31. 7. svátek má Ignác




V průměru na příbramském urgentu skončí dva pacienti za hodinu. Části případů by šlo předejít

18. dubna 2025   (16:30)
V průměru na příbramském urgentu skončí dva pacienti za hodinu. Části případů by šlo předejít
foto: Ilustrační foto. / Pixabay

Urgentní příjem je místem, kde zdravotníci bojují o čas i životy. Každý den na urgentní příjem příbramské nemocnice přichází desítky pacientů – někteří s vážnými zdravotními problémy, jiní však kvůli zanedbané prevenci nebo snaze vyhnout se čekání u svého lékaře.


Podle zkušeností příbramských zdravotníků přijíždějí na urgentní příjem každou hodinu průměrně dva pacienti. Přestože mnozí z nich potřebují neodkladnou lékařskou péči, část případů by mohla být předcházena větší opatrností.

Zdravotníci musí rozhodovat o pořadí pacientů podle závažnosti jejich stavu, což znamená, že méně akutní případy mohou čekat i několik hodin. Nejčastěji sem míří senioři, kteří utrpí zlomeniny či úrazy hlavy zejména při náledí, nebo sportovci, kteří podcení ochranné vybavení jako helmy a chrániče. Kutilové by měli dbát na bezpečnost při práci s nástroji, aby se vyhnuli řezným poraněním či zraněním elektrickým proudem.

Další skupinou jsou intoxikovaní pacienti – osoby pod vlivem alkoholu či drog. Pokud je záchytka plná, jsou převezeni na urgentní příjem, kde může docházet ke konfliktům a agresivnímu chování, v těchto případech asistuje policie.

Vyhnout se urgentnímu příjmu často znamená věnovat pozornost prevenci. Ochranné vybavení, jako helmy a chrániče, pomáhá sportovcům předejít vážným zraněním při pádech. Senioři by měli být zvlášť opatrní v zimních měsících a volit správnou obuv, která zabrání uklouznutí. Kutilové by neměli podceňovat bezpečnost při práci, protože řezná poranění nebo úrazy elektrickým proudem bývají zbytečným důsledkem nedbalosti. Pravidelné lékařské prohlídky mohou odhalit zdravotní komplikace včas a zabránit jejich zhoršení. A konečně, odpovědný přístup k alkoholu a návykovým látkám pomáhá předcházet hospitalizacím kvůli intoxikaci.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
autor: Ludmila Zelenková








Související


Další články

Moderní technika zůstala "v garáži": U požáru pole u Milína musel zasahovat nezmar Tatra 148 Moderní technika zůstala "v garáži": U požáru pole u Milína musel zasahovat nezmar Tatra 148 K požáru strniště na poli u obce Milín vyjížděly dnes odpoledne profesionální i … AKTUALIZOVÁNO Češi mění pláže za hory. Nový trend „coolcation“ dobývá Evropu Češi mění pláže za hory. Nový trend „coolcation“ dobývá Evropu Zatímco ještě před několika lety byly hlavním cílem letních dovolených pláže u … LIFESTYLE Pohonné hmoty v Příbrami: Benzin stagnuje, nafta někde podražila Pohonné hmoty v Příbrami: Benzin stagnuje, nafta někde podražila Za benzin Natural 95 zaplatíte momentálně v Příbrami v rozmezí od 41,50 Kč do 42,90 Kč … AKTUÁLNĚ Nebezpečí požárů je extrémní. Středočeský kraj zavádí přísné zákazy Nebezpečí požárů je extrémní. Středočeský kraj zavádí přísné zákazy Od páteční půlnoci bude platit na celém území Středočeského kraje období zvýšeného … AKTUÁLNĚ Březnická pouť nabídne víkend plný tradic a zábavy. Akce uzavře dvě ulice Březnická pouť nabídne víkend plný tradic a zábavy. Akce uzavře dvě ulice První srpnový víkend bude v Březnici patřit tradiční pouti, která každoročně láká … NEPŘEHLÉDNĚTE TIPY NA VÍKEND: Od street food festivalu až po parní lokomotivu. Z víkendového programu si vybere opravdu každý. TIPY NA VÍKEND: Od street food festivalu až po parní lokomotivu. Z víkendového programu si vybere opravdu každý. První srpnový víkend na Příbramsku nabídne opravdu velmi pestrý program. Milovníci … NEPŘEHLÉDNĚTE Středočeští hygienici provedli v dětských táborech 95 kontrol, zjistili 23 závad Středočeští hygienici provedli v dětských táborech 95 kontrol, zjistili 23 závad Středočeští hygienici od začátku letních prázdnin provedli na dětských táborech 95 … AKTUÁLNĚ Letecká záchranka v permanenci: Od slapské nehody přes zranění ve Hvožďanech až po ranní střet u Milína Letecká záchranka v permanenci: Od slapské nehody přes zranění ve Hvožďanech až po ranní střet u Milína Posádka záchranářského vrtulníku LZS Kryštof 1 zažívá v posledních hodinách mimořádně … AKTUALIZOVÁNO Cyklisté na Příbramsku pod lupou II: Když jde o život, pravidla musí ctít hlavně řidiči Cyklisté na Příbramsku pod lupou II: Když jde o život, pravidla musí ctít hlavně řidiči Letní sezóna na silnicích Příbramska přináší tradiční napětí mezi řidiči a cyklisty. … DOPRAVA
Trendy v bydlení pro rok 2026: Domov má být útulný, osobitý a praktický Trendy v bydlení pro rok 2026: Domov má být útulný, osobitý a praktický Trendy v interiérovém designu se letos posouvají směrem k větší útulnosti a … ZAJÍMAVOSTI
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz