20. 3. svátek má Světlana




V sobotu přibylo 564 případů covidu, v nemocnicích se růst neprojevuje

25. září 2022   (08:21)
V sobotu přibylo 564 případů covidu, v nemocnicích se růst neprojevuje
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka

Pacientů ve vážném stavu je 24 stejně jako před týdnem a 774 hospitalizovaných je o 17 méně než o týden dřív.


V sobotu testy v Česku potvrdily 564 případů koronaviru, o čtvrtinu víc než o týden dřív. Testovaných přitom ubylo, stejně jako podezření na opakovanou nákazu. Jejich počet klesl v mezitýdenním srovnání o 15 na 217. V nemocnicích se sílící šíření nákazy neprojevuje, 774 hospitalizovaných s covidem-19 a 24 z nich ve vážném stavuj je prakticky stejně jako před týdnem.

Počty nově nakažených za jednotlivé dny začaly letos podobně jako v předchozích letech stoupat po prázdninách. Sobotních 564 potvrzených případů je o víkendu nejvíc od poloviny srpna, kdy doznívala nezvyklá letní vlna onemocnění. Lékaři varují před zesílením epidemie v dalších měsících a doporučují zejména starším a chronicky nemocným lidem, aby se nechali proti covidu-19 očkovat či přeočkovat.
Dál se zvyšuje také incidenční číslo, za poslední týden připadá na 100.000 obyvatel 152 nových případů, před týdnem to bylo 137. Nejvyšší týdenní incidence je v Královéhradeckém kraji se 181 případy, nejmenší je počet 104 nově nakažených na 100.000 obyvatel za posledních sedm dní v Karlovarském kraji.
V předchozích dnech se denní přírůstek nakažených zvyšoval společně s počtem antigenních a PCR testů, za sobotu ale testovaných v mezitýdenním srovnání ubylo asi o dvě stovky na 2336. Zhruba třetinová pozitivita u lidí testovaných kvůli příznakům podle epidemiologů ukazuje, že nakažených je násobně víc lidí, než evidují statistiky. Další nakažení buď příznaky nemají, nebo se s mírným průběhem vyléčí doma bez návštěvy lékaře.

Lidí s covidem-19 v nemocnicích tak nepřibývá. Pacientů ve vážném stavu je 24 stejně jako před týdnem a 774 hospitalizovaných je o 17 méně než o týden dřív.
Od začátku epidemie v březnu 2020 bylo v Česku potvrzeno 4,09 milionu případů nákazy koronavirem. Podezření na opakovanou infekci bylo 329.276. S koronavirem dosud zemřelo 41.012 lidí. Za poslední týden bylo úmrtí 43, o týden dřív 52.
Zájem o očkování proti covidu-19 se proti předchozí sobotě výrazně snížil. Pro vakcínu si přišlo 432 lidí, o týden dřív víc než tisíc. Lidé si dál chodí hlavně pro druhou posilující dávku, za sobotu jich bylo 331. S očkováním v sobotu začalo pět lidí. Ukončené základní očkování, což obvykle obnáší dvě dávky, v Česku má 6,89 milionu lidí. Pro první posilující dávku si přišlo přes 4,3 milionu lidí a pro druhou téměř 276.000.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK
autor: Tomáš Pečenka








Související


Další články

Galavečer sportu v Příbrami: Kdo se stal nejlepším sportovcem roku 2025? Galavečer sportu v Příbrami: Kdo se stal nejlepším sportovcem roku 2025? Ve čtvrtek 19. března večer se v příbramské divadle koná dlouho očekávaný Galavečer … ON-LINE PŘENOS Který městský problém si podle vás zaslouží „černého Petra“? Který městský problém si podle vás zaslouží „černého Petra“? Příbram funguje dál svým běžným rytmem, ale řada problémů zůstává otevřená. Na přání … ANKETA Řidič při couvání porazil ženu v Příbrami Řidič při couvání porazil ženu v Příbrami Ve čtvrtek 19. března odpoledne vyjížděli záchranáři k nahlášené nehodě se … AKTUÁLNĚ Ceny benzinu a nafty jdou stále nahoru. Nejlevněji natankujete stále u Silmetu a u značky Prim Ceny benzinu a nafty jdou stále nahoru. Nejlevněji natankujete stále u Silmetu a u značky Prim Za benzin Natural 95 zaplatíte tento týden v Příbrami v rozmezí od 38,50 Kč do 40,90 … AKTUÁLNĚ Policie hledá jedenapadesátiletou ženu Policie hledá jedenapadesátiletou ženu Příbramští kriminalisté vyhlásili pátrání po 51leté ženě, která bydlí v chráněném … FOTO Baník zná soupeře pro čtvrtfinále: Čeká ho derby a start série v pátek Baník zná soupeře pro čtvrtfinále: Čeká ho derby a start série v pátek Sezona jde do svého vrcholu a HC Baník Příbram má za sebou úspěšné osmifinále, ve … SPORT Farmářské trhy se vrací do Příbrami. Sezona startuje už tuto sobotu Farmářské trhy se vrací do Příbrami. Sezona startuje už tuto sobotu Oblíbené farmářské trhy jsou zpět. Sezona 2026 odstartuje už tuto sobotu 21. března na … NEPŘEHLÉDNĚTE Radek Galaš: „True crime je trend. Ale nesmí z nás dělat fanoušky vrahů.“ Radek Galaš: „True crime je trend. Ale nesmí z nás dělat fanoušky vrahů.“ Mgr. Radek Galaš, ředitel Muzea Policie České republiky, působí jako člověk, který se … ROZHOVOR Pro psy smrtelný virus se šíří mezi divokými prasaty. První případy už jsou blízko Příbramska Pro psy smrtelný virus se šíří mezi divokými prasaty. První případy už jsou blízko Příbramska Státní veterinární správa (SVS) spolu s Českomoravskou mysliveckou jednotou varují … AKTUÁLNĚ
Čtvrtfinále play off? Město může připravit HC Baník o domácí výhodu Čtvrtfinále play off? Město může připravit HC Baník o domácí výhodu HC Baník Příbram stojí před vrcholem sezony – prvním zápasem čtvrtfinále play off, … SPORT
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz