V příbramské nemocnici zemřel pacient s koronavirem
KORONAVIRUS
7. dubna 2020 (19:11)
Smutná zpráva zasáhla Příbramsko a především příbramskou nemocnici. Muž s koronavirem, o jehož život bojovali lékaři na oddělení ARO zhruba 14 dní, nakonec svůj boj nezvládl.
„Přes veškerou snahu lékařského týmu na oddělení ARO bohužel pacient s pozitivním testem na onemocnění covid-19 zemřel v noci na úterý. Toto onemocnění bylo jedním z faktorů jeho úmrtí. Rodině vyjadřujeme upřímnou soustrast,“ sdělil mluvčí nemocnice Martin Janota.
Nemocnice již dříve uvedla, že pacient v seniorském věku byl napojen byl na umělou plicní ventilaci.
„Přes veškerou snahu lékařského týmu na oddělení ARO bohužel pacient s pozitivním testem na onemocnění covid-19 zemřel v noci na úterý. Toto onemocnění bylo jedním z faktorů jeho úmrtí. Rodině vyjadřujeme upřímnou soustrast,“ sdělil mluvčí nemocnice Martin Janota.
Nemocnice již dříve uvedla, že pacient v seniorském věku byl napojen byl na umělou plicní ventilaci.
Ministerstvo zdravotnictví podle aktualizovaných údajů eviduje v Česku 88 zemřelých s nemocí covid-19. Je to o osm více než ráno. Uzdravených je 172. Celkem MZd eviduje 4944 případů nákazy.
Nejpočetnější je výskyt případů covid-19 nadále v Praze, kde na každých 100.000 obyvatel připadá podle ministerstva přibližně 89 lidí s touto nemocí. Praha má také největší absolutní počet nakažených. Ve městě testy potvrdily 1214 případů, což je přibližně čtvrtina z nakažených v republice. Druhý nejčastější výskyt covid-19 je v Olomouckém kraji, kde na 100.000 obyvatel připadá 69 lidí s pozitivním testem na koronavirus.
V nemocnicích bylo v pondělí 408 pacientů nakažených koronavirem, o 17 více než v neděli. U 86 z nich mělo onemocnění těžký průběh. Přibližně 30 procent lidí nakažených koronavirem, kteří byli v nemocnici, se už uzdravilo, nebo bylo propuštěno do domácí karantény.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz_Jakub Pečenka
autor: Jakub Pečenka
Další články
Meteorologové vyhlásili smogovou situaci pro Prahu a Středočeský kraj. Omezte fyzickou námahu
Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) v neděli vyhlásil v Praze a Středočeském kraji …
AKTUÁLNĚ
Injekce, které dobyly Hollywood, mohou pomoci českým dětem. Pojišťovny řeší úhrady
Každé páté české dítě má obezitu. Teď se poprvé otevírá možnost, že moderní léky na …
ZDRAVOTNICTVÍ
Kam k vodě na Příbramsku? Objevte skryté lomy i koupaliště bez davů
Horké letní dny lákají k vodě, ale ne každý touží po přeplněných koupalištích a …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Noc na sobotu byla tropická. Meteorologové varují, že ta dnešní může přepsat historii
Česká republika má za sebou další mimořádně teplou noc, která se na mnoha místech …
AKTUÁLNĚ
Nebezpečný import: Vzteklina se po letech vrátila do Itálie. Veterináři varují před adopcemi zvířat ze zahraničí
Itálie po více než deseti letech potvrdila případ vztekliny u psa dovezeného z Maroka. …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Hledáme nejoblíbenější dětské hřiště v Příbrami
Pro rodiče jsou dětská hřiště malým útočištěm: místo, kde se děti vyřádí, kde vznikají …
ANKETA
Noci bez úlevy: Česko svírá tropické vedro, padnout může i historický rekord
Zatímco přes den teploty šplhají k skoro čtyřicetistupňovým hodnotám, úlevu …
AKTUÁLNĚ
Nakupujete na Temu nebo AliExpressu? Levné balíčky z Číny čekají další změny
Objednávání levného zboží z čínských internetových obchodů se v posledních letech …
ZAJÍMAVOSTI
Vědci poprvé zkusili omladit lidské oko. Začal test, který může změnit medicínu.
Zní to jako sci‑fi, ale je to realita. Ve Spojených státech dostal první člověk …
ZDRAVOTNICTVÍ
Němec, běžec, manažer. A nový Příbramák. Ramon vysvětluje proč
Když se v Příbrami mluví o tom, že lidé odcházejí, málokdy slyšíme opačný příběh. A …
ROZHOVOR





