24. 4. svátek má Jiří




V Rožmitále spustí policie terminál pro podávání oznámení

22. ledna 2021   (17:37)
V Rožmitále spustí policie terminál pro podávání oznámení
foto: pribram.cz

Jeho zřízení neznamená rušení služebny.


Středočeská policie letos spustí další terminály pro podávání oznámení o protiprávním jednání prostřednictvím videohovoru. Nyní jich v regionu funguje 11, aktuální plán počítá se 20. Videokonference policisté stále častěji využívají i pro výslechy, důvodem jsou opatření proti covidu, ale také úspora času a urychlení trestního řízení. Novinářům to dnes řekl ředitel středočeské policie Václav Kučera.

Loni policisté v trestním řízení udělali 1334 výslechů prostřednictvím videokonferencí a zaznamenali 60 oznámení trestné činnosti nebo jiného protiprávního jednání. Na systém zvaný Pol Point jsou napojené nejen terminály, ale po zaslání přihlašovacích údajů lze skrze něj kontaktovat policii i přímo z domova. Systém také umožňuje například operativní zapojení tlumočníků. Jeho využívání chce policie dále rozšiřovat. "Tento druh komunikace považuji v této době za jeden z klíčových," uvedl Kučera.
Nový terminál má vzniknout i v Rožmitále pod Třemšínem. Jeho zřízení podle Kučery neznamená rušení služebny. Naopak pokračuje příprava stavby policejního areálu v Říčanech a nové policejní budovy v Mladé Boleslavi. "Chceme v tomto roce zadat architektonickou studii," řekl Kučera k záměru, podle kterého by v plánovaném říčanském sídle mohlo působit přes 800 policistů. Stavba by podle dřívějších informací měla být hotová v roce 2025. Pro novou služebnu v Mladé Boleslavi si letos nechá policie zpracovat studii proveditelnosti, která ukáže, která z variant bude vhodná.
Ke zrychlení policejní práce slouží i drony, které pomáhají při vyšetřování dopravních nehod. Umožňují nejen podrobnější zaznamenání všech okolností nehody, ale také rychlejší zadokumentování, což napomáhá dřívějšímu obnovení provozu po nehodě. Středočeští policisté mají k dispozici deset dronů a vyškoleno je 30 pilotů.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Tomáš Pečenka








Další články

Android v ohrožení! Češi stále častěji přicházejí o peníze kvůli zákeřným aplikacím Android v ohrožení! Češi stále častěji přicházejí o peníze kvůli zákeřným aplikacím Majitelé chytrých telefonů s operačním systémem Android by měli zbystřit. Podle … NEPŘEHLÉDNĚTE Kotrč rozdrtil Lucernu: soupeře poslal k zemi ve 3. kole a dál jede bez porážky Kotrč rozdrtil Lucernu: soupeře poslal k zemi ve 3. kole a dál jede bez porážky Legendární pražská Lucerna zažila další boxerskou noc, na kterou se jen tak … SPORT Proč se některé nemovitosti prodají hned a jiné zůstávají měsíce bez zájmu? Proč se některé nemovitosti prodají hned a jiné zůstávají měsíce bez zájmu? Obrátili jsme se na realitní kancelář RE/MAX Nova s prosbou o stručné vysvětlení. … PR Tipy na víkend: Vzpomínky v Hornickém muzeu, komentovaná prohlídka výstavy nebo brdská lesní bitva! Tipy na víkend: Vzpomínky v Hornickém muzeu, komentovaná prohlídka výstavy nebo brdská lesní bitva! V Hornickém muzeu opět proběhne akce „Dědo, jak to tenkrát bylo?”, v Brdech se budete … Příbramsko ve 30 sekundách: 30 sekund. Jeden detail. Jedna obec. Příbramsko ve 30 sekundách: 30 sekund. Jeden detail. Jedna obec. Příbramsko známe všichni. Ale známe ho opravdu. Pokračujeme v naší sérii krátkých … VIDEO Díky!FEST se vrací počtvrté. Nabídne hudbu, zábavu i poděkování dárcům krve Díky!FEST se vrací počtvrté. Nabídne hudbu, zábavu i poděkování dárcům krve Jsme hrdým mediálním partnerem této akce, která se uskuteční už 19.6. v příbramském … Nemocnice zavádí AI přístroj Aireen. Pomůže s preventivní diagnostikou zraku u diabetiků Nemocnice zavádí AI přístroj Aireen. Pomůže s preventivní diagnostikou zraku u diabetiků Nový diagnostický přístroj s prvky umělé inteligence pomáhá v nemocnici s včasným … AKTUÁLNĚ Výstup na Petráškovu horu spojí jarní výlet s připomínkou odporu místních proti těžbě zlata Výstup na Petráškovu horu spojí jarní výlet s připomínkou odporu místních proti těžbě zlata Milovníci přírody i rodinných výletů by si neměli nechat ujít XII. jarní výstup na … TIP NA VÝLET Nafta zlevnila i o koruny. Nejlevněji natankujete stále u Silmetu a u Prim Nafta zlevnila i o koruny. Nejlevněji natankujete stále u Silmetu a u Prim Za benzin Natural 95 zaplatíte momentálně v Příbrami v rozmezí od 38,99 Kč do 41,10 Kč … DOPRAVA
V lese nad Věšínem skončilo auto mezi stromy V lese nad Věšínem skončilo auto mezi stromy Na silnici I/19 zasahují záchranáři u dopravní nehody osobního vozu. Na místě byla i … AKTUALIZOVÁNO
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz