vývoj epidemie COVID-19
aktualizováno:   25. 9. 2020
Bohutín 2
Bratkovice 1
Březnice 7
Buková u Příbramě 1
Čím 3
Dobříš 19
Dolní Hbity 2
Drásov 2
Dublovice 2
Háje 2
Hluboš 4
Jablonná 1
Jince 2
Kamýk nad Vlt. 2
Kosova Hora 4
Krásná Hora nad Vltavou 1
Láz 1
Lešetice 1
Lhota u Příbramě 1
Milín 8
Mokrovraty 1
Nechvalice 1
Nečín 5
Nedrahovice 1
Nová Ves pod Pleší 3
Nový Knín 5
Obecnice 6
Ohrazenice 1
Pičín 1
Příbram 121
Příčovy 5
Rosovice 1
Rožmitál p. Tř. 8
Sedlčany 18
Sedlec-Prčice 3
Smolotely 1
Stará Huť 9
Štětkovice 1
Třebsko 1
Vranovice 1
Vysoký Chlumec 1
Zbenice 1

V příbramském Sokole se bude šplhat na laně. Pokoří závodníci olympijský rekord Bedřicha Šupčíka?

12. září 2020   (07:10)
V příbramském Sokole se bude šplhat na laně. Pokoří závodníci olympijský rekord Bedřicha Šupčíka?

V příbramské sokolovně se 19. září předvedou cvičenci v rychlostním šplhu na laně. Sportovní událost je věnována olympijskému vítězi v této disciplíně.


Bedřich Šupčík se stal majitelem zlaté olympijské medaile ve šplhu na laně, kde byl jednou z disciplín gymnastického víceboje, v roce 1924 v Paříži. Vítěz zvládl osmimetrovou délku překonat za 7,2 vteřiny, s časem 7,8 vteřin skončil na bronzové pozici další český sportovec Ladislav Vácha.

 

Šplh na laně se na olympiádu naposledy dostal v roce 1932. Sokolové si gymnastickou disciplínu připomínají od roku 1992, kdy byl v Příbrami v rámci oslav 130. výročí založení místní tělocvičné jednoty Sokol uspořádán závod poprvé. První oficiální ročník se pak konal o rok později.
 
Letošní 26. Memoriál Bedřicha Šupčíka se po odloženém jarním termínu uskuteční v příbramském Sokole v sobotu 19. září. Nastoupením všech závodníků, kteří jsou rozděleni do třech kategorií, bude soutěž ve 13.00 zahájena. Nejdříve si výstup na laně s délkou 4,5 metru vyzkouší dorostenci (ročník 2002 a mladší). Další dvě kategorie – muži narození v letech 1970 až 2001 a takzvaní Masters s ročníkem 1969 a starší – musí zdolat osmimetrové lano. Šplhání se zahajuje ze sedu na podlaze, „školní“ varianta s přírazem nohou nepřipadá v úvahu.
 
Závody budou prokládány doprovodným programem. Vyhodnocení sportovních výkonů je plánováno na 16.00. „Závodníci, kteří překonají v soutěži na osm metrů čas, s nímž Bedřich Šupčík zvítězil na olympijských hrách v Paříži, se automaticky stávají členy prestižního Klubu Bedřicha Šupčíka. Každý člen obdrží při vstupu do klubu skleněnou trofej s vyobrazením našeho prvního olympijského vítěze,“ uvádí příbramský Sokol.
 

Šupčíkův olympijský čas pokořilo již několik desítek českých sportovců. První desítka borců s historicky nejlepšími osobními rekordy se pohybuje pod hranicí šesti, a dokonce i pěti sekund.
 
Přihlásit se na 26. ročník Memoriálu Bedřicha Šupčíka je možné do 17. září.
 

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
foto: Sokol Příbram

autor: Magdalena Rezková









Další články

Hasiči dekontaminovali před znovuotevřením prostory jeslí Hasiči dekontaminovali před znovuotevřením prostory jeslí Česko slaví svátek svatého Václava. Podle legend pečoval o chudé a založil v zemi tradici pěstování vína Česko slaví svátek svatého Václava. Podle legend pečoval o chudé a založil v zemi tradici pěstování vína Kruhový objezd u aquaparku dostal od dopravní policie zelenou Kruhový objezd u aquaparku dostal od dopravní policie zelenou Příbram podlehla Spartě 1:3. Hosté neměli navrch, kontrolu nad zápasem dostali až v 69. minutě Příbram podlehla Spartě 1:3. Hosté neměli navrch, kontrolu nad zápasem dostali až v 69. minutě Příbram doma neporazila Spartu už přes 15 let a nadále čeká na první výhru v ligové sezoně. 27. září 2020   (20:44) Představujeme: Simona Luftová kandiduje do Senátu Představujeme: Simona Luftová kandiduje do Senátu Prymula chce omezit shromažďování, možná se zruší tělocvik a hudební výchova Prymula chce omezit shromažďování, možná se zruší tělocvik a hudební výchova Základní školy se nyní podle Prymuly zavírat nebudou, očekává ale přechod středních škol na dálkovou výuku, protože tento vzdělávací stupeň je nyní nejrizikovějším prostředím z hlediska šíření epidemie. 27. září 2020   (14:33) Deštníky neodložíme, srážky budou nadprůměrné i v příštím týdnu Deštníky neodložíme, srážky budou nadprůměrné i v příštím týdnu Po chladném víkendu se oteplí, pršet ale bude dál. 27. září 2020   (12:36) Geopark Barrandien je národním geoparkem: Vyvrcholily několikaleté snahy Ekologického centra Orlov Geopark Barrandien je národním geoparkem: Vyvrcholily několikaleté snahy Ekologického centra Orlov Mnohaletá snaha Ekologického centra Orlov vyvrcholila oficiální certifikací Národního geoparku Barrandien (NGB), který se tak stává největším národním geoparkem České republiky. 27. září 2020   (09:18) Příbram nastoupí proti Spartě i s fotbalisty B-týmu Příbram nastoupí proti Spartě i s fotbalisty B-týmu Začátek utkání je v 18:00 na Litavce. 27. září 2020   (08:44)
Král: Napětí na zastupitelstvech se zklidnilo, vedení města je vstřícnější Král: Napětí na zastupitelstvech se zklidnilo, vedení města je vstřícnější
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2020 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz