28. 10. je státní svátek




V Rožmitále hoří uskladněná štěpka, hasiči vyhlásili čtvrtý stupeň poplachu. Hrozí rozšíření ohně na výrobní haly

Nepřehlédněte
26. srpna 2020   (15:10)

Hasičům komplikuje hasební práce silný vítr, před kterým v úterý varovali meteorologové.


Na tísňovou linku středočeských hasičů bylo ve středu před patnáctou hodinou přijato oznámení o hustém kouři v Rožmitále pod Třemšínem. Oznamovatel dále uvedl, že jsou vidět z dálky plameny. Operační důstojník na místo vyslal osm jednotek hasičů, zároveň vyjela záchranná služba a policie.

Po příjezdu hasičů byl ihned vyhlášen třetí stupeň požárního poplachu. Došlo k zahoření dřevěné štěpky, hrozí nebezpečí rozšíření ohně na výrobní haly, které jsou jen několik metrů od požáru.

Hasičům komplikuje hasební práce silný vítr, před kterým v úterý varovali meteorologové. „Povolali jsme vrtulník s termokamerou, který bude monitorovat požářiště. Zároveň jsme požádali místní zemědělce, aby nám pomohli s rozhrnováním žhavé štěpky,“ řekla pribram.cz mluvčí hasičů Tereza Fliegerová.
16:00 Na místě již pracují nejen středočeští, ale i jihočeští hasiči. "Požár se částečně rozšířil i mimo areál," uvedla mluvčí s tím, že vzlet vrtulníku zřejmě neumožní počasí.
17:00 Hasičům se ani po sedmnácté hodině nedaří lokalizovat požár. "Na místě je již 19 hasičských jednotek," řekla mluvčí. Vodu dopravují hasiči kyvadlově, policisté okolní komunikace uzavřeli.
17:00 Hasičům se ani po sedmnácté hodině …

17:30 Mluvčí hasičů informuje čtenáře pribram.cz z místa zahoření.
17:50 Hasiči stále nemají požár v Rožmitále pod kontrolou. Hustý dým je vidět na kilometry daleko.
18:10 Hasiči vyhlásili nejvyšší poplachový stupeň, čtvrtý ze čtyř, což představuje maximální možné nasazení sil.
19:00 Na místo přjíždějí další hasiči. "Stále nemáme požár lokalizovaný, momentálně je zde již 22 jednotek," řekla mluvčí. Podle meteorologů by měl vítr začít slábnout, což by hasičům pomohlo v práci. "Od osmnácté hodiny byla na Příbramsku odvolaná výstraha před silným větrem," uvedli meteorologové.
19:50 Nejpravděpodobnější příčina požáru je samovznícení. Štěpka, kterou pohltily plameny, byla určena jako palivo do příbramské teplárny. Hasičům se stále nedaří dostat plameny pod kontrolu. Hasební práce budou probíhat minimálně do pátečního dopoledne. Odhadovaná škoda je v řádech milionů.
03:15 Hasičům se podařilo požár lokalizovat. Na místě jsou prozatím všechny jednotky. Bylo také přivezeno velkokapacitní čerpadlo, díky kterému mohou hasiči dodávat hasební vodu z rybníka, a to až 4000 l/min.
03:15 Hasičům se podařilo požár lokalizovat. …
07:30 Velitel zásahu rozhodl o redukci sil. Sedm jednotek již odjelo, zůstává patnáct. Během následujících minut se bude rozhodovat o daším postupu.
8:00 Už není vyhlášený nejvyšší poplachový stupeň, pokračuje dohašování. Příčinu vzniku ohně a výši škody bude zjišťovat vyšetřovatel.
Redaktoři pribram.cz jsou na místě, článek budeme průběžně aktualizovat 
Redaktoři pribram.cz jsou na místě, článek …

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
autor: Jakub Pečenka









Další články

Kvůli dopingu jsem se ocitl na hraně života a smrti, říká mistr světa v kulturistice Kvůli dopingu jsem se ocitl na hraně života a smrti, říká mistr světa v kulturistice Petr Pevan Vaniš z Počepic patří k nejúspěšnějším a nejznámějším kulturistům naší … Knihovna Jana Drdy zpřístupní sklady knih půjčovny pro dospělé Knihovna Jana Drdy zpřístupní sklady knih půjčovny pro dospělé Sklady se otevřou každé první pondělí v měsíci mezi 9.00 a 17.00. V dalších týdnech … Hudební víkend v Příbrami: Elektro jízda, crossover i Mozart Hudební víkend v Příbrami: Elektro jízda, crossover i Mozart Víkendové koncerty odehrají v klubu Junior Ventolin, Gaia Mesiah a Megaphone, v … Pohonné hmoty ve Středočeském kraji dál zdražují, nafta je poprvé od roku 2014 nad 35 Kč/l Pohonné hmoty ve Středočeském kraji dál zdražují, nafta je poprvé od roku 2014 nad 35 Kč/l Benzin je o 8,47 koruny na litru dražší než před rokem, za naftu tehdy motoristé … Dnes si připomínáme vznik samostatného československého státu Dnes si připomínáme vznik samostatného československého státu Den vzniku Československa, 28. října 1918, je nejvýznamnějším svátkem České republiky. … Spuštění rezervačního systému městské chaty Granit klepe na dveře Spuštění rezervačního systému městské chaty Granit klepe na dveře Ubytovat se v nově zrekonstruovaných interiérech chaty Granit bude prostřednictvím … 52. ročník HF A. Dvořáka Příbram byl zakončen famózním koncertem 52. ročník HF A. Dvořáka Příbram byl zakončen famózním koncertem O nádherný závěr se postarala Moravská filharmonie Olomouc pod taktovkou Jakuba … Hasiči před Dušičkami varovali před používáním svíček v plastu Hasiči před Dušičkami varovali před používáním svíček v plastu Plast může vzplanout a oheň se pak na hřbitově rozšíří třeba na okrasné dřeviny a může … Podívejte se, jak vypadala liduprázdná Příbram v době zákazu nočního vycházení Podívejte se, jak vypadala liduprázdná Příbram v době zákazu nočního vycházení Zítra to bude přesně rok, kdy byl v rámci covidových opatření vydán zákaz nočního …
Zemřel dlouholetý člen skupin Spirituál kvintet a C&K Vocal Jiří Cerha Zemřel dlouholetý člen skupin Spirituál kvintet a C&K Vocal Jiří Cerha Cerha byl také autorem mnoha scénických hudeb pro Divadlo v Příbrami.
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz