26. 8. svátek má Luděk




V Sedlčanech hlasovali lidé o participativním rozpočtu. Jediný návrh neprošel

23. června 2024   (17:48)
V Sedlčanech hlasovali lidé o participativním rozpočtu. Jediný návrh neprošel
foto: Město Sedlčany

Sedlčany letos na realizaci návrhů v rámci participativního rozpočtu vyčlenily půl milionu korun. Jediný návrh v podobě veřejného griloviště ale neprošel hlasováním.


Město Sedlčany letos vyhlásilo participativní rozpočet s alokovanou částkou 500 000 Kč. Občané měli možnost podávat své návrhy na investiční projekty, které by zlepšily kvalitu života ve městě. Do projektu byl přihlášen pouze jediný návrh, který v následném hlasování neuspěl.

Jediným předloženým návrhem bylo veřejné griloviště, které mělo poskytnout obyvatelům Sedlčan místo pro společné setkávání pod širým nebem. Projekt, který navrhla občanka města, byl odborníky i Radou města posouzen jako proveditelný a jeho realizace byla odhadnuta na 240 000 Kč.
„Dává šanci lidem, kteří nemají zahradu, posedět na čerstvém vzduchu a připravit si na grilu jídlo. Je to místo, kde se mohou za pěkného počasí sejít rodiny a přátelé a užít si společné grilování pod širým nebem, zatímco jejich děti si mohou hrát na přilehlém dětském hřišti, hrát ping-pong či pobíhat okolo v bezpečné zóně bez motorových vozidel. Perfektní místo pro pořádání (nejen) dětských narozenin a podobných událostí, ale i pro posezení přátel ve všedních dny, obzvláště pak pro rodiny žijící v bytech,“ avizovala předkladatelka návrhu na webu města.
Od 4. do 14. června 2024 probíhalo hlasování, ve kterém obyvatelé mohli rozhodnout o realizaci předloženého projektu. Hlasování probíhalo jak fyzicky na Turistickém informačním centru (TIC), tak elektronicky prostřednictvím aplikace Munipolis. Z celkových 76 hlasů bylo platných 43 elektronických a 15 fyzických. Neplatné byly hlasy v případech, kdy hlasovali lidé, kteří nemají trvalé bydliště ve městě Sedlčany a jeho osadách, nebo neuvedli své identifikační údaje a nebylo možné ověřit oprávnění k hlasování.

Celkový výsledek hlasování skončil negativně, s 27 hlasy pro realizaci a 31 hlasy proti.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Radka Typltová








Související


Další články

V pátek ráno se zatmění Měsíce dotkne i Česka. Nejlepší podívaná přijde za svítání V pátek ráno se zatmění Měsíce dotkne i Česka. Nejlepší podívaná přijde za svítání Noční obloha nabídne v pátek 28. srpna zajímavou podívanou. Měsíc se dostane do stínu … ZAJÍMAVOSTI První krok k zastavení stárnutí? Enzym omladil lidské tkáně o desítky let První krok k zastavení stárnutí? Enzym omladil lidské tkáně o desítky let Stárnutí lidských tkání se dlouho považovalo za jednosměrný proces. Co se jednou … ZAJÍMAVOSTI Týden nízkoprahových klubů: Bedna a Sejf otevřou téma radikalizace, odolnosti i toho, co pro mladé znamená Evropa Týden nízkoprahových klubů: Bedna a Sejf otevřou téma radikalizace, odolnosti i toho, co pro mladé znamená Evropa Nízkoprahové kluby po celé republice se v září otevřou veřejnosti. Letos se zaměří na … SOCIÁLNÍ ZABEZPEČENÍ Policie obvinila tři lidi z výroby pervitinu v jižních Čechách a v malé obci na Příbramsku Policie obvinila tři lidi z výroby pervitinu v jižních Čechách a v malé obci na Příbramsku Jindřichohradečtí kriminalisté rozkryli skupinu, která vyráběla a prodávala drogy, … AKTUÁLNĚ Co bude ‚chytrá změna‘ před důchodem? Juchelka naznačuje zásadní úpravy Co bude ‚chytrá změna‘ před důchodem? Juchelka naznačuje zásadní úpravy Ministerstvo práce mluví o tom, že odchod do důchodu už nemá být jen o věku. Podle … AKTUÁLNĚ Jak vychází prázdniny 2026/27: víkendy potěší, Vánoce zkrátí Jak vychází prázdniny 2026/27: víkendy potěší, Vánoce zkrátí Ještě než se děti vrátí do lavic, stojí za to vědět, kdy je čeká volno. Školní rok … ŠKOLSTVÍ Nový rybník má horší hodnocení vody. SZM vysvětluje, co to znamená pro koupající Nový rybník má horší hodnocení vody. SZM vysvětluje, co to znamená pro koupající Kvalita vody v příbramském Novém rybníku se podle posledního hodnocení zhoršila. … AKTUALIZOVÁNO Pozor na plyn! Policisté tento týden zaměří radary na Příbramsko Pozor na plyn! Policisté tento týden zaměří radary na Příbramsko Řidiči na Příbramsku by měli v tomto týdnu více hlídat rychlost. Od pondělí 24. do … DOPRAVA V srpnu jsou vosy nejagresivnější a bodnutí přibývá V srpnu jsou vosy nejagresivnější a bodnutí přibývá Léto je obdobím, kdy lidé tráví více času venku. S tím ale přibývá i nepříjemných … AKTUÁLNĚ
Hudba, guláš, nové menu a Lucie na jaře. Belveder a Peklo jedou naplno Hudba, guláš, nové menu a Lucie na jaře. Belveder a Peklo jedou naplno Po prázdninové pauze se v Příbrami znovu rozjíždí hudba, gastronomie i velké akce. … NEPŘEHLÉDNĚTE
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz