9. 5. svátek má Ctibor

V roce 2018 nás čekají vyšší důchody i minimální mzda

30. prosince 2017   (07:11)
V roce 2018 nás čekají vyšší důchody i minimální mzda

Rodiny s dětmi se mohou těšit na čerpání vyššího rodičovského příspěvku



S novým rokem vstoupí v platnost několik změn, které by mohly většinu z nás potěšit. Mezi pozitivní zprávy patří navyšování důchodů. Ty díky vyšší valorizaci stoupnou průměrně až o 475 korun. Růst bude rovněž minimální měsíční mzda, která v tuto chvíli činí 11 000 korun s minimální hodinovou mzdou 66 korun. V roce 2018 bude minimální měsíční mzda stanovená pro týdenní pracovní dobu, kdy zaměstnanec odpracuje 40 hodin, na 12 200 korun a minimální hodinová sazba stoupne na 73,20 korun.

Zkrátka nepříjdou ani zaměstnavatelé, kteří získají větší příspěvek na zdravotně postižené pracovníky. Těšit se na růst platů mohou například pracovníci ve veřejném sektoru. Policisté, hasiči, celnící a další pracovníci veřejné správy si polepší o 10 %, pedagogové v regionálním školství získají k platu dalších 15 %. Pracovníkům ve zdravotnictví narostou platy o 10 %.

Při dlouhodobé nemoci se dočkáme také vyšší nemocenské. Po 31. dni nemoci získáme 66 % redukovaného vyměřovacího základu a po 61. dni nemoci dokonce 72 %. Senátoři také schválili zavedení dlouhodobého ošetřovného, které umožní rodinám pečovat o člena rodiny, který je po pobytu v nemocnici neschopný se o sebe samostatně postarat.

Změny se dotknout také rodin s dětmi. Týkají se především rodičovského příspěvku a přídavků na dítě. Dosud mohli rodiče žádat o maximální měsíční výši rodičovského příspěvku, která činila 11 500 korun. Nově budou moci čerpat až 32 000 korun měsíčně, ale jen v rodinách s vyššími příjmy. Vyčerpat tak příspěvek budou moci rodiny už za 6 měsíců. Nově si budou moci zvolit výši čerpání rodičovského příspěvku i osoby, u kterých nelze stanovit denní vyměřovací základ, například studenti, OSVČ nebo nezaměstnaní. Čerpat budou moci maximálně 7 600 korun měsíčně.
Zvedat se bude rovněž přídavek na dítě a daňové zvýhodnění na první dítě. Rodiče vícerčat získají nově 330 000 korun jako celkovou částku rodičovského příspěvku.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: ZP








Další články

Počet výjezdů dál roste. Středočeský kraj bude obnovovat vozový park nákupem nových sanitek Počet výjezdů dál roste. Středočeský kraj bude obnovovat vozový park nákupem nových sanitek Středočeští krajští radní odsouhlasili nákup 40 sanitek pro záchrannou službu v letech … ZDRAVOTNICTVÍ Ředitelka ZŠ, Příbram VII, 28. října 1 Renata Nováková: „Naší prioritou je bezpečné a zdravé prostředí pro děti“ Ředitelka ZŠ, Příbram VII, 28. října 1 Renata Nováková: „Naší prioritou je bezpečné a zdravé prostředí pro děti“ Jak vypadá škola, která staví na uměleckém zaměření a zároveň klade důraz na výkon i … ROZHOVOR Bobři v Brdech pokračují v díle. Vytvořili krajinu plnou tůní a života Bobři v Brdech pokračují v díle. Vytvořili krajinu plnou tůní a života Brdské bobry si už každý bude navždy spojovat s tím, jak přehradili Klabavu pod … POZNÁVÁME BRDY Pietní akt u Slivice připomene poslední bitvu druhé světové války v Evropě Pietní akt u Slivice připomene poslední bitvu druhé světové války v Evropě U Památníku Vítězství na Slivici se v neděli 10. května uskuteční pietní akt věnovaný … HISTORIE Výjimečná příležitost: Reprezentativní obchodní prostor 200 m² přímo na náměstí v Příbrami Výjimečná příležitost: Reprezentativní obchodní prostor 200 m² přímo na náměstí v Příbrami V samotném centru Příbrami se nově nabízí k pronájmu atraktivní prostor o velikosti … PR Užitková vozidla na D4 přecházejí na ekologické biopalivo. Emise klesnou až o 75 procent Užitková vozidla na D4 přecházejí na ekologické biopalivo. Emise klesnou až o 75 procent Údržba nové dálnice D4 míří k výrazně ekologičtějšímu provozu. Společnost Via Salis … DOPRAVA Tipy na víkend: Vyzkoušejte si práci architekta, přivítejte jaro nebo zajděte na koncert! Tipy na víkend: Vyzkoušejte si práci architekta, přivítejte jaro nebo zajděte na koncert! Tento víkend bude v Galerii Františka Drtikola připraven zajímavý program pro malé i … AKTUÁLNĚ Rožmitálská Družina zámku Růže láká na šerm i vystoupení pro královnu Johanku Rožmitálská Družina zámku Růže láká na šerm i vystoupení pro královnu Johanku Šermířské skupiny zažívají v Česku rostoucí zájem – nejen jako forma historické … NEPŘEHLÉDNĚTE Hotel Belveder čekají změny. Novým ředitelem se stává Tomáš Bezouška Hotel Belveder čekají změny. Novým ředitelem se stává Tomáš Bezouška Hotel Belveder, jedna z tradičních ubytovacích kapacit v Příbrami, prochází v … NEPŘEHLÉDNĚTE
Jen pět procent lidí má šanci potkat ideálního partnera, ukazuje studie Jen pět procent lidí má šanci potkat ideálního partnera, ukazuje studie Naše volba partnera není náhoda. O tom, kdo nás přitáhne a koho vůbec pustíme blíž, … LIFESTYLE
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz