V příbramské nemocnici zahájili rekonstrukci dalšího patra pro následnou péči
25. září 2020 (11:52)
Za účasti hejtmanky Středočeského kraje Jaroslavy Pokorné Jermanové, radního Roberta Bezděka a ředitele příbramské nemocnici Stanislava Holobrady byla slavnostně zahájena rekonstrukce druhého nadzemního podlaží pavilonu E v areálu na Zdaboři. Vzniknout by zde mělo kompletně nové oddělení následné péče, včetně zázemí pro personál a vybudování únikového schodiště. Provedena bude i zvuková izolace vzduchotechniky v úrovni střechy.
„Jsem moc rád, že se ve spolupráci se Středočeským krajem povedlo zahájit tuto důležitou rekonstrukci. Lůžka následné péče jsou v naší nemocnice velmi dobře využívána a i demografická křivka ukazuje, že je to krok správným směrem,“ řekl při zahájení rekonstrukce ředitel Oblastní nemocnice Příbram MUDr. Stanislav Holobrada.
foto: rtin Janota
Celá rekonstrukce by dle projektu měla vyjít na maximálně 38 milionů, a to včetně přístrojového vybavení. Vznikne zde celkem 8 dvoulůžkových a 4 jednolůžkové pokoje, které je možné v případě potřeby vybavit také dvěma postelemi. Hotovo by mělo být v polovině příštího roku. Celou investici hradí Středočeský kraj.
„Nově zrekonstruované oddělení následné péče nabídne komfort nejenom pacientům, ale i zaměstnancům. Není to zdaleka jediná rekonstrukce, kterou v příbramské nemocnici chystáme, příští rok by měly být zahájeny práce na rekonstrukci pavilonu N, kde sídlí dětské oddělení,“ nastínila blízkou budoucnost hejtmanka Středočeského kraje Jaroslava Pokorná Jermanová.
foto: rtin Janota
Po symbolickém poklepání na základní kámen si zástupci Středočeského kraje za doprovodu ředitele Holobrady prohlédli nedávno zateplenou budovu H ve stejném areálu a také ubytovnu, které na svojí rekonstrukci teprve čeká.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: Bc. Martin Janota
autor: Jakub Pečenka
Další články
Příbram řeší bizarní problém: spodní prádlo spláchnuté ve veřejné toaletě vyřadilo WC z provozu.
Jen pár hodin před začátkem Hornických slavností muselo město řešit nepříjemnou …
Potkali jste zmiji nebo užovku?
Sezona je v plném proudu a když je příznivé počasí, vyráží do přírody stále více lidí. …
POZNÁVÁME BRDY
Březnici provoní kotlíky plné gulášů, chybět nebude hudba ani zábava
Milovníci gulášů, zbystřete! V sobotu 13. června se na Starém kluzišti v Březnici …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Kdo může za drahé nemovitosti? A může za to vůbec někdo?
Poslední dobou člověk slyší jednu větu skoro na každém kroku: „Ty ceny nemovitostí …
KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Tipy na víkend: Příbram zaplaví horníci z Čech i zahraničí
Na tento víkend připadá jedna z nejvýznamnějších akcí roku - 30. Setkání hornických …
AKTUÁLNĚ
V Příbrami startují Hornické slavnosti. Páteční koncerty zdarma, večer malá hornická paráda
Příbram v pátek 12. června po deseti letech znovu přivítá Hornické slavnosti. Město …
KULTURA
Městu dochází trpělivost. U Pátého hamru vyrostla černá skládka, popelnice ukryly další překvapení
Nejen Příbram trápí černé skládky. Nelegální černou skládku v přírodě a popelnice plné …
FOTO
Most přes dálnici u Jíloviště půjde o víkendu k zemi
Most přes dálnici D4 u Jíloviště se bude bourat a na jeho místě vyroste nový. Důvodem …
AKTUÁLNĚ
Z Pičína do Řitky: Pikantní pochod roku láká na 31 kilometrů recese i trasu pro kočárky
Legendární pochod s originálním názvem je zpět! Už v sobotu 13. června odstartuje 8. …
TIP NA VÝLET
Jinecké slavnosti 2026: Anna K., Turbo a skvělá atmosféra
Jince se chystají na jednu z největších akcí roku. Jinecké slavnosti 2026 ovládnou v …
KULTURA







