazy o 3386 případů, zatímco za prvních 17 dní v červnu to bylo 3906 případů. Červencovým denním maximem je 316 nových případů z tohoto úterý.
Od začátku července přibylo do statistik zatím šest případů úmrtí lidí s prokázaným covidem. Za shodné období v červnu to bylo 61 případů. Od začátku epidemie loni v březnu zemřelo v celé republice s covidem 30.338 lidí.
Zdravotníci tuto sobotu aplikovali 30.338 dávek vakcíny proti koronaviru, obdobný počet jako před týdnem. Celkový počet podaných dávek v zemi se blíží 9,5 milionu. Dokončené očkování má 4,209.734 lidí.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK
autor: Tomáš Pečenka
Další články
Konec prázdnin ve velkém stylu. Dobříšské pivní slavnosti nabídnou pivo, hudbu i zasloužený odpočinek
Poslední prázdninový víkend si zaslouží pořádnou tečku. Pokud ještě nevíte, kam …
DOBŘÍŠ
Vydejte se objevovat Velkou Ameriku, český Grand Canyon nedaleko Příbrami
Jen necelou hodinu jízdy od Příbrami se nachází jedno z nejkrásnějších míst Českého …
TIP NA VÝLET
Ve Višňové vypukne Chalupářský teréňák! Děti i dospělí vyběhnou na překážky, večer přijde zábava
Poslední srpnovou sobotu bude ve Višňové pořádně živo. V sobotu 29. srpna se na …
AKTUÁLNĚ
Stav dálnic a silnic I. třídy bude sledovat diagnostický vůz nové generace
Stav dálnic a silnic první třídy bude od podzimu v Česku sledovat diagnostický vůz …
DOPRAVA
Dorazí tropy, vzápětí je utnou bouřky. Meteorologové kvůli bouřkám vydali výstrahu
Česko zažívá krátký návrat tropických teplot. Ve čtvrtek teploty vystoupají až k 29 …
AKTUALIZOVÁNO
Příbramské kino: jednosál, který umí zázraky. Spider-Man přitáhl přes tisíc diváků
V roce 2019 bylo příbramské kino nejnavštěvovanějším jednosálovým kinem v republice. A …
AKTUÁLNĚ
Mohou mít tisíce na bydlení, péči i energie. Polovina seniorů si o ně vůbec neřekne
Po zaplacení nájmu, energií a léků zůstává některým seniorům jen pár tisíc. Přitom …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Od víkendu začínají v Praze a Středočeském kraji platit běžné jízdní řády MHD
S koncem letních prázdnin začínají v Praze a Středočeském kraji platit běžné jízdní …
AKTUÁLNĚ
Bojíte se výtahu? Pak žijete déle. Studie ukazuje překvapivý efekt schodů
Pravidelná chůze po schodech výrazně snižuje riziko kardiovaskulárních onemocnění i …
LIFESTYLE
Restaurace musí mít registraci. Veterinárná správa varuje před výrobou masných výrobků „na doma“
Státní veterinární správa (SVS) upozorňuje provozovatele restaurací, že pokud ve své …
NEPŘEHLÉDNĚTE




