25. 5. svátek má Viola




V příbramské věznici volilo prezidenta 372 odsouzených

15. ledna 2023   (11:26)
V příbramské věznici volilo prezidenta 372 odsouzených
foto: Vladimír Rampas/Věznice Příbram

V příbramské věznici se dne 14. 1. 2023 uskutečnilo 1. kolo prezidentských voleb 2023. Volební účast z řad vězněných osob byla 46,09 %.


V prostorách Vzdělávacího střediska ve Věznici Příbram se uskutečnily volby do prezidentského úřadu ČR. V příbramské věznici se ke dni volby nacházelo 807 oprávněných voličů. Do místnosti určené k volbě se dostavilo celkem 396 vězněných osob. Dvacet čtyři osob nebylo z různých opodstatněných důvodů volební komisí k volbě připuštěno. Hlasujících tak nakonec bylo 372, což ve věznici činilo volební účast 46,09 %.

Před samotnými volbami byli odsouzení cíleně edukováni o svých právech a s průběhem možnosti volby řádně seznamováni. Zájemci byli zapsaní do tzv. zvláštních voličských seznamů, které byly následně předány Obecnímu úřadu v Dubenci, který je místně příslušným úřadem pro vykonání voleb ve věznici.
Členky volební komise se dostavily k volbám do věznice tak, aby byl volební den zahájen v 8,00 hod. K úspěšnému průběhu a organizaci přispěly jednotlivé složky věznice i přístup voličů - vězněných osob. Odvoleno bylo ve 12,00 hod. Zapečetěná volební urna s hlasy byla komisí převezena do volební místnosti v Obci Dubenec, aby po řádném ukončení voleb ve 14 hodin mohly být obálky s hlasy zkontrolovány a přepočteny v souladu s volebním zákonem.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: Věznice Příbram
autor: Vladimír Rampas
mluvčí příbramské věznice








Související


Další články

Za Hluboší skončilo auto na boku, silnice byla uzavřena Za Hluboší skončilo auto na boku, silnice byla uzavřena V pondělí odpoledne zasahovaly složky integrovaného záchranného systému na silnici … AKTUALIZOVÁNO Pomněnkový den připomíná zmizelé děti. Policisté na Příbramsku loni pátrali po 14 dětech Pomněnkový den připomíná zmizelé děti. Policisté na Příbramsku loni pátrali po 14 dětech Každoročně si 25. května lidé po celém světě připomínají Mezinárodní den pohřešovaných … ZAJÍMAVOSTI Na většině středočeských stanic měřících přes 30 let padly v neděli teplotní rekordy Na většině středočeských stanic měřících přes 30 let padly v neděli teplotní rekordy Ve Středočeském kraji v neděli 24. května padly teplotní rekordy na 13 z 16 stanic s … NEPŘEHLÉDNĚTE Půlstoletí od premiéry: „Na samotě u lesa“ slaví 50 let. Kultovní film má kořeny na Příbramsku Půlstoletí od premiéry: „Na samotě u lesa“ slaví 50 let. Kultovní film má kořeny na Příbramsku Rok 2026 přináší významné výročí jednoho z nejmilovanějších českých filmů. Komedie Na … ZAJÍMAVOSTI Chodec po střetu s autem v Brodské ulici odešel. Policie ho teď hledá Chodec po střetu s autem v Brodské ulici odešel. Policie ho teď hledá Příbramští dopravní policisté pátrají po chodci, který se stal účastníkem dopravní … AKTUÁLNĚ Obřadní síň v Ernestinu září novotou. Příbram dokončila kompletní rekonstrukci a chystá první obřady Obřadní síň v Ernestinu září novotou. Příbram dokončila kompletní rekonstrukci a chystá první obřady Historická budova Zámeček-Ernestinum má za sebou další výraznou proměnu. Obřadní síň, … Vážná nehoda cyklistky u Krásné Hory: Ženu s těžkým zraněním transportoval do nemocnice vrtulník Vážná nehoda cyklistky u Krásné Hory: Ženu s těžkým zraněním transportoval do nemocnice vrtulník Na silnici u Krásné Hory nad Vltavou došlo v neděli v podvečer k vážné dopravní nehodě … AKTUÁLNĚ Lucie Pudilová vyzvala šampionku Szabovou! Příbramská bojovnice míří na titulový zápas na Štvanici Lucie Pudilová vyzvala šampionku Szabovou! Příbramská bojovnice míří na titulový zápas na Štvanici Příbramská rodačka Lucie Pudilová si řekla o zápas, který může změnit její … SPORT Toxický kolega v práci? Jak si nastavit hranice a nenechat si zničit psychiku Toxický kolega v práci? Jak si nastavit hranice a nenechat si zničit psychiku Stačí jeden problematický člověk a atmosféra na pracovišti se může rychle změnit v … LIFESTYLE
Organizace Díky!FESTu? Od smlouvy s kapelami po povolení pro vzlet dronu Organizace Díky!FESTu? Od smlouvy s kapelami po povolení pro vzlet dronu Hlavní hvězdou bude kapela Monkey Business. Portál pribram.cz je mediálním partnerem … ROZHOVOR
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz