V rámci Středočeského kraje je nejdražší benzin na Příbramsku
19. května 2022 (12:03)
foto: pribram.cz / Jakub Pečenka
Na Příbramsku natankují řidiči litr benzinu v průměru za 45,94 Kč, naftu pak za 46,59 Kč.
Litr nejprodávanějšího benzinu Natural 95 se aktuálně u čerpacích stanic ve Středočeském kraji prodává v průměru za 45,58 Kč, před týdnem byl o 1,10 koruny levnější. Nafta o haléř na litru zlevnila, za litr teď řidiči dají průměrně 46,65 Kč. Podle údajů společnosti CCS, která ceny sleduje, je benzin o 13,31 koruny na litru dražší než před rokem, za naftu tehdy motoristé platili o 16,41 Kč na litru méně.
Nejlevnější paliva v kraji prodávají na Mělnicku, benzin mají u tamních čerpacích stanic v průměru za 44,74 Kč a naftu za 45,54 Kč. Nejvíc platí za benzin motoristé na Příbramsku, kde za litr dávají průměrně 45,94 Kč. Nafta je v kraji nejdražší na Benešovsku, litr se tam prodává průměrně za 47,32 Kč.
Průměrná cena benzinu Natural 95 v celé ČR je 45,30 Kč za litr, nafty 46,35 Kč. Nejlevnější benzin natankují řidiči ve Zlínském kraji, kde je litr v průměru za 44,82 Kč. Nafta je nejlevnější v Jihočeském kraji, litr tam prodávají průměrně za 45,81 Kč. Naopak nejdražší paliva nabízejí pumpy v Praze, kde litr benzinu stojí průměrně 46,16 Kč. Nafta se tam tankuje za 46,90 Kč za litr.
Spotřební daň z nafty a benzinu se od začátku června do konce září sníží o 1,50 koruny na litr. Novelu zákona podepsal ve středu prezident Miloš Zeman. Čtyřměsíční snížení daně je vládní reakcí na zvýšení cen pohonných hmot, které podle analytiků způsobily hlavně inflační tlaky a invaze ruských vojsk na Ukrajinu.
Senát také ve středu schválil konec povinného přimíchávání biosložky do motorové nafty a benzinu od letošního července. Omezí se i okruh vozidel, za která musí podnikatelé platit silniční daň. Zaměstnanci, kteří využívají k soukromým účelům služební nízkoemisní vozidla, například elektromobily, se dočkají daňového zvýhodnění proti klasickým vozidlům na benzin nebo naftu.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ ČTK / CCS
autor: Jakub Pečenka
Související
•Paliva ve Středočeském kraji od minulého týdne opět zdražila
•Spotřební daň z nafty a benzinu se na léto sníží o 1,50 Kč na litr
•Příbram pokračuje v budování parkovacích míst ve vnitroblocích, vloni jich přibylo 50
Další články
Do Česka dorazily první výrazné projevy zimy: studená fronta přinesla sníh, mráz i náledí
Do České republiky zamířila už v pondělí výrazná studená fronta, která přinesla první …
Gertrudy pořádají MODES ROBES 9. Pomoc zvířatům skrz módu
Devátý ročník charitativního bazaru MODES ROBES se uskuteční v sobotu 22. listopadu v …
FOTOGALERIE
Vánoční MINT Market v Příbrami: místo, kde najdete originální dárky od českých tvůrců
Vánoční nákupy začínají letos v Příbrami už v sobotu 22. listopadu. Estrádní sál v …
Houpák zarůstá a stín nesvědčí vřesům
Každý, kdo si oblíbil vrchol Houpák v CHKO Brdy, kde se rozkládala bývalá cílová …
V pátek se otevře vánoční kluziště v Příbrami
Novinkou letošní zimní sezony v Příbrami je vánoční kluziště na náměstí 17. listopadu. …
Dánsko omezuje dětem přístup na sociální sítě. Mělo by se přidat i Česko?
Dánská vláda představila návrh, který výrazně omezí přístup dětí na sociální sítě. …
Monínec zahájil lyžařskou sezonu rekordně brzy
Na první lyžování sezony v sobotu 15. listopadu večer na sjezdovku na Monínci u …
Armáda díky podepsaným memorandům rozšíří spolupráci s dalšími městy
Ve středu 12. listopadu byla podepsána další tři memoranda o spolupráci mezi …
FOTO
Gastro agent: Maya’s
Fast-food je hlavně o rychlosti. Ale v době, kdy se jídlo mění v logistiku, hledáme …
FOTOGALERIE
Nutrie v Sedlčanech: roztomilé vetřelkyně, které ničí přírodu. Proč je nekrmit?
Na první pohled působí jako přítulní vodní hlodavci, kterým by člověk nejradši hodil …




