vývoj epidemie COVID-19
aktualizováno:   25. 9. 2020
Bohutín 2
Bratkovice 1
Březnice 7
Buková u Příbramě 1
Čím 3
Dobříš 19
Dolní Hbity 2
Drásov 2
Dublovice 2
Háje 2
Hluboš 4
Jablonná 1
Jince 2
Kamýk nad Vlt. 2
Kosova Hora 4
Krásná Hora nad Vltavou 1
Láz 1
Lešetice 1
Lhota u Příbramě 1
Milín 8
Mokrovraty 1
Nechvalice 1
Nečín 5
Nedrahovice 1
Nová Ves pod Pleší 3
Nový Knín 5
Obecnice 6
Ohrazenice 1
Pičín 1
Příbram 121
Příčovy 5
Rosovice 1
Rožmitál p. Tř. 8
Sedlčany 18
Sedlec-Prčice 3
Smolotely 1
Stará Huť 9
Štětkovice 1
Třebsko 1
Vranovice 1
Vysoký Chlumec 1
Zbenice 1

V Rožmitále hoří uskladněná štěpka, hasiči vyhlásili čtvrtý stupeň poplachu. Hrozí rozšíření ohně na výrobní haly

Nepřehlédněte
26. srpna 2020   (15:10)

Hasičům komplikuje hasební práce silný vítr, před kterým v úterý varovali meteorologové.


Na tísňovou linku středočeských hasičů bylo ve středu před patnáctou hodinou přijato oznámení o hustém kouři v Rožmitále pod Třemšínem. Oznamovatel dále uvedl, že jsou vidět z dálky plameny. Operační důstojník na místo vyslal osm jednotek hasičů, zároveň vyjela záchranná služba a policie.

Po příjezdu hasičů byl ihned vyhlášen třetí stupeň požárního poplachu. Došlo k zahoření dřevěné štěpky, hrozí nebezpečí rozšíření ohně na výrobní haly, které jsou jen několik metrů od požáru.

Hasičům komplikuje hasební práce silný vítr, před kterým v úterý varovali meteorologové. „Povolali jsme vrtulník s termokamerou, který bude monitorovat požářiště. Zároveň jsme požádali místní zemědělce, aby nám pomohli s rozhrnováním žhavé štěpky,“ řekla pribram.cz mluvčí hasičů Tereza Fliegerová.
16:00 Na místě již pracují nejen středočeští, ale i jihočeští hasiči. "Požár se částečně rozšířil i mimo areál," uvedla mluvčí s tím, že vzlet vrtulníku zřejmě neumožní počasí.
17:00 Hasičům se ani po sedmnácté hodině nedaří lokalizovat požár. "Na místě je již 19 hasičských jednotek," řekla mluvčí. Vodu dopravují hasiči kyvadlově, policisté okolní komunikace uzavřeli.
17:00 Hasičům se ani po sedmnácté hodině …

17:30 Mluvčí hasičů informuje čtenáře pribram.cz z místa zahoření.
17:50 Hasiči stále nemají požár v Rožmitále pod kontrolou. Hustý dým je vidět na kilometry daleko.
18:10 Hasiči vyhlásili nejvyšší poplachový stupeň, čtvrtý ze čtyř, což představuje maximální možné nasazení sil.
19:00 Na místo přjíždějí další hasiči. "Stále nemáme požár lokalizovaný, momentálně je zde již 22 jednotek," řekla mluvčí. Podle meteorologů by měl vítr začít slábnout, což by hasičům pomohlo v práci. "Od osmnácté hodiny byla na Příbramsku odvolaná výstraha před silným větrem," uvedli meteorologové.
19:50 Nejpravděpodobnější příčina požáru je samovznícení. Štěpka, kterou pohltily plameny, byla určena jako palivo do příbramské teplárny. Hasičům se stále nedaří dostat plameny pod kontrolu. Hasební práce budou probíhat minimálně do pátečního dopoledne. Odhadovaná škoda je v řádech milionů.
03:15 Hasičům se podařilo požár lokalizovat. Na místě jsou prozatím všechny jednotky. Bylo také přivezeno velkokapacitní čerpadlo, díky kterému mohou hasiči dodávat hasební vodu z rybníka, a to až 4000 l/min.
03:15 Hasičům se podařilo požár lokalizovat. …
07:30 Velitel zásahu rozhodl o redukci sil. Sedm jednotek již odjelo, zůstává patnáct. Během následujících minut se bude rozhodovat o daším postupu.
8:00 Už není vyhlášený nejvyšší poplachový stupeň, pokračuje dohašování. Příčinu vzniku ohně a výši škody bude zjišťovat vyšetřovatel.
Redaktoři pribram.cz jsou na místě, článek budeme průběžně aktualizovat 
Redaktoři pribram.cz jsou na místě, článek …

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
foto a video: pribram.cz_Jakub Pečenka

autor: Jakub Pečenka

Další články

Představujeme: Jindřich Havelka kandiduje do Senátu Představujeme: Jindřich Havelka kandiduje do Senátu Hasiči dekontaminovali před znovuotevřením prostory jeslí Hasiči dekontaminovali před znovuotevřením prostory jeslí Česko slaví svátek svatého Václava. Podle legend pečoval o chudé a založil v zemi tradici pěstování vína Česko slaví svátek svatého Václava. Podle legend pečoval o chudé a založil v zemi tradici pěstování vína Kruhový objezd u aquaparku dostal od dopravní policie zelenou Kruhový objezd u aquaparku dostal od dopravní policie zelenou Příbram podlehla Spartě 1:3. Hosté neměli navrch, kontrolu nad zápasem dostali až v 69. minutě Příbram podlehla Spartě 1:3. Hosté neměli navrch, kontrolu nad zápasem dostali až v 69. minutě Příbram doma neporazila Spartu už přes 15 let a nadále čeká na první výhru v ligové sezoně. 27. září 2020   (20:44) Představujeme: Simona Luftová kandiduje do Senátu Představujeme: Simona Luftová kandiduje do Senátu Prymula chce omezit shromažďování, možná se zruší tělocvik a hudební výchova Prymula chce omezit shromažďování, možná se zruší tělocvik a hudební výchova Základní školy se nyní podle Prymuly zavírat nebudou, očekává ale přechod středních škol na dálkovou výuku, protože tento vzdělávací stupeň je nyní nejrizikovějším prostředím z hlediska šíření epidemie. 27. září 2020   (14:33) Deštníky neodložíme, srážky budou nadprůměrné i v příštím týdnu Deštníky neodložíme, srážky budou nadprůměrné i v příštím týdnu Po chladném víkendu se oteplí, pršet ale bude dál. 27. září 2020   (12:36) Geopark Barrandien je národním geoparkem: Vyvrcholily několikaleté snahy Ekologického centra Orlov Geopark Barrandien je národním geoparkem: Vyvrcholily několikaleté snahy Ekologického centra Orlov Mnohaletá snaha Ekologického centra Orlov vyvrcholila oficiální certifikací Národního geoparku Barrandien (NGB), který se tak stává největším národním geoparkem České republiky. 27. září 2020   (09:18)
Příbram nastoupí proti Spartě i s fotbalisty B-týmu Příbram nastoupí proti Spartě i s fotbalisty B-týmu Začátek utkání je v 18:00 na Litavce. 27. září 2020   (08:44)
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2020 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz