6. 12. svátek má Mikuláš

V Rožmitále pod Třemšínem ozdobí Velikonoční strom na nádvoří muzea

30. března 2021   (08:24)
V Rožmitále pod Třemšínem ozdobí Velikonoční strom na nádvoří muzea
foto: pribram.cz

Podbrdské muzeum také zpřístupnilo loňské přírůstky do sbírek on-line a připravuje procházku mapující historii města.


„Podbrdské muzeum zůstává pro veřejnost zatím uzavřeno. Rozhodli jsme se tedy připravit několik akcí nejen v on-line prostředí, ale také přímo v ulicích Rožmitálu pod Třemšínem,“ informuje Pavla Váňová Černochová z Podbrdského muzea.
 

Muzeum spustilo první on-line výstavu Novinky Podbrdského muzea 2020, v níž ukazuje předměty, které přibyly do sbírek Podbrdského muzea v průběhu loňského roku. „Seřadili jsme je tak, jak k nám přicházely – od ledna do prosince,“ doplňuje Pavla Váňová Černochová. Velkou část přírůstků do sbírek představují dary místních občanů či rodáků.
 
Do virtuální prostředí je přesunuta také Jarní tvořivá dílna, kde rodiče a děti najdou fotonávody k výrobě jarních a velikonočních ozdob z proutí. Od 1. do 5. dubna je pak možné vyrobenými dekoracemi zkrášlit Velikonoční strom na nádvoří Podbrdského muzea. Na strom lze zavěsit i další vlastní ozdoby nebo kraslice a fotky výrobků a velikonoční višně poslat na e-mail ks@podbrdskemuzeum.cz. Vybrané fotografie budou zveřejněny na webu muzea a v Třemšínských listech.

 
O Velikonocích se díky Podbrdskému muzeu dostanou lidé na jarmark. Po rozkliknutí úvodního obrázku na internetových stránkách se návštěvníci projdou nabídkou dekorací, textilu, dobrot, hraček, šperků a keramiky ve „stáncích“ známých prodejců.
 

Mezinárodní den památek a historických sídel 18. dubna oslaví muzeum zahájením Procházky městem nejen pro pamětníky. „Projděte se po Rožmitále a najděte všech dvacet zastavení, která připomenou historii těchto míst,“ zve Pavla Váňová Černochová. Mapu zájemci najdou přímo v Podbrdském muzeu nebo na internetu. Možnost absolvovat trasu končí 30. dubna.
 

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková

Další články

O Vánocích mrznout nebude, teploty se udrží mírně nad nulou, očekávají meteorologové O Vánocích mrznout nebude, teploty se udrží mírně nad nulou, očekávají meteorologové Podle meteorologů nás pravděpodobně čekají opět Vánoce na blátě. ŽIVĚ: Zasedání zastupitelstva v Příbrami ŽIVĚ: Zasedání zastupitelstva v Příbrami Nejdůležitějším bodem bude návrh rozpočtu na příští rok. Starosta: Duševní polotovar přeřezal na příbramském náměstí kabeláž k vánoční dekoraci Starosta: Duševní polotovar přeřezal na příbramském náměstí kabeláž k vánoční dekoraci Trojici pachatelů zaznamenala kamera. Městská policie žádá veřejnost o pomoc při … Švenda: Podpora bytové výstavby není o tom, že někam prostě nechám plácnout dům Švenda: Podpora bytové výstavby není o tom, že někam prostě nechám plácnout dům V Seifertově ulici naproti poliklinice Ravak by mohly vyrůst nové bytové domy. O … Opilá řidička nabourala do stromu, její spolujezdkyně nepřežila Opilá řidička nabourala do stromu, její spolujezdkyně nepřežila Policisté prošetřují okolnosti tragické nehody, která se stala v neděli v noci na … Čeká nás pravé zimní počasí, celý týden bude mrznout i sněžit Čeká nás pravé zimní počasí, celý týden bude mrznout i sněžit Meteorologové upozorňují na to, že v noci a ráno se může ojediněle tvořit náledí nebo … Řezníci odtajnili recept na nejlepší zabijačkový guláš Řezníci odtajnili recept na nejlepší zabijačkový guláš Blíží se doba tradičních domácích zabijaček. Bez čeho by se ale ta pravá jistě … Komerční sdělení V příbramské firmě se chystají testovat i očkované zaměstnance V příbramské firmě se chystají testovat i očkované zaměstnance Od 22. listopadu platí pro zaměstnavatele povinnost testovat pracovníky bez očkovaní. Krejčí: Zasněžování na Monínci bude pokračovat a před Vánoci bude sjezdovka v provozu po celé délce Krejčí: Zasněžování na Monínci bude pokračovat a před Vánoci bude sjezdovka v provozu po celé délce Lyžování na Monínci o víkendu přilákalo stovky lidí.
Je bronzová neděle, čas zapálit dvě svíce na adventním věnci Je bronzová neděle, čas zapálit dvě svíce na adventním věnci Druhá adventní neděle neboli bronzová reprezentuje lásku a Ježíškovy jesličky, …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz