29. 8. svátek má Evelína

V sobotu bude až 21 stupňů, neděle bude chladnější, ale skoro bez deště

6. října 2022   (09:01)
V sobotu bude až 21 stupňů, neděle bude chladnější, ale skoro bez deště
foto: pixabay

Příjemné počasí takzvaného tereziánského léta má vydržet i po víkendu.


Během nadcházejícího víkendu se odpolední teploty budou pohybovat do 20 stupňů Celsia. V sobotu bude tepleji, až 21 stupňů, mohou se objevit přeháňky nebo déšť. V neděli by teploměr měl ukázat maximálně 17 stupňů Celsia, oblačnosti ale bude méně a pršet má jen výjimečně. Vyplývá to z předpovědi počasí Českého hydrometeorologického ústavu.

Přes republiku dnes sice přejde slabá studená fronta, pršet nicméně skoro nebude a ochlazení čekají meteorologové jen ve vyšších vrstvách atmosféry. Při zemi se oproti předchozímu dni dokonce oteplí - odpolední teploty na většině území vystoupí na 17 až 21 stupňů.
V pátek se čeká polojasno až jasno, ráno budou někde mlhy. Nejnižší noční teploty klesnou na deset až šest stupňů, na severu a západě budou noci chladnější s minimy sedm až tři stupně Celsia. Nejvyšší denní teploty se dostanou na 17 až 21 stupňů.
V sobotu má být podle předpovědi oblačno až polojasno, během dne zataženo, ráno a dopoledne se znovu mohou objevit mlhy. Místy dorazí přeháňky nebo déšť, večer bude oblačnosti a srážek ubývat. V noci předpověď předpokládá nejnižší teploty 11 až sedm stupňů, přes den se budou maxima pohybovat od 16 do 20 stupňů.

Neděle bude chladnější, zato slunečnější, přeháňky a mlhy se objeví jen ojediněle. V noci a nad ránem mohou teploty na západě a jihozápadě klesnout těsně nad nulu, místy v těchto regionech hrozí i přízemní mrazíky. Nejvyšší denní teploty vystoupají na 13 až 17 stupňů.

Příjemné počasí takzvaného tereziánského léta má vydržet i po víkendu.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK/ČHMÚ
autor: Jakub Pečenka








Související


Další články

Smlouva o telefonu: dokument, který by dnes potřebovala půlka internetu Smlouva o telefonu: dokument, který by dnes potřebovala půlka internetu Debaty o tom, kdy dát dětem první telefon, jak ho zakázat ve školách, kdy pustit děti … NÁZOR Český červený kříž pokračuje na zámku v Bukovanech v odkazu Alice G. Masarykové Český červený kříž pokračuje na zámku v Bukovanech v odkazu Alice G. Masarykové Zámek v Bukovanech na Příbramsku sloužil po více než devadesát let jako ozdravovna a … AKTUÁLNĚ Rok práce, skryté poškození a vlhkost ve zdech. Kaple sv. Kříže se po rekonstrukci otevírá Rok práce, skryté poškození a vlhkost ve zdech. Kaple sv. Kříže se po rekonstrukci otevírá Kaple sv. Kříže na Starém hřbitově v Příbrami je po rozsáhlé rekonstrukci opět … AKTUÁLNĚ Helma může zachránit život! Policisté na Příbramsku kontrolovali cyklisty Helma může zachránit život! Policisté na Příbramsku kontrolovali cyklisty Při jízdě na kole může rozhodovat o životě. Přilba není zbytečnost, ale důležitý … DOPRAVA Kultura bez bariér. Státní muzea budou první neděli zdarma — velká úleva pro rodiny i návštěvníky, kteří počítají každou korunu Kultura bez bariér. Státní muzea budou první neděli zdarma — velká úleva pro rodiny i návštěvníky, kteří počítají každou korunu Od září se otevře možnost, která může změnit víkendové plány mnoha lidí. Státní muzea … AKTUÁLNĚ /RECEPTY/ Červené klenoty lesa: Brusinky nejsou jen ozdobou svíčkové /RECEPTY/ Červené klenoty lesa: Brusinky nejsou jen ozdobou svíčkové Vrchol léta bývá ve znamení houbaření, ale pokračuje i sběr lesních plodů. Na houby si … POZNÁVÁME BRDY Pohonné hmoty v Příbrami: Naftu některé čerpačky zdražily Pohonné hmoty v Příbrami: Naftu některé čerpačky zdražily Za benzin Natural 95 zaplatíte momentálně v Příbrami v rozmezí od 40,90 Kč do 41,90 Kč … AKTUÁLNĚ V Podlesí se rozloučí s prázdninami. Děti čeká rýžování zlata i seskok parašutistů V Podlesí se rozloučí s prázdninami. Děti čeká rýžování zlata i seskok parašutistů Poslední srpnová sobota, 29. srpna, bude v Podlesí patřit dětem, soutěžím, tanci i … NEPŘEHLÉDNĚTE Tipy na víkend: Rozlučte se s létem skvělými pokrmy a nápoji nebo některou z řady kulturních akcí! Tipy na víkend: Rozlučte se s létem skvělými pokrmy a nápoji nebo některou z řady kulturních akcí! Poslední srpnový víkend bude opět velmi rozmanitý. Milovníci dobrého jídla a pití … NEPŘEHLÉDNĚTE
Česko čekají nebezpečné bouřky! Jihozápad dostal nejvyšší stupeň výstrahy Česko čekají nebezpečné bouřky! Jihozápad dostal nejvyšší stupeň výstrahy Dnešní bouřky mohou být na jihozápadě Čech mimořádně nebezpečné. Služba Estofex poprvé … AKTUÁLNĚ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz