28. 10. je státní svátek
V příbramské věznici odevzdalo svůj hlas 222 odsouzených

10. října 2021   (20:03)
V příbramské věznici odevzdalo svůj hlas 222 odsouzených
foto: Věznice Příbram

Mezi lidmi, kteří se rozhodli dát svůj hlas v letošních parlamentních volbách, bylo i několik odsouzených lidí pobývajících v příbramské věznici.


Volby se konaly i v příbramské věznici. Podle Vězeňské služby ČR se k volbám přihlásilo 25 procent všech lidí ve výkonu trestu, což je méně než před čtyřmi lety. I to je však hodně, v některých zemích odsouzení lidé nevolí vůbec.

„Voleb se z celkového počtu 869 oprávněných voličů z řad vězněných osob účastnilo 222, což je volební účast 25,55 procent,“ informovala věznice na svém webu. Do volební schránky vhodil svůj hlas i jeden ze zaměstnanců věznice, který volil tzv. na voličský průkaz.
Voliči z řad vězněných osob, kteří chtěli hlasovat, museli prokázat svou totožnost a státní občanství platným dokladem totožnosti. V dostatečném časovém předstihu byli vězněným osobám nápomocni sociální pracovníci vazební věznice, kteří osobám bez dokladu totožnosti pomohli tento zajistit buď prostřednictvím rodinných příslušníků, kteří mohou doklady totožnosti vězněným osobám přinést z domova nebo pomohli zajistit nový doklad totožnosti v případě ztráty či odcizení.
Voliči z řad vězněných osob, kteří chtěli …
foto: Věznice Příbram

foto: Věznice Příbram


foto: Věznice Příbram


Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
autor: Tomáš Pečenka

Další články

Kvůli dopingu jsem se ocitl na hraně života a smrti, říká mistr světa v kulturistice Kvůli dopingu jsem se ocitl na hraně života a smrti, říká mistr světa v kulturistice Petr Pevan Vaniš z Počepic patří k nejúspěšnějším a nejznámějším kulturistům naší … Knihovna Jana Drdy zpřístupní sklady knih půjčovny pro dospělé Knihovna Jana Drdy zpřístupní sklady knih půjčovny pro dospělé Sklady se otevřou každé první pondělí v měsíci mezi 9.00 a 17.00. V dalších týdnech … Hudební víkend v Příbrami: Elektro jízda, crossover i Mozart Hudební víkend v Příbrami: Elektro jízda, crossover i Mozart Víkendové koncerty odehrají v klubu Junior Ventolin, Gaia Mesiah a Megaphone, v … Pohonné hmoty ve Středočeském kraji dál zdražují, nafta je poprvé od roku 2014 nad 35 Kč/l Pohonné hmoty ve Středočeském kraji dál zdražují, nafta je poprvé od roku 2014 nad 35 Kč/l Benzin je o 8,47 koruny na litru dražší než před rokem, za naftu tehdy motoristé … Dnes si připomínáme vznik samostatného československého státu Dnes si připomínáme vznik samostatného československého státu Den vzniku Československa, 28. října 1918, je nejvýznamnějším svátkem České republiky. … Spuštění rezervačního systému městské chaty Granit klepe na dveře Spuštění rezervačního systému městské chaty Granit klepe na dveře Ubytovat se v nově zrekonstruovaných interiérech chaty Granit bude prostřednictvím … 52. ročník HF A. Dvořáka Příbram byl zakončen famózním koncertem 52. ročník HF A. Dvořáka Příbram byl zakončen famózním koncertem O nádherný závěr se postarala Moravská filharmonie Olomouc pod taktovkou Jakuba … Hasiči před Dušičkami varovali před používáním svíček v plastu Hasiči před Dušičkami varovali před používáním svíček v plastu Plast může vzplanout a oheň se pak na hřbitově rozšíří třeba na okrasné dřeviny a může … Podívejte se, jak vypadala liduprázdná Příbram v době zákazu nočního vycházení Podívejte se, jak vypadala liduprázdná Příbram v době zákazu nočního vycházení Zítra to bude přesně rok, kdy byl v rámci covidových opatření vydán zákaz nočního …
Zemřel dlouholetý člen skupin Spirituál kvintet a C&K Vocal Jiří Cerha Zemřel dlouholetý člen skupin Spirituál kvintet a C&K Vocal Jiří Cerha Cerha byl také autorem mnoha scénických hudeb pro Divadlo v Příbrami.
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz