14. 10. svátek má Agáta

V příbramské věznici proběhly pohovory nanečisto

6. července 2019   (07:10)
V příbramské věznici proběhly pohovory nanečisto

Odsouzení se mimo jiné učili, jak při pracovním pohovoru hovořit o své trestní minulosti


Dne 13. 6. 2019 proběhly ve Věznici Příbram Pohovory nanečisto, které organizovala nezisková společnost RUBIKON Centrum ve spolupráci s pracovníky oddělení výkonu trestu.

Pracovní pohovor na zkoušku
Osm odsouzených z výstupního oddělení mělo možnost vyzkoušet si několik kol pracovních pohovorů s personalisty ze sedmi firem. Cílem akce bylo zprostředkovat odsouzeným možnost vyzkoušet si pracovní pohovor s reálnými HR specialisty, zformulovat své předpoklady pro uplatnění na trhu práce a naučit se při pracovním pohovoru hovořit mimo jiné i o trestní minulosti. 

Na přípravu vězněných osob na život po propuštění je ze strany pracovníků věznice kladen velký důraz. Důkazem toho je i fakt, že jednomu z odsouzených bylo nedávno umožněno dodělat si maturitu na Střední škole gastronomie a farmářství Jeseník.

Maturita trochu jinak
Odsouzený, který nástupem do výkonu trestu odnětí svobody musel přerušit maturitní zkoušky, se rozhodl poslední chybějící test dodělat. Překážkou pro Věznici Příbram nebyl ani fakt, že jeho škola je až v Jeseníku, čtyři a půl hodiny cesty.

Vězeň byl od rána do odpoledne pracovně zařazen a po večerech procházel didaktické testy z českého jazyka. Přípravy probíhaly od ledna tohoto roku jak ve věznici, tak ve škole samotné, kde měl odsouzený zajištěnou samostatnou místnost. Vězeňská služba ho dopravila v daný den a hodinu na místo konání zkoušky, kde „student“ za přítomnosti příslušníků Vězeňské služby a učitelů úspěšně absolvoval již zmiňovaný didaktický test z českého jazyka. Úspěšným splněním tohoto testu si tak odsouzený dokončil vzdělání.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: Věznice Příbram

autor: mirDalší články

Nevidomý masér: Při vážné autonehodě přišel o zrak, chuť i čich. Chuť do života ale neztratil Nevidomý masér: Při vážné autonehodě přišel o zrak, chuť i čich. Chuť do života ale neztratil Zatímco spousta lidí by to psychicky nezvládla, Jiří Oktábec se s nepřízní osudu dokázal obdivuhodně vyrovnat a úsměv z tváře mu nikdy nezmizel. 14. října 2019   (06:16) Smetanka lékařská: Bylinka na rakovinu, která roste všude Smetanka lékařská: Bylinka na rakovinu, která roste všude Nyní je vhodná doba pro sběr pampeliškového kořene 13. října 2019   (19:01) Huť Barbora se pravděpodobně dostaví z Norských fondů Huť Barbora se pravděpodobně dostaví z Norských fondů Na huť se přijeli podívat odborníci z Norska. „Když viděli, že se na Příbramsku o technické památky umíme postarat, dali našemu projektu zelenou,“ uvedl RSDr. Josef Hála 13. října 2019   (15:28) V Novém rybníce plavalo zhruba 7 metráků lína obecného V Novém rybníce plavalo zhruba 7 metráků lína obecného Z dvaceti nasazených kaprů jich zbyla zhruba polovina 13. října 2019   (11:40) Rostou. Sezona houbaření není u konce, lidé stále nosí plné koše Rostou. Sezona houbaření není u konce, lidé stále nosí plné koše Houby stále rostou ve velkém, a pokud nepřijdou v příštích dnech mrazivá rána, můžeme se ještě těšit na plné košíky. 13. října 2019   (08:33) Opětovné zavedení střeleb z minometů zachrání brdská vřesoviště Opětovné zavedení střeleb z minometů zachrání brdská vřesoviště Střelby z minometů podpořila i Agentura ochrany přírody a krajiny České republiky. Současný způsob užívání posádkového cvičiště neumožňuje dostatečné narušení povrchu pro zachování vřesoviště 13. října 2019   (06:45) V Příbrami teklo víno proudem V Příbrami teklo víno proudem Organizátoři Vinného koštu o přeložení akce na jiný termín neuvažovali. 12. října 2019   (19:58) Dopravní nehoda uzavřela dálnici D4, jedno z vozidel skončilo na střeše Dopravní nehoda uzavřela dálnici D4, jedno z vozidel skončilo na střeše V místě se tvořily několikakilometrové kolony 12. října 2019   (17:43) Hasiči se museli slaňovat ke zraněnému horolezci Hasiči se museli slaňovat ke zraněnému horolezci Adrenalinový zážitek má za sebou skupina horolezců 12. října 2019   (15:32) Zfetovaný řidič pod vlivem pervitinu při zběsilé jízdě naboural do několika aut. Nakonec atakoval vůz městské policie Zfetovaný řidič pod vlivem pervitinu při zběsilé jízdě naboural do několika aut. Nakonec atakoval vůz městské policie Policejní akce skončila v objektu příbramského „Křižáku.“ 12. října 2019   (11:58) NepřehlédněteKodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz