24. 8. svátek má Bartoloměj

V příbramské věznici proběhly pohovory nanečisto

6. července 2019   (07:10)
V příbramské věznici proběhly pohovory nanečisto

Odsouzení se mimo jiné učili, jak při pracovním pohovoru hovořit o své trestní minulosti


Dne 13. 6. 2019 proběhly ve Věznici Příbram Pohovory nanečisto, které organizovala nezisková společnost RUBIKON Centrum ve spolupráci s pracovníky oddělení výkonu trestu.

Pracovní pohovor na zkoušku
Osm odsouzených z výstupního oddělení mělo možnost vyzkoušet si několik kol pracovních pohovorů s personalisty ze sedmi firem. Cílem akce bylo zprostředkovat odsouzeným možnost vyzkoušet si pracovní pohovor s reálnými HR specialisty, zformulovat své předpoklady pro uplatnění na trhu práce a naučit se při pracovním pohovoru hovořit mimo jiné i o trestní minulosti. 

Na přípravu vězněných osob na život po propuštění je ze strany pracovníků věznice kladen velký důraz. Důkazem toho je i fakt, že jednomu z odsouzených bylo nedávno umožněno dodělat si maturitu na Střední škole gastronomie a farmářství Jeseník.

Maturita trochu jinak
Odsouzený, který nástupem do výkonu trestu odnětí svobody musel přerušit maturitní zkoušky, se rozhodl poslední chybějící test dodělat. Překážkou pro Věznici Příbram nebyl ani fakt, že jeho škola je až v Jeseníku, čtyři a půl hodiny cesty.

Vězeň byl od rána do odpoledne pracovně zařazen a po večerech procházel didaktické testy z českého jazyka. Přípravy probíhaly od ledna tohoto roku jak ve věznici, tak ve škole samotné, kde měl odsouzený zajištěnou samostatnou místnost. Vězeňská služba ho dopravila v daný den a hodinu na místo konání zkoušky, kde „student“ za přítomnosti příslušníků Vězeňské služby a učitelů úspěšně absolvoval již zmiňovaný didaktický test z českého jazyka. Úspěšným splněním tohoto testu si tak odsouzený dokončil vzdělání.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: Věznice Příbram

autor: mirDalší články

Kvůli trvalému suchu skončí příští týden provoz plavebního výtahu na Orlíku Kvůli trvalému suchu skončí příští týden provoz plavebního výtahu na Orlíku Příští týden poklesne hladina vody pod hranici, která je potřebná pro provoz lodního výtahu 24. srpna 2019   (09:47) Možnost uzavřít registrované partnerství využilo i několik příbramských párů Možnost uzavřít registrované partnerství využilo i několik příbramských párů V Příbrami dodnes uzavřelo registrované partnerství celkem šest párů. Jeden mužský a pět ženských 24. srpna 2019   (07:16) Příbramský soud poslal do vazby agresora, který vyhrožoval zabitím Příbramský soud poslal do vazby agresora, který vyhrožoval zabitím Obviněnému hrozí až tři roky ve vězení 23. srpna 2019   (18:33) Policisté se u Nového rybníka zaměřili na cyklisty Policisté se u Nového rybníka zaměřili na cyklisty Při preventivní akci “Na kole jen s přilbou“ policisté kontrolovali mimo jiné i povinné vybavení kola 23. srpna 2019   (15:33) Co s blížícím se víkendem? Rádi vám poradíme Co s blížícím se víkendem? Rádi vám poradíme Pokud si nevyberete žádnou z akcí, můžete si alespoň užít příjemně letního počasí 23. srpna 2019   (13:38) Na pondělí 26. srpna je v plánu překop Balbínovy ulice Na pondělí 26. srpna je v plánu překop Balbínovy ulice Práce budou probíhat za provozu, omezena bude pouze autobusová doprava 23. srpna 2019   (11:12) Obviněnému z vraždy hrozí dvacet let ve vězení nebo i výjimečný trest Obviněnému z vraždy hrozí dvacet let ve vězení nebo i výjimečný trest Krajské státní zastupitelství tento týden podalo k soudu obžalobu 23. srpna 2019   (08:30) Novák je plný ryb. To čistotě vody nepřidá Novák je plný ryb. To čistotě vody nepřidá Pravidelné výlovy, vysazení čisticích rostlin a zvýšení průtoku vody. To vše by mělo zkvalitnit vodu v Novém rybníce 23. srpna 2019   (06:08) Kvalita vody ve středočeských koupalištích zůstává dobrá Kvalita vody ve středočeských koupalištích zůstává dobrá Nejhorší kvalita vody je v Pilském rybníku na Příbramsku 22. srpna 2019   (18:35) Na Evropské byl sražen motorkář, doprava v místě kolabuje Na Evropské byl sražen motorkář, doprava v místě kolabuje Počítejte se zdržením 22. srpna 2019   (16:00)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz