8. 8. svátek má Soběslav

V příbramské věznici ušili odsouzení během týdne 1 500 roušek, do prací je zapojeno 14 vězňů

20. března 2020   (15:27)
V příbramské věznici ušili odsouzení během týdne 1 500 roušek, do prací je zapojeno 14 vězňů
foto: pribram.cz

Jakmile se výroba plně rozjede, bude vězeňská služba schopna vyrobit až 40 tisíc roušek měsíčně, a to jak pro vlastní potřebu, tak i pro potřebu státu.


Nedostatek ochranných prostředků, jako jsou roušky a respirátory, které v prvním sledu potřebují především zdravotníci, rozjel na internetu vlnu solidarity. Roušky tak začaly šít mimo jiné švadleny, město Příbram, příbramské divadlo, ale také odsouzení.
Nedostatek ochranných prostředků, jako jsou …
foto: pribram.cz

„Do šití roušek se zapojila většina věznic v celé republice, šijeme stále. Každá věznice má jiné možnosti co do počtu strojů a dílen, nicméně řádově se v rámci jednotlivých věznic bavíme o stovkách kusů,“ sdělila pribram.cz tisková mluvčí Generálního ředitelství Vězeňské služby ČR Petra Kučerová.
„Do šití roušek se zapojila většina věznic v …
foto: pribram.cz
Primárně se zásobují samotné věznice, takže první vlna mířila pro příslušníky a zaměstnance, pro vězněné osoby a další pak putují tam, kde jsou třeba. „Věznice v celé republice aktivně spolupracují s kraji, městskými úřady, nemocnicemi, domovy důchodců a s řadou dalších institucí, kde je třeba pomoci,“ uvedla mluvčí.
Primárně se zásobují samotné věznice, takže …
foto: pribram.cz
V příbramské věznici ušili vězni během týdne 1 500 kusů, do prací je zapojeno 14 vězňů. „Věznice je nyní plně vybavena rouškami (příslušníci, zaměstnanci, vězněné osoby) a nyní se šijí roušky pro věznice, kde nemají možnost šít,“ dodala.

Jakmile se výroba plně rozjede, bude vězeňská služba schopna vyrobit dostatečné množství roušek, a to jak pro vlastní potřebu, tak i pro potřebu státu. „Vězeňská služba předpokládá, že bude schopna vyrobit cca 40 – 50 tisíc roušek měsíčně," dodala Kučerová.
V příbramské věznici ušili vězni během týdne 1 …
foto: pribram.cz

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Tomáš Pečenka








Další články

První Příbramský Pride přinese pochod, debaty i hudbu První Příbramský Pride přinese pochod, debaty i hudbu V sobotu 15. srpna se uskuteční vůbec první Příbramský Pride. Jednodenní komunitní … Automat nás „uspává“? Nové studie ukazují, že manuál zapojuje mozek víc, než jsme si mysleli Automat nás „uspává“? Nové studie ukazují, že manuál zapojuje mozek víc, než jsme si mysleli Manuál je práce. Automat je pohodlí. A podle nové studie z roku 2026 se ten rozdíl … ZAJÍMAVOSTI Vyrazte na borůvky. Doma si upečte voňavý koláč podle rodinného receptu Vyrazte na borůvky. Doma si upečte voňavý koláč podle rodinného receptu Sběr lesních plodů a borůvek prospívá nejen peněžence, ale také zdraví. A až se … NEPŘEHLÉDNĚTE Středočeský kraj plánuje nasadit téměř 50 elektrobusů Středočeský kraj plánuje nasadit téměř 50 elektrobusů Na vybraných autobusových linkách ve středních Čechách by mělo v letech 2028 až 2030 … DOPRAVA Příbram ovládnou překážky! Obstacle Race 3.3 míří na rekordní účast a propojí Nový rybník se Svatou Horou Příbram ovládnou překážky! Obstacle Race 3.3 míří na rekordní účast a propojí Nový rybník se Svatou Horou Před koncem září se Příbram stane dějištěm jedné z největších sportovních akcí … SPORT Už jste byli „V Prdeli“? Brdské rozcestí u Bártova dubu má své lidové jméno — a teď i vlastní cedulku Už jste byli „V Prdeli“? Brdské rozcestí u Bártova dubu má své lidové jméno — a teď i vlastní cedulku V brdských lesích existují místa, která mají oficiální názvy, a pak ta druhá — lidová, … POZNÁVÁME BRDY V Rožmitále pod Třemšínem se uskuteční sraz vojenské a historické techniky. Chybět nebude kaskadérská show ani hudba V Rožmitále pod Třemšínem se uskuteční sraz vojenské a historické techniky. Chybět nebude kaskadérská show ani hudba Areál bývalých kasáren v Rožmitále pod Třemšínem ožije druhý srpnový víkend vojenskou … Pohonné hmoty v Příbrami: Nejlevnější benzin pořídíte za 39,99 Kč u Silmetu Pohonné hmoty v Příbrami: Nejlevnější benzin pořídíte za 39,99 Kč u Silmetu Za benzin Natural 95 zaplatíte momentálně v Příbrami v rozmezí od 39,99 Kč do 42,50 Kč … AKTUÁLNĚ Možná nehledáte novou práci. Možná jen hledáte místo, kde bude vaše práce dávat větší smysl Možná nehledáte novou práci. Možná jen hledáte místo, kde bude vaše práce dávat větší smysl Každý z nás se někdy zastaví a položí si jednoduchou otázku. „Dělám práci, která mě … PR
Tipy na víkend: Dobříšský Festival hudby, Krásnohorské léto a další kulturní akce nejen pod širým nebem Tipy na víkend: Dobříšský Festival hudby, Krásnohorské léto a další kulturní akce nejen pod širým nebem Tento víkend se ponese hlavně v duchu kulturních akcí. Dobříšský zámek bude znít … NEPŘEHLÉDNĚTE
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz