V Rožmitále pod Třemšínem zainvestují do fotovoltaiky a vodohospodářské infrastruktury
30. prosince 2022 (06:29)
foto: MěÚ Rožmitál pod Třemšínem/Jiří Jiroušek
„V delším časovém horizontu plánujeme stavbu nového bytového domu a sociálních bytů ze skladových prostor,“ říká k vizím města pro nové volební období starosta Pavel Bártl.
Za námi je další náročný rok. Energetická krize a inflační turbulence zamávaly s výdajovými „jistotami“ domácností a nová situace staví do uvážlivé pozice také samosprávy. „Na začátku minulého roku jsme plánovali s určitou opatrností, což se po roce násobí. V rozpočtu se podstatně navýšily částky na energie pro všechny organizační složky a příspěvkové organizace města – například školy, samozřejmě veřejné osvětlení a další,“ konstatuje starosta Rožmitálu pod Třemšínem Pavel Bártl. V příštím roce i pro celé volební období má město ovšem v zásobě řadu projektů, jež si přeje realizovat.
K investičním akcím, které se v Rožmitále chystají finalizovat, patří druhá etapa celkové rekonstrukce Třemšínské ulice zahrnující úpravu chodníků a parkovacích stání. Dokončovat se má také přivaděč vody k osadě Voltuš, odkanalizování a prodloužení vodovodu v Podmlýnské ulici. „Na rok 2023 již máme hotové výběrové řízení na vybudování nového parkoviště v Jungmannově ulici, plánujeme instalovat fotovoltaiku v areálu čistírny odpadních vod pro přímou spotřebu vyrobené elektrické energie a fotovoltaiku do nových sociálních bytů v Pňovicích,“ předesílá starosta. Úkolem pro auktuální volební období je oprava závad na mostech a lávkách, které odhalí probíhající kontroly.
Infrastrukturu hodlá radnice rozvíjet i díky dotacím. Finanční podporu si vyžádají nové povrchy, příp. zcela nové chodníky. Na komunikace města bude zažádáno o přibližně deset milionů korun. Rekonstrukci knihovny v osadě Voltuš podpoří dotace ve výši 3,5 milionu korun.
„V delším časovém horizontu plánujeme stavbu nového bytového domu a sociálních bytů ze skladových prostor nebo rekonstrukci vodojemu na Zalánech,“ doplňuje Pavel Bártl. Ve Voltuši se do budoucna počítá také s výstavbou vodovodu a kanalizace v s napojením na čistírnu odpadních vod. Cílem je také rekonstrukce a eventuální prodloužení vodovodního řadu v Rožmitále a dotažení modernizace čistírny. Místní kompostárna se dočká rozšíření a vybavení novými stroji – traktorem a manipulátorem.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková
Související
•Město Dobříš se za poslední rok stalo výrazně lepším místem pro život
•Tvoříme Dobříš 2023 sbírá nápady do dalšího kola participativního rozpočtu
•Středočeský kraj bude příští rok pokračovat v úsporných opatřeních
Další články
Na Jineckých Hřebenech byl slavnostně požehnán obraz svaté Barbory
V prostoru pozorovatelny na Jineckých Hřebenech nad stále využívaným cvičištěm armády …
FOTOGALERIE
Závislostí přibývá. Odborníci varují, že přesun agendy pod zdravotnictví může přijít v nejhorší možnou chvíli
Počet lidí se závislostmi roste, a to napříč věkem i regiony. U mladých je nárůst …
AKTUÁLNĚ
Bajkeři, děti i nejmenší na odrážedlech: BSK GIRO Pičín znovu rozjede Brdy
Brdské lesy se opět promění v jednu velkou cyklistickou arénu. Oblíbený závod horských …
SPORT
Na Svaté Hoře byl uveden nový farář. Arcibiskup Přibyl předal klíče P. Vítu Uhrovi
Při poslední květnové nedělní večerní mši převzal nový farář P. Vít Uher symbolické …
AKTUÁLNĚ
Velké finále přípravek OFS Příbram přivede na stadion Na Litavce téměř šest desítek týmů. Fotbal spojí sport, zábavu i pomoc potřebným
Sobota 6. června bude na stadionu Na Litavce celý den patřit těm nejmenším fotbalistům …
SPORT
Bílá invaze nad brdskými loukami. Všimli jste si těchto nápadných motýlů?
Pokud jste se poslední dobou vydali na procházku po brdských a podbrdských loukách, …
POZNÁVÁME BRDY
Některé byty se neprodají ani po půl roce. Proč?
Ještě před pár lety stačilo vystavit byt na internet a během několika dnů byl prodaný. …
PR
ALKAFEST se vrací na Nový rybník. Příbram čeká den plný hudby, zábavy a setkávání bez bariér
Do areálu Nového rybníka v Příbrami míří v sobotu 6. června další ročník oblíbeného …
KULTURA
Tipy na víkend: Bleší a farmářské trhy, tradiční pouť i program pro sportovce
Tento víkend se bude v centru Příbrami konat hned několik trhů a jarmarků. Na …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Tanky, výbuchy i premiéra CV90. Bahna 2026 promění Brdy v obří bojiště
Už tuto sobotu 6. června se v Brdech u Strašic uskuteční Bahna 2026 – Den pozemního …
AKTUÁLNĚ




