V sobotu bylo víc případů covidu než před týdnem, počet hospitalizovaných klesá
14. srpna 2022 (08:36)
foto: pribram.cz / Jakub Pečenka
Počet potvrzených případů nákazy koronavirem od začátku epidemie v březnu 2020 přesáhl v tomto týdnu čtyři miliony.
Poprvé od konce července v mezitýdenním srovnání mírně stoupl počet nových případů covidu-19. V sobotu laboratoře podle webu ministerstva zdravotnictví odhalily 570 nákaz, to je o 51 víc než o týden dřív. Testů bylo oba dny podobně, kolem 2400. Až další dny ukážpu, zda jde o jednorázový víkendový výkyv, či obrat v dosavadním zpomalování epidemie.
Nadále klesá počet nakažených, kteří jsou v nemocnicích. Uplynulý den se snížil na 854, minulou sobotu bylo hospitalizovaných víc než tisíc. Pacientů ve vážném stavu výrazně neubývá, v uplynulých dnech je jich kolem třiceti.
Testy prokázaly v sobotu kromě nových případů ještě 218 podezření na opakovanou nákazu, před týdnem o něco víc - 230.
V přepočtu na 100.000 obyvatel bylo v Česku za posledních sedm dní zaznamenáno 117 případů infekce, před týdnem byla sedmidenní incidence na 136 případech. Nejvíce se nákaza šíří v Praze se 154 potvrzenými případy. Následuje Moravskoslezský kraj, kde incidenční číslo činí 123. Naopak nejlépe je na tom Vysočina s 84 případy na 100.000 lidí za poslední týden. Incidenční číslo nižší než 100 vykazují ještě Liberecký, Jihočeský a Plzeňský kraj.
Epidemie koronaviru začala v Česku růst v prvním červnovém týdnu poté, co od začátku března klesala. V polovině letních prázdnin se ale trend znovu otočil. Denní nárůsty nakažených v mezitýdenním srovnání klesaly třetí týden po sobě, poprvé mírně vzrostly až tento víkend.
Proti závažnému průběhu onemocnění podle odborníků chrání očkování, zájem o vakcíny proti koronaviru ale zatím není vysoký. V sobotu se podle údajů ministerstva nechalo očkovat 314 lidí, o 253 méně než minulý týden. Většina z nich si stejně jako v předchozích dnech přišla pro první či druhou posilující dávku vakcíny. Plně naočkováno proti covidu bylo v Česku dosud necelých 6,89 milionu lidí. Posilujících dávek zdravotníci aplikovali zhruba 4,36 milionu. Zatím se očkuje bez předchozí registrace, kterou ministerstvo zdravotnictví spustí v pondělí.
Počet potvrzených případů nákazy koronavirem od začátku epidemie v březnu 2020 přesáhl v tomto týdnu čtyři miliony. Dalších víc než 295.000 případů připadá na opakovanou nákazu. Od začátku epidemie zemřelo s prokázaným covidem v Česku 40.641 lidí, od začátku týdne bylo úmrtí zatím 49.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ ČTK
autor: Tomáš Pečenka
Související
•Ve Středočeském kraji dál ubývá případů covidu, za týden jich bylo 1663
•Středočeské nemocnice doufají, že nebudou muset omezovat vytápění
•O 5000 Kč na dítě je možné od příštího týdne žádat on-line či v Czech Pointu
Další články
Letní víkendová linka z Příbrami do Brd startuje v sobotu
Víkendová linka bude turistům a cyklistům k dispozici i v letošním roce. Spoj začne …
AKTUÁLNĚ
Triatlonové drama v Příbrami pokračovalo ve štafetách
Po sobotním mistrovství České republiky ve sprint triatlonu pokračoval nabitý …
SPORT
Odsouzení z příbramské věznice pomáhají v Zotavovně Pracov. Spolupráci představili během Dne dětí
Dlouhodobá spolupráce mezi Věznicí Příbram a ZZMS Zotavovnou Pracov získala o …
NEPŘEHLÉDNĚTE
„Je to splněný životní sen.“ Kristýna Branišová z Příbrami se stala mistryní Evropy ve wellness fitness
Příbram má další výraznou sportovní osobnost. Kristýna Branišová, rodačka z Příbrami, …
ROZHOVOR
Příbramské divadlo uvede už ve čtvrtek premiéru Zamilovaného Shakespeara
Jak mohla vzniknout největší milostná hra všech dob? Odpověď nabízí romantická komedie …
VIDEO
Drkolnov vře kvůli plánovanému parkovišti. Město říká, že reaguje na dlouhodobé prosby obyvatel. Petice tvrdí opak
Na příbramském Drkolnově se rozhořel spor o plánované parkoviště v Družstevní ulici. …
AKTUÁLNĚ
/FOTO UVNITŘ/ Policie pátrá po šestnáctileté dívce z Příbramska
Policie České republiky vyhlásila pátrání po šestnáctileté Janě Bohaté z Příbramska. …
AKTUÁLNĚ
Čapí rodinky pod dohledem kamer: V Milíně i v Rožmitále lidé sledují malé čápy
Návrat čápů každoročně přitahuje pozornost lidí napříč regionem. Zatímco v Milíně už …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Srážka dvou aut u Dubence: Zraněnou řidičku museli hasiči z vozu vyprostit
Dvě osobní auta se v úterý odpoledne srazila na silnici 18 u obce Dubenec na …
AKTUALIZOVÁNO
Hlubošská olympiáda, tradice, která vede děti ke sportu
Mateřská škola Hluboš letos uspořádala již 18. ročník Hlubošské olympiády, tradiční …
ŠKOLSTVÍ




