31. 3. svátek má Kvido




V Sedlčanech se utkají automobiloví závodníci. Na ledě

12. ledna 2024   (19:31)
V Sedlčanech se utkají automobiloví závodníci. Na ledě
foto: ilustrační, Pixabay

V hokeji se jezdci rallycrossu a autocrossu předvedou v sobotu 13. ledna na zimním stadionu.


Akce spojené s automobilovými závody, především s rallycrossem a autocrossem, obvykle probíhají v Sedlčanské kotlině. Utkání v sobotu 13. ledna se ovšem odehraje na jiném povrchu a o pár set metrů dál od závodiště. V historicky třetím souboj se zástupci těchto disciplín předvedou také v helmách a v rukavicích, nikoliv však v závodních kombinézách, ale v hokejové výstroji. Týmy můžete povzbudit od 11:30 na zimním stadionu v Sedlčanech.

Soupiska autocrossového týmu doznala oproti předchozímu ročníku několika změn. Asi tou nejpodstatnější je neúčast brankařského mága, jezdce divize SuperBuggy, Romana Poláka, jemuž se narodil potomek. V bráně ho nahradí jezdec divize D6 Jan Přibyl, který hrál v loňském zápase v poli. Složení první útočné formace je také ohroženo. Covid sužuje špičkového pilota divize TA Lukáše Musila a týmoví lékaři dělají vše proto, aby mohl nastoupit. Pokud by léčba nebyla úspěšná, zastoupí Lukáše jeho mechanik Jarda Sucharda.
Připraven je kapitán Jirka Bret a levé křídlo první formace Vašek Kindl z Buggy 1600. V obraně nastoupí stálice Milan Purma z D6 a Tomáš Vejmola z Kartcrossu. V druhé útočné formaci se představí Pepa Burian z Buggy 1600, kterého doplní motorář a testovací jezdec SuperBuggy Petr Krejčík a bratr Lukáše Musila David. Tradiční oporou je bývalý jezdec divize TA a nyní hobby autocrossu Vojta Plecháč. Zranění nepustí do zápasu jeho bratra, a to samé se bohužel týká i největší hvězdy týmu – jezdce SuperBuggy Jirky Tlustého – i bratrů Halouskových. Aleš doléčuje zranění a Standa nám malinko přibral a bojíme se, že by se ledem propadl do strojovny stadionu.
Trenér a hlavní stratég týmu Tomáš Němec nebude mít na lavičce lehkou pozici. Nyní usilovně pracuje a obvolává řady autokrosařů, zda se mezi nimi nenajde někdo s hokejovou minulostí, který by ještě posílil zraněními a nemocemi zdecimovaný tým. Každopádně kromě divize D2 mají autocrossaři jezdce ze všech divizí. Soupiska autocrossu je tedy zatím značně prořídlá a o to víc hráči věří v podporu autocrossových fanoušků.

Také soupiska rallycrossu nabídne změny. Posílena byla díky celkově malému počtu sportujících rallycrossových závodníků o jezdce z rallye. Hájit záda rallycrossovému týmu bude opět Libor Vondruška, který s celou svou rodinou plní pokladničku hobby auto rallycrossu v Sedlčanech, a vychovává tak mladé naděje pro tento krásný motorsport. Do obrany nastoupí Jakub Zíka, rallye spolujezdec a mechanik MS motorsport. Spolu s ním se představí Daniel Němeček, který startoval v sezoně 2023 v Rallycross cupu v divizi N1600, jezdec ČMPR Petr Dobeš, Tomáš Maršík ze sedlčanských hobby závodů a Filip Zeman, který se stará o závodní vůz S1600 týmu Atlantik Racing. Obranu doplní jezdec Pavel Novotný.
Rozstřílet autocrossovou bránu se pak budou snažit útočné formace ve složení: Petr Šulčík (novinář a fotograf z rallycross.cz), Lukáš Bím (jezdec a mechanik Tomáše Mičíka), Tomáš Albrecht (motorář a mechanik), Petr Lávička a Tomáš Slaba (jezdec ČTHV z místního autoklubu RAC Sedlčany), Roman Matouš a Roman Suchý z Rallycross Cupu, Štěpán Vojtěch z rallye a mechanik Josef Faltýn. Rallycrossová reprezentace doufá ve výhodu domácího sedlčanského prostředí a v podporu diváků. Po dvou prohraných duelech by se sportovní štěstí tentokrát mohlo usmát.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: Daniel Kříž
autor: Daniel Kříž, Magdalena Rezková (redakční úprava)








Související


Další články

Příbram zapojí vězně do údržby města. Do ulic vyjdou už letos Příbram zapojí vězně do údržby města. Do ulic vyjdou už letos Město Příbram navazuje spolupráci s příbramskou věznicí a letos poprvé zapojí vězně do … AKTUÁLNĚ MUDr. Bartášek: Laparoskopie a robotická chirurgie mění pravidla hry MUDr. Bartášek: Laparoskopie a robotická chirurgie mění pravidla hry Moderní medicína jde neustále kupředu a chirurgické zákroky dnes už zdaleka … ROZHOVOR Na silnici I/18 se tvořily kolony kvůli srážce tří vozidel Na silnici I/18 se tvořily kolony kvůli srážce tří vozidel V úterý dopoledne se stala nehoda také na silnici I/18 v Příbrami. AKTUÁLNĚ Dvě nehody během dvou hodin: Dítě skončilo v nemocnici, druhá bouračka bez zranění Dvě nehody během dvou hodin: Dítě skončilo v nemocnici, druhá bouračka bez zranění Rušné ráno zažily v úterý 31. března záchranné složky na Příbramsku. Během necelých … AKTUÁLNĚ Konec džungle u kulturáku. Jalovce mizí, místo čeká velká proměna Konec džungle u kulturáku. Jalovce mizí, místo čeká velká proměna Před kulturním domem, který je centrem příbramského společenského života – od plesů … VIDEO Afghánistán zblízka: přednáška o misích OSN v Příbrami Afghánistán zblízka: přednáška o misích OSN v Příbrami Na Škaredou středu 1. dubna se v Příbrami uskuteční přednáška, která nabídne odborný i … NEPŘEHLÉDNĚTE Pozor řidiči! Tento týden vás policie může nachytat na několika místech při měření rychlosti Pozor řidiči! Tento týden vás policie může nachytat na několika místech při měření rychlosti Od pondělí 30. března do neděle 5. dubna bude policie měřit rychlost na několika … AKTUÁLNĚ Legendární běh Rožmitál – Březnice se po roce vrací. Letos už 68. ročník! Legendární běh Rožmitál – Březnice se po roce vrací. Letos už 68. ročník! Milovníci běhu by měli zbystřit. Už v neděli 5. dubna se uskuteční 68. ročník … SPORT Zkontrolujte si důchod z pohodlí domova. Nová služba vám ušetří cestu na úřad Zkontrolujte si důchod z pohodlí domova. Nová služba vám ušetří cestu na úřad Česká správa sociálního zabezpečení přišla s novinkou, která může lidem výrazně … AKTUÁLNĚ
Dobříš praská ve švech, Příbram hlásí pokles. Zápisy do 1. tříd ukázaly ostrý rozdíl Dobříš praská ve švech, Příbram hlásí pokles. Zápisy do 1. tříd ukázaly ostrý rozdíl Zatímco Dobříš letos zápasí s rekordním počtem dětí u zápisů do 1. tříd, Příbram hlásí … ŠKOLSTVÍ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz